Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Software i Mreže Bullet [TUT] Przenje .iso fajlova

Offline NightWalker
camper

412 pregleda, 12 odgovora i 0 glasova
Napisano : 12.01.13 u 09:27

Przenje .iso fajlova.
Naime, evo jos jedan tutorial kako sprziti neki fajl sa ekstenzijom .iso
Dakle, prvo i osnovno što vam treba jeste neki program koji ima mogucnost przenja .iso datoteka.
Ja koristim Ashampoo Burning Studio.
Pokrenemo program , i selektujemo Create/Burn Disc Images, mozete slikovito vidjeti u nastavku.

Potom, idemo na Burn CD/DVD Disc from a Disc Image, ispod mozete vidjeti ekstenzije.
Nakon sto smo to odabrali, dobit cemo meni gdje biramo koji fajl przimo na medij ..
Ja cu ovog puta sprziti igricu, jer je također u .iso formatu, nemam nikakav windows setup, ali princip je isti. Dakle odaberemo sta przimo na medij , slikovito u nastavku :

Nakon što smo odabrali željenu datoteku , iso formata naravno, idemo next gdje dobijamo sljedeće:

Dakle ubacimo prazan DVD-CD , i klikom na WRITE, započnemo proces snimanja.
Tutorijal je veoma jednostavan, stoga sam ga i napisao, čisto iz razloga što se dešava da ljudi jednostavno ne razumiju , snime sve kako treba ali im ne radi boot i slično.
Tako da u nastavku cu ostaviti link teme , gdje možete naći kako podesiti boot-anje sa određenog medija.

http://gamers.ba/forum/7/184354/-tut-formatiranje-ra-unara-i-instalacija-windows-7-os/

Na linku iznad imate opširno, što o formatiranju što o podešavanju boot-a =)

Tutorijal je napisan s ciljem da svi imate mogucnost da vidite da je proces snimanja Windowsa, Igre, Programa, koji ima iso ekstenziju veoma jednostavan.

Ukoliko ima nekih pitanja, pitajte sve je dozvoljeno 
1# Post editovao NightWalker datuma 12.01.13 u 09:27:36
2# Post editovao NightWalker datuma 12.01.13 u 09:28:41
3# Post editovao NightWalker datuma 12.01.13 u 09:30:31
4# Post editovao NightWalker datuma 12.01.13 u 09:31:06
5# Post editovao NightWalker datuma 12.01.13 u 09:32:37
Offline ZMIGI
nap

Bravo. Toliko je tema bilo u vezi ovoga. Stvarno ce dobro posluziti. Cak sam i ja u par navrata htio da sprzim ali nisam znao gdje i sta,sta da sprzim iso fajl ili extractovano itd.
Sve u svemu hvala. Posluzit ce. Valjda se vise nece dizat teme ovog sadrzaja i piranja.
Gamers.ba
Rank 0

Offline yain
nap

Eto iznerviro si me! :*

Cijelo jutro sam se zezo kako da sprzim .iso fajl , nešto nisam mogao na google i obrisem ga ( nfs undercover 5gb ) i ti postaviš temu , e koji sam ja baksuz!
Offline SWEIDER
nap

GJ, juce su bile dvije teme vezane za przenje 
Online orochi
camper

Ovo vrijedi za bootable dvd npr. kad hocu da sprzim win7 64bit? Ili moram dodavati jos neke one botable fajlove?
Offline NightWalker
camper

orochi je napisao/la:
Ovo vrijedi za bootable dvd npr. kad hocu da sprzim win7 64bit? Ili moram dodavati jos neke one botable fajlove?
Ako je spakovano u .ISO formatu, samo ga sprzi i mora ti raditi.
Ne znam tačno kako ide ako imas fajlove nisam to dugo radio, mada mislim da moze, ali mala je vjerovatnoća da ce ti čitati medij prilikom paljenja.

Jedino što možeš da pogledaš kako izgleda vec snimljen da vidiš kakve fajlove sve ima, pa probaj dodati i ti, ništa te ne košta.
Online orochi
camper

NightWalker je napisao/la:
Ako je spakovano u .ISO formatu, samo ga sprzi i mora ti raditi.
Ne znam tačno kako ide ako imas fajlove nisam to dugo radio, mada mislim da moze, ali mala je vjerovatnoća da ce ti čitati medij prilikom paljenja.

Jedino što možeš da pogledaš kako izgleda vec snimljen da vidiš kakve fajlove sve ima, pa probaj dodati i ti, ništa te ne košta.
Bilo je sprzeno u .ISO formatu Mirza, pa sam zeznuo 2 dvd-a dzabe. Evo kako imam kada otvorim .ISO fajl (ne bitno sad s kojim programom otvorim), http://pokit.org/get/img/d583ab36f84c81eaaf994577e2abe349.jpg
Znaci ti tvrdis da to otvorim sa ovim ashampo, i pratim gore ove korake i bit ce bootabilan dvd, jer mi kaze mising bootable file ono kad stavim first device cd-r 

Uglavnom, GJ za tut. Ja bih preporucio takodje CDBurnerXP koji je mozda jos laksi za przenje svih fajlove, a ne samo .ISO. Evo kako izgleda:
Offline NightWalker
camper

orochi je napisao/la:
Bilo je sprzeno u .ISO formatu Mirza, pa sam zeznuo 2 dvd-a dzabe. Evo kako imam kada otvorim .ISO fajl (ne bitno sad s kojim programom otvorim), http://pokit.org/get/img/d583ab36f84c81eaaf994577e2abe349.jpg
Znaci ti tvrdis da to otvorim sa ovim ashampo, i pratim gore ove korake i bit ce bootabilan dvd, jer mi kaze mising bootable file ono kad stavim first device cd-r 

Uglavnom, GJ za tut. Ja bih preporucio takodje CDBurnerXP koji je mozda jos laksi za przenje svih fajlove, a ne samo .ISO. Evo kako izgleda:
To je program namjenjen za korisnike XP-a, probao sam ga snimati na windows 7 nije mi radio uopste, ne znam razlog.

Ashampo koristim, mada moze bilo koji drugi program, izbor je sasvim nebitan, ja sam samo naveo primjer programa.

Ako ti je fajl u iso formatu nije bitno čime snimaš, moze to biti i Alcohol 120% , Nero, Ashampo, ja sam samo primjer naveo. Mene ovaj program dobro služi tako da ga ne planiram mjenjati, jer sam imao losa iskustva sa nerom.

Ti imas sasim nešto drugo, uzmi snimi neru, mislim da nero ima mogucnost snimanja bootabilnog cd-a , kao kompilaciju da praviš, ako nemaš iso format.
1# Post editovao NightWalker datuma 12.01.13 u 10:17:03
Offline Unkic
nap

Želim bootovati BackTrack5 r3 na CD. sad me zanima trebal to bit Zipovano il´ može i obična datoteka, i dal´ se sve prebacuje na CD il samo neki fajlovi. :|
Offline hud_saytext_1
nap

NightWalker je napisao/la:
To je program namjenjen za korisnike XP-a, probao sam ga snimati na windows 7 nije mi radio uopste, ne znam razlog.

Ashampo koristim, mada moze bilo koji drugi program, izbor je sasvim nebitan, ja sam samo naveo primjer programa.

Ako ti je fajl u iso formatu nije bitno čime snimaš, moze to biti i Alcohol 120% , Nero, Ashampo, ja sam samo primjer naveo. Mene ovaj program dobro služi tako da ga ne planiram mjenjati, jer sam imao losa iskustva sa nerom.

Ti imas sasim nešto drugo, uzmi snimi neru, mislim da nero ima mogucnost snimanja bootabilnog cd-a , kao kompilaciju da praviš, ako nemaš iso format.
Ja koristim ovaj cdburner na win7 ultimate 64bit
Radi super.
Ma svaki i valja osim onog retardirano nera.
Offline WanNe
camper

Covjek je stao na ludi kamen (ozenio se) i plus je ostao vjeran G.ba.

Ovo je za pohvalu.

Svaka ti cast...
Offline Un4giveN
nap

Hvala,ovo sam baš jučer tražio 

Idi sad uživaj,oženio si se ba,kontaš ? 
Offline MCMXLVI
pr0

Covjek se ozenio i pise tutorijale, to se cijeni 
Na vrh
Odgovori