Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Hardware Bullet Konfiguracija i OS - pitanja

Offline splat
nap

104 pregleda, 4 odgovora i 0 glasova
Napisano : 10.01.17 u 19:09

Imam par pitanja u vezi ove konfiguracije i os, tačnije savjeta šta dalje:

Na ovu conf je instaliran WIN 7 ULTIAMATE 64 bita, znači i pored toga što imama 1 gb rama, naravno da ne funcioniše, zaledi nekad, i uglavnom steka. cpu usage bude 3% ,a physical memora 80%

Da li mi moze neko preporučiti sa e-bay-a neku plocicu rama od 2 gb sa free shipingom da to nadopunim koja bi odgovarala na ovu konfiguraciju, tj. matičnu pretpostavljam. Pozeljno bi bilo i objasnjenje kako da sam prepoznam da li neka ram memorija odgovara mojoj matičnoj.

Prije nego mi preporučite ram memoriju, moje pitanje jeste da li uopšte sa ovom konf ostati naovom WIN 7 ULTIMATE 64 BITA, ILI recimo uraditi i reinstal i nabaciti WIN 7 ULTIMATE 32 BITA, da li je prepručljivo uopšte koristiti ovaj os na ovu konf.

Obzirom da je WIN aktiviran, da li kako mogu vidjeti serial key i isti iskoristiti kada budem instalirao win 7 32 bita.

PODPITANJE: Kada kupujem preko ebay-a i recimo ram memorija je 6$ + free shipping, da li to znači da su mi svi troškovi samo tih 6$, tj da nemam dodatnih nekih skrivenih troškova koje ću morati platiti poštaru ili je to samo 6$

Šta znači u nazivu procesora AMD Athlon 64 X2 4200+ -- jel to ima kakve veze da mora biti 64 bita sistem ili ? :D

To bi bilo to odprilike, Zamolio bih bez komentara "to je krš baci to itd.." ja ovaj pc moram osposobit, jer druge mi nema :) lijep pozdrav!
1# Post editovao splat datuma 10.01.17 u 19:11:37
2# Post editovao splat datuma 10.01.17 u 19:13:03
Offline rusijabajomoj
gamer

Dio što se tiče ebaya; tih 6$ su svi troškovi koje imaš...
Samo nemoj komplicirati i kupovati RAM sa ebaya, na piku ga ima tone...

To 64 nema veze sa sistemom, ne mora biti 64bitni. Ako imas 4gb ili vise rama onda 64 bitni, inace 32bit.

RAM tražiš da bude sličan tom što imaš, znači DDR2 do 800MHz.
Gamers.ba
Rank 0

Offline zubaJr
nap

Win7 64-bit,ni je "tezi" tip operativnog sistema , koji obicno koriste korisnici koji imaju : min 4 GB rama kako bi pokretali programe kojima bas treba rama..

igrice,aplikacije, te ovi basic programi su 99% 32-bit/ni

!( 64biti OS moze pokrenuti I 64 I 32, dok 32 ne moze 64)!

serial mozes vidjet na MyComputer->properties , pa pred kraj dole ispod ratinga I naziva komp-a

koliko ja znam , serial koji na 64-bitnom nmze na 32-bitni
[ ne mozes iskoristiti trenutni Serial_Key ]
/ al' aktivacija win7 je casak posla ,, samo nadji dobar ,,,t o r r e n t,,, koji ima activation pored img-a OS-a

PODodg.
nesto + free shiping = nesto ,,

jedino kad ides ono next,next to,to ima kvakica na donation ako oces doinrati 1+ $ pa kome izadje

AMD Athlon 64 ... je samo naziv tog modela procesora (vjerovatno nazvan jer su u tom period predstavljeni windowsi I processori koji podrzavaju 64-bit.

ti mozes il 32 il 64 ,, s tim ako imas do i 4GB rama nema potrebe za 64 .. ako imas 6GB I + onda definitivno 64-bit.

npr. u mom slucaju kad sam ins. 32-bit na 6gb ... "izgubio" 2.8GB rama tj. ne iskoristivo tj. bezveze zjapi ^^

trazis plocice DDR2,
al posto ti je DUAL channel probaj nac dvije iste,
iako mozes uvezati 1vu 1GB i 2gu 2GB , nekako je bolje za taj DUAL imati dvije identicne
1# Post editovao zubaJr datuma 10.01.17 u 19:57:12
Offline splat
nap

zubaJr je napisao/la:
Win7 64-bit,ni je "tezi" tip operativnog sistema , koji obicno koriste korisnici koji imaju : min 4 GB rama kako bi pokretali programe kojima bas treba rama..

igrice,aplikacije, te ovi basic programi su 99% 32-bit/ni

!( 64biti OS moze pokrenuti I 64 I 32, dok 32 ne moze 64)!

serial mozes vidjet na MyComputer->properties , pa pred kraj dole ispod ratinga I naziva komp-a

koliko ja znam , serial koji na 64-bitnom nmze na 32-bitni
[ ne mozes iskoristiti trenutni Serial_Key ]
/ al' aktivacija win7 je casak posla ,, samo nadji dobar ,,,t o r r e n t,,, koji ima activation pored img-a OS-a

PODodg.
nesto + free shiping = nesto ,,

jedino kad ides ono next,next to,to ima kvakica na donation ako oces doinrati 1+ $ pa kome izadje

AMD Athlon 64 ... je samo naziv tog modela procesora (vjerovatno nazvan jer su u tom period predstavljeni windowsi I processori koji podrzavaju 64-bit.

ti mozes il 32 il 64 ,, s tim ako imas do i 4GB rama nema potrebe za 64 .. ako imas 6GB I + onda definitivno 64-bit.

npr. u mom slucaju kad sam ins. 32-bit na 6gb ... "izgubio" 2.8GB rama tj. ne iskoristivo tj. bezveze zjapi ^^

trazis plocice DDR2,
al posto ti je DUAL channel probaj nac dvije iste,
iako mozes uvezati 1vu 1GB i 2gu 2GB , nekako je bolje za taj DUAL imati dvije identicne
Hvala Vam na iscrpnim i konkretnim odgovorima.

Da li meni ovo odgovara:

http://www.ebay.com/itm/New-4GB-2X2GB-DDR2-800MHz-PC2-6400-pc6400-Memory-RAM-For-Desktop-240PIN-DIMM-/291883862000?hash=item43f5a247f0:g:I-wAAOSwnNBXY-XJ

http://www.ebay.com/itm/2GB-RAM-Memory-DDR2-PC2-5300-U667MHZ-DIMM-memory-240-pin-PC-memory-LW-/182289445233?hash=item2a714c3171:g:h18AAOSwLF1X44KK
Offline zubaJr
nap

ja bih izabrao ovu drugu , (zbog cijene) al opet ne bih narucivao dug je to put imas dva rizika : da ti nikako ne dodje il' da se polomi na putu..

pik... zadaj se po stranicama naci ces sigurno one koje ti odgovaraju + nasi prostori + izac ce te oko 10KM +-
Na vrh
Odgovori