Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Software i Mreže Bullet [TUT] Boot from USB - Win XP

Offline SaltCityBoy
HaxXor

560 pregleda, 14 odgovora i 0 glasova
Napisano : 10.01.13 u 20:52

Pozdrav svima, u sljedecim koracima cu vam objasniti kako da dignete sistem koristeci USB Stick.

Pa da pocnemo:

1. Kreirajte folder na HDD-u koji ce te nazvati "WINXPCD" te u njega snimite instalacijske file-ove. To bi trebalo da izgleda ovako:

2. Potrebno da je skinete WinSetupFromUsb

3. Nakon instalacije programa, ubacite stick ( 1GB je dovoljno za WinXP ) i pokrenite program. Dobit cete ovakav prozor:
na kojem je potrebno odabrati "RMPrepUSB" kako bi pripremili stick za instalaciju. Parametre podesite kao na slici i odaberite "Prepare Drive"

4. Odaberemo lokaciju WINXPCD foldera i odaberemo stick koji smo prethodno pripremili za instalaciju.

5. Provjerite da li su ostali parametri kao na slici i pritisne "GO".

6. Nakon otprilike 20 minutnog procesa trebalo bi se pojaviti ovo upozorenje, sto bi znacilo da je instalacija uspjesna:

7. Vas USB stick sada bi trebao da izgleda ovako:

Sretno u radu 
Offline Mukekee
gamer

Taman mi ovo prijatelju treba 
Gamers.ba
Rank 0

Offline KU57UR4
nap

Dali je problem objasniti ovo za w7 jer kod mene ubacim cd od w7 i cekam nece boot pa zelio sam preko usba 
Offline SaltCityBoy
HaxXor

KU57UR4 je napisao/la:
Dali je problem objasniti ovo za w7 jer kod mene ubacim cd od w7 i cekam nece boot pa zelio sam preko usba 
Nisam dosad radio sa Win 7, pokusaj naci neki TUT na netu, sigurno se neko potrudio da to lijepo objasni 
Offline abrakadabra92
nap

GJ za tut samo tako nastavi ..
Offline Vad
nap

Sigurno da ce pomoci :) nisam znao da moze..
1# Post editovao Vad datuma 10.01.13 u 21:10:23
Offline Unkic
nap

Ej meni treba nešto ovako samo za BACK TRACK 5 r3. PLzzz hitno je
Offline champ20ns
HaxXor

KU57UR4 je napisao/la:
http://www.youtube.com/watch?v=zivb8y_2nFk

Uživaj.
Offline Browni
nap

nije ti loše ovo 
Offline str8_no_more
nap

ima li kakav tut kako da uradim dual-boot, imam Ubuntu i hocu da instaliram Win XP na externom HDD-u, ali isto ovako bez narezivanja na CD.
Offline rasho16v
nap

Samo da vas obavijestim da nakon uradio sve korake kao sto je u tutorijalu, ugasim komp i vise ga nisam upalio dok nisam oborio i ponovo digao sistem;
jebo te ovaj tutorijal
poz za admine znam da cu dobiti ban!
Offline nemanjasb94
nap

Jel zna neko u cemu je problem, ja kad ovako uradim instalacija ide mnogo sporije nego kad instaliram sa diska?  :S
Offline mkoja97
nap

nemanjasb94 je napisao/la:
Jel zna neko u cemu je problem, ja kad ovako uradim instalacija ide mnogo sporije nego kad instaliram sa diska?  :S
Koliko ja znam to je normalno, ide mnogo sporije sa usb-a nego sa cd-a.
Offline Elysium
admin

mkoja97 je napisao/la:
Koliko ja znam to je normalno, ide mnogo sporije sa usb-a nego sa cd-a.
Obrnuto je. USB je daleko, daleko brži i pouzdaniji nego CD/DVD.

Usput ovo je komplikovan tutorijal, nije da hejtam, ali rufus program ovo sve odradi u jednom kliku "next".

Pohvale za trud, ali, raja traži nešto što je jednostavno, bez puno opcija i čuda da se dira, što više imaš stvari da čeprkaš, to ćeš prije zeznuti instalaciju samu.
1# Post editovao Elysium datuma 17.04.14 u 21:20:26
Offline mkoja97
nap

Elysium je napisao/la:
Obrnuto je. USB je daleko, daleko brži i pouzdaniji nego CD/DVD.

Usput ovo je komplikovan tutorijal, nije da hejtam, ali rufus program ovo sve odradi u jednom kliku "next".

Pohvale za trud, ali, raja traži nešto što je jednostavno, bez puno opcija i čuda da se dira, što više imaš stvari da čeprkaš, to ćeš prije zeznuti instalaciju samu.
Hvala na ispravci, i da, zahvaljujem autoru, tutorijal je pomogao. :)
Na vrh
Odgovori