Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Software i Mreže Bullet Diskusija - OS

Koji OS koristite ?

Offline soul_eclipse
nap

328 pregleda, 21 odgovora i 0 glasova
Napisano : 15.01.16 u 19:41

Evo otvorio sam klasicnu diskusiju nije bila odavno 

Koji OS koristite i zasto ?

Ja koristim Windows 10 jer mi je nekako najbrzi od predhodni sistema,na pocetku je bio brz pa kao i vecini kasnije uspori pamocu update-a su sve to ispravili stvarno je brz.Sto je najbitnije nema stekanja vise i FIFA 16 radi na HIGH bez problema.

Nepotrebne aplikacije sam izgasio ovako :
https://www.youtube.com/watch?v=DwiHog2leMM&feature=youtu.be

Juce je izasao novi Comuluative Update

The update contains bug fixes, security updates, and other improvements.

It also brings your build version from 10586.36 up to 10586.63.
Citr

Citajuci po forumima vecina tvrde da je jos Windows 8.1 najbolji za gaming.

Eh da cujem sada vas 

NAPOMENA : Ako cete glasati koji windows koristite red je da napisite i post 
1# Post editovao soul_eclipse datuma 15.01.16 u 19:44:55
2# Post editovao soul_eclipse datuma 15.01.16 u 19:45:31
3# Post editovao soul_eclipse datuma 15.01.16 u 19:46:17
Offline xaylPRO
nap

Koristim windows 10 i nisam ga uopste ciljano izabrao, vec mi je microsft ponudio update i zelio sam vidjeti kako izgleda. Do sada mi se svida i cini mi se dosada najboljim OS-om i mislim da daleko nadmašuje ostale po pitanju svega. Sasvim je praktican za koristiti i sto mi se najvise svida je to da su vratili onaj iako izmjenjen klasicni windows start meni  :D .
Gamers.ba
Rank 0

Online MageGFX
l33t

Da se novije igre i programi mogu instalirati na XP, definitivno bi se vratio na taj OS.

Trenutno koristim W7 , iako sam koristi W8 i W10, opet sam se odlucio vratiti na W7. S vremnom cu se morati prebaciti na w10 , jer ce se desiti isto sto i sa xp-om, noviji programi i igre nece se moci pokreniti na sedmici.

Windows 10 ima definitivno najbolji dizajn, al' za sad windows 7 je za mene na prvom mjestu.
Offline soul_eclipse
nap

Kao sto sam napisao u prvom postu,citajuci na forumima vecina ih tvrdi da je Windows 8.1 najbolji za gaming sve dok ne izadje DX 12 za Windows 10 sada ne znam jeli to istina 

Ako se neko razumije nek me citira 
1# Post editovao soul_eclipse datuma 15.01.16 u 19:57:37
Offline alko176
pr0
novinar
soul_eclipse je napisao/la:
Kao sto sam napisao u prvom postu,citajuci na forumima vecina ih tvrdi da je Windows 8.1 najbolji za gaming sve dok ne izadje DX 12 za Windows 10 sada ne znam jeli to istina 

Ako se neko razumije nek me citira 
Ja kako sam čuo, Just Cause 3 će biti prva igra koja će imati podršku za DX12, al to neće biti možda za dugo.

Inače ja koristim windows 7 čisto nako što sam na njeg naučio 
Offline Elysium
admin

A nisi OSX naveo?

Koristim El Capitan.

Radi odlično uz SSD-a ljepota ga koristiti.

Nema muke sa registrijem, dllovima itd 
Offline soul_eclipse
nap

Elysium je napisao/la:
A nisi OSX naveo?

Koristim El Capitan.

Radi odlično uz SSD-a ljepota ga koristiti.

Nema muke sa registrijem, dllovima itd 
Htio sam ga navesti ali se samo 6 opcija moze staviti u anketi 
Offline Ademinho
gamer

Koristim Windows 7 jedva jer nemam konfiguraciju da mi moze ista jace. A lajkam ga
Offline soul_eclipse
nap

Ukupno 32 glasova a samo 7 odgovora na temi 

Sram vas bilo 
Offline unreal
luck0r

Mac OS X 10.10 Yosemite (nije navedeno u anketi)

Mac je sam od sebe jako stabilan a buduci da se ja bavim takvim poslom gdje nema mjesta za stopkanja i sranja.Adobe pket i programi za kodiranje savrseno ko mlijeko 
Offline zoodark
luck0r

Windows 10 od kada je izašao.
Sviđa mi se prevnestveno zato što još nisam naišao na problem s njim.
Sve radi fluidno i ne freeza što mi je najbitnije.
Nisam power user ali meni je bolji od predhodnih zbog x faktora.
Tražio sam promjenu, ali isto tako i dobar sistem.
Dok sam čitao reklame mislio sam da nije toliko dobar, ali taj negativan feedback je glupost čista.
Malo me nervira što se za search koristi Bing, ali jbg, Microsoft...
Online Haswell
camper

Trenutno koristim WIndows 10, cini mi se kao jako stabilan operativni sistem i prije svega jako fluidan. Dugo sam vremena koristio WIndows 7 pa onda kratko Windows 8.1 i sada Win10 i iskreno najveci mi je problem u pocetku bio Start, ali kad se reorganizuje malo odlicno odgovara  Sto se tice gaminga, ocekujem DX12 da bude perverzija 
Offline str8_no_more
nap

soul_eclipse je napisao/la:
Kao sto sam napisao u prvom postu,citajuci na forumima vecina ih tvrdi da je Windows 8.1 najbolji za gaming sve dok ne izadje DX 12 za Windows 10 sada ne znam jeli to istina :D

Ako se neko razumije nek me citira :)
DX 12 ce imati podrsku samo za Windows 10, zato ce na njemu i biti najbolje perfomanse u igrama.
Post dobio aplauz od soul_eclipse
Offline LatexOP
HaxXor

Koristim Windows 7 jer dijelim komp sa starcima i bratom. Presao bih davno na Linux neki ali ne mogu jer buraz igra igrice i starci se slabo snalaze na njemu.
Offline vrabaCC
nap

Windows 10 koristim duze vrjeme i odlican je OS .Sto se tice igranja i same upotrebe .Dosta lagan i brz .
Stil 7 ice i brzina 8.1 .Kada to dvoje spoijte dobijate win 10 :) .

I nakon 2,3 godine odsustva sa gamersa , eo me opet :P
Offline Bakee
nap

Koristim win 7 jer nemam jaci pc za bolje. Kada uzmem bolji pc preci cu na win 10 
Offline iMZ
nap

Win 8 uz Win 10, win 10 samo za potrebe streamanja xbox one-a na laptop 
Offline soul_eclipse
nap

Ukupno 60 glasova a 16 odgovora na temi  

Malo sam je stavio u zanimljive,vidi se da neki obicni memberi nemaju volje da napisu 2-3 recenice 
1# Post editovao soul_eclipse datuma 16.01.16 u 16:50:00
Offline abblle
mod
novinar
Hm za sad koristim Windows 8.1, malo a downgradeao sam sa windowsa 10 upravo zbog tog štekanja i kočenja ali eto izgleda nisam morao jer su sada update uradili hm.

Zadovoljan sam i sa w8.1 i w10 oba su sistema fancy izgleda što privlači korisnike.
Offline Maarshall
nap

Koristim sedmicu jer mi ne može ništa bolje na pc, a i zadovoljan sam, do sad nije bilo problema sa ovim operativnim sistemom.
Offline isooooo
nap

Imam w10, ono sve je ok osim ovih nadogradnji, poslije svake nadogradnje nešto se desi, prestane radit itd itd.. Pogotovo ovo sa NVIDIA grafičkim karticama, ne znam jel poslije i jednog update-a se išta popravilo ili samo se pogoršavalo...
Na vrh
Odgovori