Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Gamers.ba Bullet gamers.ba

Offline cannabis4posho
nap

1872 pregleda, 51 odgovora i 0 glasova
Napisano : 09.07.09 u 22:54

Eh ovako ninje, pretjerali ste sa copy-paste vijesti od sada vam ja to necu prihvatati a ne vjerujem ni da ce drugi globali i admini. Prevodite i trudite se bar malo da vijesti na nesto lice pa nek vam accepta ko hoce, ja sigurno necu jer ste pretjerali sa vasim glupostima.
Dalje, spam - psovanje - vrijedjanje i sve ostale vase gluposti od sada ce se kaznjavati BANOM OD MJESEC DANA.
Teme sa nazivom koje nemaju blage veze sa sadrzajem ce biti obrisane a user banovan a to su tipa "pomoc, need help, ?" i tako te gluposti, takodjer i teme "mix 5 v 5" ce biti obrisane odmah jer imate gathere, pretjerali ste i sa tim temama i ne zanima me ona vasa poznata "gathere niko ne gleda". Potrudite se da ih gledate i da ne valjate gluposti.
Dalje, teme koje nemaju blage veze sa podforumom u kojem su podignute bice obrisane.
Dalje, useri koji budu pisali "sta spamas" i tako slicne postove ce biti banovani na 2. sedmice, vi niste administracija da govorite nekom je li spama ili ne, vas post sa tim sadrzajem ce se smatrati spamom.
Edit:
Postovi na sliku dana tipa "first, second, fifth..." takodjer ce se smatrati spamom.
Eto ako se sjetim jos kojeg pravila bice dodano.
Hvala svima na razumijevanju!

EDIT:
Ako neko od administracije ima da doda sta, slobodno nek edituje i ako neko od usera ima neku primjedbu neka je kaze sada.
edit2:
Dok gatheri ne budu napravljeni teme za cw ce biti odobrene, cim se naprave bicete obavjesteni na ovoj temi.
Offline cannabis4posho
nap

naniy je napisao/la:
Pa ako hoces prekinuti spam zasto nisi sad lock temu ??
Zato sto ima veoma inteligentnih membera kao sto je Sephi i ostali koji ce iskoristiti temu da napisu nesto pametnu a ne neku glupost.
Offline getiN
nap

Brate, svaka ti čast za ovu temu ali vidi neke stvari koje me najviše iritiraju ali niko to od admina neće da uvaži.

1. Kada god neko reklamira NonSteam server uvijek dođu pametnjakovići i napišu "zabranjeno reklamiranje nonsteam servera". Pa mislim tog sto reklamiraju boli ona stvar ako ce biti banovan jer mu je to fake account a njih po 10 odgovori zabranjeno ovo ono..
2. Kada god postavi neko neku smješnu sliku kaže stara je ko grčka, ovo ono pa možda je neko nije vidio ? Misle da su oni jedini korisnici ovoga portala ?
3. Više mi se smučilo kada neko radi Tutorijal da traži aplauz, ja sam uradio mnogo tutorijala i jedino što očekujem je od vas da me podržite u tome da kažete valja, svaka čast i drago mi je kada nekome pomognem.

Živjeli. 
Offline naniy
nap

1kajjaN je napisao/la:
Š ta ti misliš, da on može sve u minuti upratit'.
Sačekaj malo, nije retardiran, svaka glupa tema, ide u kantu... kao i svaki glupi post, kao npr. tvoj!
Ali sad se na ovoj temi samo spama.
Offline korda
nap

1kajjaN je napisao/la:
Š ta ti misliš, da on može sve u minuti upratit'.
Sačekaj malo, nije retardiran, svaka glupa tema, ide u kantu... kao i svaki glupi post, kao npr. tvoj!
cisti primjer kakve djece ima sad na g.ba, treba uvesti opciju da se prijavi spam ili nesto (ako je vec nema, nisam odavno dolazio na g.ba pa ne znam sry)
Offline bUMERANg
nap

cannabis4posho boga li ti tvoga karam 9-)
Post ošamario cannabis4posho
Offline cannabis4posho
nap

Neka dodje, zelim da cujem sta i ostali misle jer administracija nikad ne valja.
Post dobio aplauz od xXxAdOo
Offline NODI
nap

Kume, na ovom forumu sam i naučio gramatiku , trudim se pisat' šuškavim slovima ^^

Pazi šta sam ti rek'o i nakon ovog upozorenja, još uv'jek će biti, da se izrazim " debila " koji će opet isto radit'. K'o da su glupavi jebo ga 
Offline infusion
nap

Slazem se upotpunosti sa svim stavkama. I nadam se da ce donekle djelovati 
Offline reLo
nap

Citiram tebe: "I prevedene vijesti su kopirane."

Ne želim ti ništa nabijati na nos nego sam znao da će doći do ovoga... Barem što se vijesti tiče. Puno je teže prevesti vijest i zasluženo dobiti bodove za to, nego kopirati vijest sa nekog sajta i dobiti bodove za to.

Mislim da je dobar potez što više nećete objavljivati c/p vijesti i da će sada doći do izražaja oni pravi news writeri koji su i napisali najviše vijesti na ovom sajtu.
Post dobio aplauz od cannabis4posho
Offline Mo_Artos
nap

Slažem se s tobom u potpunosti.

Ja nisam napisao ni jednu vijest za gamers.ba zasad, valjda će biti uskoro, a ako bude, neću samo c/p, nego ću sam napisati.

I bezobrazno je da oni koji samo c/p vijest dobiju 20 bodova i oni koji izdvoje 20-30 minuta dobiju 20 boba.
Offline SENSISEED
nap

Podrzavam ovu odluku , i podrzavao sam je više puta.
Jer cannabise mnogi drugi admini su pokušali da naprave tu "revoluciju" ali nije uspjelo uvijek se pojedinac mora izdvajati , riddle je imao isto tako dobru zamisao kao ti ali nije uspio. Jel malo ce ko procitat ovu temu , on se rega napiše temu koja nema veze sa naslovom tako to , lupeta ko maksum po diviziji ti ga banuješ on napravi novi acc i tako u krug . Znaci imaš moju potpunu podršku , ako ovo uspije svaka cast . A takoder i drugi global modovi mogli bi se malo više organizovati oko ovoga .. i da ovaj portal lici na nešto. To sa banom na mjesec dana je vrlodobra stvar i nadam se da ce biti pouka onom ko dobije ban na mjesec dana. Ja zivim za taj dan kace g.ba opet biti onaj "stari" tj. kada ce ovakvo nešto uspjeti . A za vijjesti je potpuno druga prica ... jer fino su naglašena pravila pisanaj vijesti .. ali njima nije vazan nacin kako da se dokopaju 20 bodova , samo da ih dobiju i glavni cilj ove zajednice je da imaš status : pr0 - a jer boze moj to ti puno znaci.

Good Luck.
Offline bak1r
nap

stavi samo da teme gather tipa mogu praviti ovi admini gamers.ba mix sto prave 

Post dobio aplauz od xXxAdOo
Offline synL
nap

Samo ne mogu da shvatim jednu stvar,kako danas 80% gamera smatra da je pisanje kvalitetnijih postova filozofija,mnogi smatraju da je sada "IN" pisati postove tipa "nidje veze" nakucavati bodove u minusu , izgub i se ona nekadasnja svrha gamers.ba .
Bodove ne bih da spominjem,jer danas bukvalno se kupuju pr0 statusi.Dobro nema veze ja odoh malo predaleko,uglavnom moje misljenje samo nastavite sa ovim samarima ,valjda ce se nekad raja dovesti u red.
Da krenemo dalje vijesti,ovo je postalo smijesno,shvatam da ni vama nije lako to sve odrzavati na vrijeme,da se nemoze svakome ugoditi i da se pisu razne gluposti,svi cemo se odavde sjetiti ridllea koji je napisao bruku tih vijesti, al ja sam uzivao citajuci njegove vijesti fkt respect mu.
Zakljucak ,neka se neko od administracije bazira samo na vijesti,kada smo izgubili kvalitet postova i diskusija ,makar da nam ostanu vijesti kako treba.
P.s ja moram nastaviti ,da li bi bilo moguce da postoji jedna sticky tema po pitanju ovih mixeva? meni se nekad igra ,ali ovo vise prelazi svaku mjeru (ova tema bi se odnosila na g.ba steam mixeve) a ostalo nek se i ne trazi,i trebalo bi rigoroznije prema samim podizacima tema,bez izuzetaka.
P.s2 Ne bi bilo loshe ni da administracija odrzi par kurseva ovim mladjim moderatorima , ne bih nikoga da imenujem al smijesno je postalo otvaranje retardiranih tema da pocnemo od naziva, o sadrzaju ne bih ni da govorim,a aplauzi/shamari bi presli sve granice...malo da ih spuste na zemlju ako ne zelite da nam otkrijete kako neko sa Id-em 40 000 moze imati moderatora i 2 posta ,na osnovu cega?Nadam se da ce se pronaci u ovom postu ako kojim slucajem budu citali oni na koje apelujem.Vidim getiN je gore napisao o tutorialima,pa dajte vise ova stranica se ne zove tutoriali.com nego gamers.ba ,bolje bi bilo da se smilujete da im date 10 bodova,nego sto bi kopirali neki tekst od 2 Kilometra i sada su se kao potrudili i napisat cemo usput jedan post: hehe mogao bi mi opaliti jedan aplauz?
Offline codex
nap

Napokon je na bolje krenulo, popravlja se dio po dio, u vezi vijesti sam zadovoljan, bolje napisat u 3 dana jednu vjest kvalitetnu i zanimljivu i poslat nego 5 na dan c/p il nidje veze, tako bar ja uradim xd, situacija se uglavnom smirila dolaskom novih modova, samo nemojte opet sad nesto sjebat :-S

A neznam sto onaj smrdo sephirot neprihvati moda da se dodatno poboljsa mod team, koji je to smradek Cloud ga ubio 5 puta i on ziv opet XD
Offline sp33dy
nap

citiram: "Teme sa nazivom koje nemaju blage veze sa sadrzajem ce biti obrisane a user banovan a to su tipa "pomoc, need help, ?" i tako te gluposti" takodjer bih dodao da se brisu teme koje nemaju veze sa gaming scenom tipa pokvario mi se frizider sta da mu radim? (primjer) jer mnogo takvih tema ima... ocito misle ako su head admini napustili sajt da mogu raditi sta hoce i kako hoce! :( treba sajt prepustiti novim (sadasnjim) adminima u koje sam siguran da ce dobro obaviti svoj posao ako ne i bolje od prethodnih...;) takodjer bih dodao ako ste u mogucnosti da postavite neku scriptu protiv psovanja... znaci da psovke pretvori u cenzuru tj. *****

eto toliko od mene :)

sretno;)
Offline dwts
nap

Svaka cast na temi,bilo je i krajnje vrijeme da neko napise nesto pametno,mislim da je vrijeme da se ukljuce i drugi global modovi i admini u ovu nazovimo "revoluciju".
Citamo svaki dan kako gaming napreduje,a to mozemo vidjeti i u nasoj drzavi,da sve vise i vise ima turnira u CS-u.
To je dokaz da ima zelje za ovim kod nas,samo je trebamo usmjeriti na dobre i pozitivne stvari ne na gluposti.

peace (L) 8-)
Offline riddle
nap

Eh jos kad bi se pocelo pridrzavat toga, bilo bi super. Osvrnut cu se na period prije 4 i pol mejseca kada smo (administracija) otvorili temu da ce se svaka i najmanja glupost kaznjavati. Kaznjavanje se ispostovalo, za 2 sedmice sam objavio listu od cini mi se 680 banovanih korisnika (Dosta je tu duplih accounta), donekle je ta reforma i uspjela, medjutim opet nista od toga, dodje "neko" i obrisa sve banove. Kad se sjetim samo koliko sam puta kucao onaj password hacker i banovao ljudi sve mi na san izlazi.

Dalje, vijesti su sramota. Mogli smo odrzati glas najboljeg gaming sajta ali sve mi vise lici na to da smo ga izgubili i prije nego smo ga dobili. Prihvatate vijesti sa drugih sajtova, ili da ih nazovem onako kako se to ovdje voli nazivati, "c/p vijesti", sto je po meni, velika sramota. Ako nema sposobnih (pod sposoban podrazumijevam: pismen, objektivan, vrijedan i redovan) za pisanje vijesti, a vjerujem da ih ima dosta, onda ih brate i iskljucite iz programa gamers-a.

Dalje, zalosno je to da su pojedini news writeri ostali bez mogucnosti pisanja vijesti, odnosno - dobili zabranu na pisanje istih. Spomenut cu samo jedan takav slucaj, koji je istovremeno i udarni, R3L0aded. Momak je, rame uz rame sa mnom svaki dan osvjezavao listu vijesti vecinom kvalitetnim vijestima koje mogu interesovati vecinski dio ovog sajta. Odgovor na pitanje "Zasto mu je zabranjeno pisanje vijesti?" vjerovatno necu nikada saznati, ali predpostavljam da se nekome digao kruac na to i jednostavno povukao taj potez iz ljubomore ili ne znam ni ja cega.

Uglavnom, bolje da vijesti i nema, nego da su ovakve kakve jesu!

Lijep pozdrav!
Offline Ricky_ba
nap

Riddle za admina 

We miss u. 
Post ošamario xXxAdOo
Offline S1ZE_
nap

za vijesti se upotpunosti slazem .... i za sve ostalo , mada sam pokusavao vise puta da napisem vijest kako treba , admini to nisu prihvatali , a nijedna vijest nije bila copy/paste nego fino prevedena? i onda dobijem zabranu vijesti :r

nadam se da ce se postovati ova pravila koja su navedena u ovoj temi !
:P:P
Offline vaLLey
nap

Upravu si treba se malo aktivirat spamera na sve strane
Svaka ti cast za temu ovo sa banom je uredu......
Toliko od mene
Na vrh
Odgovori