Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Software i Mreže Bullet HS internet

Korisnik je dao 200 bodova za pomoc

Offline BooNeS
nap

810 pregleda, 22 odgovora i 0 glasova
Napisano : 22.02.10 u 08:38

Pozdrav raja.

-Ovako, treba neko da mi objasni kako da namjestim da se konektujem na internet preko rutera, da ne moram nista da kopcam u komp, nikakve kablove i cuda i da fino imam konekciju. Trenutno se konektujem preko modema, koga moram prikopcat u komp USB kablom... Konekcijom od rutera ne mogu na internet. Dakle meni treba neko da objasni kako da namjestim da se konektujem preko rutera na internet, ne preko modema i da ne moram koristit nikakve kablove...

-Moram ic u skolu, kad se vratim probacu sve sto ste rekli, po redu postanja i ko mi prvi pomogne ima bobe...

Hvala unaprijed  
Offline Skull_is_bacK
nap

Uključi dhcp na ruteru, na računare automatske postavke i to je to. Ja i stavi enkripciju na wireless da ti ne koriste komšije net.
Offline Z_lim
nap

Offline FroY
nap

1. Kabl iz modema ukljuci u router i ukljuci ga u WAN, i treba ti jos jedan kabl kojim ces povezat router i computer

2. Onda trebas otici na postavke routera ( dodje ti uz router gdje trebas otici ) , tamo trebas stavit koji ces da ti password bude, i da izaberes kakav ces da ti ip bude ( dynamic , static... ).
U mene je dynamic ip, i preko dynamic ip-a ti se moze povezat i laptop preko wirelessa itd....

3. Moj ti je savjet samo da ti router nebude blizu kucista jer zna padat internet cesto zbog toga

Offline matr0x
nap

Prikopcas router i modem u struju, negdje da su blizu to dvoje.

Modem znas valjda prikopcati, ETHERNET kabl sto ti je isao iz modema u kompjuter ukljuci u router, u WAN port.

Iz routera, ako je wireless, ne moras vise nista oko routera, moras samo kupiti Wireless-G karticu za kompjuter. Moze biti oblika USB-a ili oblika normalnog hardwarea.

Ako nije wireless, iz routera (trebalo bi da imas 4 porta), prikopcaj kabal u jedan port, drugi dio kabla u svoj kompjuter.

Tada mozes pokrenuti postavke za router sa kompjutera.
Ako ti je DD-WRT (Linksys): http://192.168.1.1/
Tamo namjestis opcije po zelji, restartujes router i to je to.
Online pura
nap

Zaboravio je napisati,wireless mu je ruter.
Offline tATON1
nap

Ma koliko se god se trudio da podesis konekciju na PPPoE, neces uspijeti.. Zato sto su majmuni iz Hs-a uradili sve da nam to onemoguce.. Moj ti je savjet njih zovi i trazi da ti vrate stari nacin konektovanja.

Evo ti link za svaki slucaj da ne bude da spamam temu
Podesavanje PPPoE Konekcije

Gl
Offline e_mouse
nap

Koji ruter imas?

Offline Bandy
nap

Kupi wierless USB stick ukpcaj u komp instaliraj sve drivere sa CD-a kad ti zatrazi restart restartuj. Sa tim instaliranim programom pokusaj naci wierless router. Ako na routeru imas enkripciju potrebno je ukucati sifru u polje preshared key i postvi tu konekciju na default. Za router pokusaj nac na njihovoj stranici odnosno stranici proizvodjaca routera.
PITAJ AKO TI NESTO NIJE JASNO NA PM.8-)8-)8-)
Offline OverAndOut
nap

Ovako:
-ruter ima 2 lan kabla
a) 1 lan kabal ukopčaš u ruter i taj isti u PC
b)2 lan kabal ukopčaš u modem i ruter
ali prije toga moraš imati insalirane sve komponente tj na CD-u koje se dobio uz ruter
ako neš ne štima javi se na pm
ja sam ovako sebi napravio 100% radi
Offline Bandy
nap

OverAndOut je napisao/la:
Ovako:
-ruter ima 2 lan kabla
a) 1 lan kabal ukopčaš u ruter i taj isti u PC
b)2 lan kabal ukopčaš u modem i ruter
ali prije toga moraš imati insalirane sve komponente tj na CD-u koje se dobio uz ruter
ako neš ne štima javi se na pm
ja sam ovako sebi napravio 100% radi
Za router ne treba nikakve drivere instalirat. Racunar sam prepozna konekciju. Trazi bilo kakav izvor podataka i tako je nadje...:S
Offline OverAndOut
nap

Bandy je napisao/la:
Za router ne treba nikakve drivere instalirat. Racunar sam prepozna konekciju. Trazi bilo kakav izvor podataka i tako je nadje...:S
to je istina ako želiš s laptopom hvatati konekciju,ali ako glavni računar na koji je priključen ruter on MORA imati instalirane drivere.
Offline Blaze31
nap

Da bi imao internet na kompjuteru moras modem prikopcati na kompjuter tim istim USB kablom. Ruter se postavlja ukoliko zelis da podjelis konekciju na dva ili vise kompjutera ili ako imas i WIRELES Ruter (sa antenom) onda mozes i preko laptopa da se konektujes bez kablova.
Povezivanje modema i rutera sa kompjuterom nije teska stvar i samo prati uputstva koje si dobilo od provajdera i vrlo lako mozes povezati da to radi, ukoliko se pojave neke poteskoce, moras se konsultovati sa nekim strucnim licem.Da ti on objasni kako se kucaju IP adrese i DNS serveri.Sve to nije ni malo naivno i zahtjeva prisustvo nekog ko zna raditi sa tim.

Zakljucak je da se obratis usluznim firmama koje nude informaticke usluge...

to je to
8-)
Offline Bandy
nap

OverAndOut je napisao/la:
to je istina ako želiš s laptopom hvatati konekciju,ali ako glavni računar na koji je priključen ruter on MORA imati instalirane drivere.
kupis wireless usb adapter i imas internet na racunaru na koji ukljucis usb normalno ako imas wireless router. ako nemas onda ti je jedino rjesenje modemski kabl... i za router ti ne trebaju nikakvi driveri osim ako zelis da kreiras svoju sopstvenu mrezu...8-)8-)8-):D
Offline Blaze31
nap

Zakljucak je da se obratis usluznim firmama koje nude informaticke usluge...

dao sam ti detaljno kako mozes sam da pokusas da to uradis...

a ovo sto sada pisem za informaticke usluge,ljudi koji to rade naplatit ce ti mozda 10 do 25 km

@Bandy

znaci samo zbunjujes momka glupostima , napisao sam kako treba da uradi , ako mu nesto ne bude jasno zna kome treba da se obrati ...
Offline Blaze31
nap

lool

wireles :S
ne treba kabal ni jedan...

a vidis da momak trazi bez kablova da se konektuje :S
Offline Blaze31
nap

pa o cemu ja pricam ?

ubacit ce usb koji ce mu fatati signale...
Offline OverAndOut
nap

Ja mislim da on želi samo spojiti SA ruter a ne s ničim drugim pa zato nemorate govoriti kupi ovo,kupi ono...
Offline Blaze31
nap

omfg :S

napisao sam rijesenje:S

ako nezna i za to sam napisao sta treba... :S
Offline _fera_
nap

evo maloprije citam sta je belaj.. sto ti neradi(na hs televiziji)
vako nazovi
710-415 ili 710-416 i reci svoj problem oni rade 24h valjda sam ti pomogao xD
Offline OverAndOut
nap

Š ta će biti od boba?
Na vrh
Odgovori