Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Software i Mreže Bullet Statistika i preporuke za OS

Koji OS najviše koristite?

Online N3sTabilaN
camper

415 pregleda, 25 odgovora i 1 glasova
Napisano : 04.04.14 u 14:29

Pošto dugo nije bilo ankete/teme ovog tipa želio bih da vidim koji OS vi koristite.
Ovdje možete napisati vaše preporuke za OS, kako bi trenutni i budući članovi znali koji operativni sistem da izaberu.

Ja lično na svojoj desktop mašini koristim Win7 Home premium i ne razmišljam o prelaženju na win8 jer trenutni os zadovoljava moje potrebe.
Za tablet i telefon koristim android jer mi se najbolje pokazao što se tiče jednostavnosti i efikasnosti.

Volio bih vidjet utiske win8 korisnika ::Waiting::
Online Haswell
camper

Opce je poznate da je svaki drugi Microsoftov OS sranje.. Krenuvsi od XP koji je legendaran OS, izbace Vistu sranje nevidjeno, Win7 Mother of all OS i onda Win8 po meni bezveze za desktop usere, jer je sistem usmjeren da se koristi na tabletima i touch Desktopima.. Znaci da bi Win9 trebalo da bude beton a vidjecemo to jos 
Gamers.ba
Rank 0

Offline Mire
admin

Trenutno koristim Windows 8.1 jer mi je dosadio Windows 7 iako me dobro sluzio. Jedan od razloga sto sam presao na Windows 8.1 je to sto mi je nekako W 8.1 ljepsi od prehodnog. Takodjer i W8.1 me dobro sluzi i nemam nikakvih zamjerki.

Sto se tice tableta/mobitela. Na tabletu koristim zadnji IOS 7 (iPad) dok na mobitelu koristim KitKat 4.4.2 (Xperia Z1)
Post dobio aplauz od N3sTabilaN
1# Post editovao Mire datuma 04.04.14 u 14:36:30
Offline MeetChaos
nap

Koristim Windows 7 i zadovoljan sam, mada ću uskoro preći na Windows 8, jer mi je dosadio Windows 7...  

::TrueStory::
Offline zoodark
luck0r

Koristim W7 Professional i za sad sam zadovoljan.
Ne sviđa mi se ideja W8 i kao što momak mene iznad kaže, usmjeren je za touchscreen tablete/laptope.
U zadnje vrijeme što se tiče linux platforme svidio mi se ubuntu. Svidio mi se najviše dizajn.
Potpuno je funkcionalan, smatram da ne zaostaje ništa za windows OS, ali market pripada većinom microsoftu, dok raja smatra da su free platforme nesigurne!
Online brick
l33t

Trenutno Koristim Windows 7, pa sam za njega i glasao.
Nedavno sam koristio i Windows 8.1, ali sam se vratio na W7 iz razloga što mi je monitor malen ("17, 1280x1024,4:3) pa Metro veoma ružno izgleda, inače meni je kao OS super.

Na mobitelu koristim Android OS, verzija 2.3.6 trenutno, telefon mi je poremećen jer se pobrisao EFS i sad se mora otvarati da se ubaci novi EFS da bi mogao raditi Android 4.1.2 koji je "temelj" da bi mogao ubaciti neki dobar Custom ROM !

Sljedeći mobitel bi volio da bude iOS al veoma teško, jer su uređaji za mene preskupi, a polovne ne želim, pa ću možda ići na WindowsPhone 8.1, ukoliko se neke aplikacije budu updateovale, a ne update su stari godinu dana (ex: Endomondo Sports Tracker app koju najviše koristim).

LP  .
Online N3sTabilaN
camper

zoodark je napisao/la:
Koristim W7 Professional i za sad sam zadovoljan.
Ne sviđa mi se ideja W8 i kao što momak mene iznad kaže, usmjeren je za touchscreen tablete/laptope.
U zadnje vrijeme što se tiče linux platforme svidio mi se ubuntu. Svidio mi se najviše dizajn.
Potpuno je funkcionalan, smatram da ne zaostaje ništa za windows OS, ali market pripada većinom microsoftu, dok raja smatra da su free platforme nesigurne!
Linux se meni nije svidio radi driver-a, davno sam ga instaliro i nisam mogo pokrenut USB drivere od wireless antene, tako da nisam imao pristup internetu  
Offline SmitoBona
pr0

Koristio sam do nedavno windows 7, sada sam na 8.1. Radi jako stabilno cak stabilnije nego w7 (na mojoj masini). Posto ipak imam malo slabiji PC, za divno cudo, ali w8 mi izgleda puno bolje optimiziran tj radi dosta brze. Ja bih preporucio w8.1 svima. Malo se tesko navici prvih dana ali kasnije je sve 5.
Offline zoodark
luck0r

N3sTabilaN je napisao/la:
Linux se meni nije svidio radi driver-a, davno sam ga instaliro i nisam mogo pokrenut USB drivere od wireless antene, tako da nisam imao pristup internetu  
Ja sam prošle godine uspio da nekako sredim sve drajvere, ali vratio sam se na windows platformu jer sam se navikao na nju.
Planiram sastaviti novi računar i na njega instalirati ubuntu ili mac os.
Offline Agent47
HaxXor

Trenutno Windows 7.Mislim da je to trenutno najoptimalniji izbor za sve.Nema potrebe puno pricat o W7 mislim da je vecina dobro upoznata sa ovim OS
Koristio sam W8 i nisam bio zadovoljan, ali isto tako kad sam instalirao W8.1 sistem me oduševio.Svi nedostatci koje je imala osmica u .1 su popravljeni.Start dugme nije klasicno vec vodi na metro screen mada kad se naviknete sve to postaje velika prednost.Sistem je dosta brz i ne uzima puno rama.Dosta optimizovan.I sve igre i programe koje koristite mogu bez problema da rade na W8.1
Ja sam se vratio na W7 samo iz jednog razloga ,a to je da Sony update centar za mobitel ne radi na W8 i W8.1.
Kad se sve sabere W7 + W8 - W8.1 +
Sto se mobitela tice Andoid.Xperia SP.Jednostavan
i dosta prilagodljiv sistem zastupljen na nasim podrucijima.Kao minus određeni problemi od kojih pate novije verzije ,bug-ovi i sl
Kod kolege sam "proanaliziro" iOS i mogu rec da je isto vrhunski sistem po meni bolji od androida ,samo cijena novih iphone uređaja i "mala zastupljenost na nasim prostorima" jedino mogu navest kao minus.Isto tako relativno slaba mogucnost "prilagodjavanja"
Da razjasnimo nisam iPhone fan niti android samo mislim da oba sofware-a imaju svoje prednosti i mane.
Toliko od mene.
Offline MedzidLD
nap

Kada sam sa solidne osmice uradio update na 8.1 cim je bio izasao nisam bio zadovoljan.
Bilo je laga ,bugova ,i nekih stvari koje su bile neupotrebljive ,te sam se vratio na W7.
Prije dva dana sam odlucio da ponovo instaliram 8.1 (u nadi da su updatei za to vrijeme uradili svoje) i pozitivno sam iznenađen.
Bolja ,upeglanija ,manje zahtjevna i najbitnije velika mogućnost prilagođavanja sistema kako tebi odgovara u odnosu na sedmicu.
U igrama imam blago veci fps.Svi programi rade savrseno i vrijeme boot-anja sistema prilikom pokretanja pca je neuporedivo brže.
Offline FoxSin
camper

Trenuno koristim Ubuntu(linux) s obzirom da koristi malo memorije a i mogu igrat cs preko njeg + većinom gledam filmove i slično pa mi i nije potreban os za gaming.

Sve u svemu ne preporučujem početnicima ubuntu )

A što se njeg tiče fin je skroz ima po meni ljepši izgled nego w7 (po meni) manje koristi resursa,manji je system reqierments imate kao "App(software) market ukucate ime programa i skinete instant,imate auto drivere i sve to da vam se updejtuje...Drama pravo

Post dobio aplauz od KRYSTAL
Offline SaltCityBoy
HaxXor

Na PC-u koristim Windows 7, dobro me sluzi i nemam zamjerki, vjerovatno bi presao i na W8 ali mi je stvarno smor ponovo instalirati sve programe koje koristim.

Sto se tice laptopa, tu mi je instaliran Windows 8.1. Sto se mene licno tice, ja sam prezadovoljan. Lijep izgled, veoma brz startup, predobar Windows Store sa velikim izborom mini igara, gadgeta i ostalih aplikacija. Uopste se ne primjeti nedostatak Start-a jer je to vecina spominjala kao veliki problem.

Postavit cu i koji SS poslije 

http://gamers.ba/vijest/19261/windows-8-1-preview/
1# Post editovao SaltCityBoy datuma 04.04.14 u 15:04:58
Offline rdy
nap

Windows 7 Ultimate. Zašto? Zato što je veoma jednostavan OS, lako se snaći. Čak može i na 1GB rama, uz malo štopanje. Ali kakav je svijet danas, lako možete dokupiti RAM, i bez problema imati Win 7 Ultimate na svojoj mašini.

Nemam više šta reći, osim sve preporuke za OS. Hvala. 
Offline risk
nap

Windows 7 ako si za gaminga, Windows 8 ako si za šminke 
Offline Brix
luck0r

Windows 7 radi igara, Linux radi kodiranja. Linux koji koristim je openSUSE, zadovoljan sam. Windows je ipak Windows što se tiče igara, ali linux je Bog za ostalo 

A na mobu android kitkat, nisam ga rootovao radi garancije, predobar je mob, lično mi se više sviđa android od iOS-a jer daje više slobode developerima. 
Offline _FliP
nap

Koristio sam skoro pa svaki OS jos od Windows95 kad sam bio klinac.
Imao sam priliku koristit Windows8 i po meni uopce nema veze sa dosadasnjim Windowsima.
Tko voli jednostavnost i izgled umjesto Win8 slobodno moze koristit Ubuntu.

Ja koristim Windows7 jer je za moje potrebe najbolji Windows do sada.
Ne zanima me izgled nego samo performanse, tako da kad iskljucis sve aero i ostale efekte Win7 leti, doslovno.

Da je vise igra kompatibilno sa Linuxom, koristio bi Ubuntu 12.04 LTS. Ubuntu bi vise preporucio poslovnim ljudima koji rade na Laptopima. Za Desktop PC Windows7.

Na mobitelima sam koristio iOS. Nije los, ali vise mi se svida otvorenost Android/Linux sustava.
Trenutno koristim Android 4.1.2. na Xperiji M.
1# Post editovao _FliP datuma 04.04.14 u 15:43:31
Offline iRockk
camper

Na PC-u mi je Windows XP SP3 idalje.
PC-u ima preko 7 godina tako da neću mijenjati OS dok ne promijenim comp. To će biti Mac.
Smartphone je godinama iOS. Planiram idalje ostati na istom. Trenutno 7.1.
Offline pura
nap

Trenutno koristim win7.

Svaki OS ima plus i minus. Svako ce naci ono sto njemu odgovara. Ako zelis igrati igrica windows, ako si light user ili samo kodiras linux, profesionalno editovanje videa i graficki dizajn mac. Ne postoji savrsen OS, mada se moze blizu tome doci uz pomoc VM-ova.
Offline SAYI
camper

Windows XP forever and ever.
Offline MESAA1337
camper

Koristim Windows 8.1 Pro i sistem je stvarno OP.Sto ce tice interfejsa ima programa kako ga podesiti da bude ko Windows 7 tako da to nije problem.Velika prednost 8.1 je igranje igrica jer je mnogo brze sto bi se reklo smooth tako da nema laga na igrcama i sve je najbolje.Trenutno najbolji OS.
Na vrh
Odgovori