Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Hardware Bullet Saznaj koliko ti je jak računar !

Offline 000111_
HaxXor

334 pregleda, 10 odgovora i 0 glasova
Napisano : 17.04.15 u 23:07

Sada cu vam pokazati, kako da vidite ocjenu/skor svojih komponenti u računaru..

1. Skine te ovaj program : Klinki
-Klikni te kao i na slici, da bi skinuli najnoviju verziju...

2. Instalirate ga :
Run>Next...>Finish
1

Next,next,next..2

3. Kada otvorite prozor bit ce napomena kako imate samo 30 dana da besplatno koristite program, samo idite "Continue", kao i na slici ispod...

4. Posle toga sacekajte da se komponente skeniraju

5. Kada se skenijaru komponente idite na "Run Benchmark"
POGASITE SVE NEPOTREBNE PROGRAME PRIJE TESTIRANJA DA BI SKOR BIO STO VECI, TJ. STO TACNIJI

6. Iskocit ce prozor samo idite YES

7. Ovaj proces ce duze potrajati, jer se tretiraju vase komponente, i "izvlaci" se iz njih najveci skor...

8. Na kraju procesa ce te dobiti skor u obliku kao i na slici i taj skor moze te uploadovati na njihov sajt i pokazati prijateljima

-Ovde moze te uporediti npr. svoj skor procesora, sa nekim drugim i tako za svaku komponentu

(Da ne bude bilo pitanja, zasto je ovaj tut u ovom podforumu, a radi se o programu/software-u... jer ne radi se samo o programu, jer nije bit ovog tuta program, nego jacina/skor komponenti/hardwera...)
Offline MeetChaos
nap

Znam koliko mi je loš laptop i bez ovog programa. 
Gamers.ba
Rank 0

Offline mersimthebody
luck0r

hvala al znam kakav mi je komp i bez ovog
GTA V texture very high i ostalo na high uz 16X anistropic filtering i ambient oclusion itd itd i ne pada ispod 60 fpsa ja zadovoljan.
taj program ne sluzi nicemu hah
Offline 000111_
HaxXor

mersimthebody je napisao/la:
hvala al znam kakav mi je komp i bez ovog
GTA V texture very high i ostalo na high uz 16X anistropic filtering i ambient oclusion itd itd i ne pada ispod 60 fpsa ja zadovoljan.
taj program ne sluzi nicemu hah
Drago mi je sto si se pohvalio sa svojim racunarom, ali to je samo tvoje misljenje da ovaj program ne sluzi nicemu, poz..
Offline biggiepk
pr0

Nemoj se ljutiti znam da pokušavaš opravdati poziciju ali ovaj program k ne valja. Ima tako loše upoređivanje i odrađivanje samog scora, kao i prepoznavanje par određenih drivera i komponenti. Pravo mjerilo jeste Valley Benchmark ili Heaven benchmark i još par programa.
Offline 000111_
HaxXor

biggiepk je napisao/la:
Nemoj se ljutiti znam da pokušavaš opravdati poziciju ali ovaj program k ne valja. Ima tako loše upoređivanje i odrađivanje samog scora, kao i prepoznavanje par određenih drivera i komponenti. Pravo mjerilo jeste Valley Benchmark ili Heaven benchmark i još par programa.
Znam, al za ovaj program sam vec imao odradjen tut na yt na mom nakanalu pa samo pravio screenshotove i pisao postupak, jer nisam imao inspiraciju sta napravit...
Ako neko ima kakvu ideju i to nek pise PP..
1# Post editovao 000111_ datuma 17.04.15 u 23:18:38
Offline bogetina
admin

Offline RAVEN3
camper

000111_ je napisao/la:
Znam, al za ovaj program sam vec imao odradjen tut na yt na mom nakanalu pa samo pravio screenshotove i pisao postupak, jer nisam imao inspiraciju sta napravit...
Ako neko ima kakvu ideju i to nek pise PP..
Ovaj program je Nixa koliko se ja znam nesto na isti fazon ko ti odradio video samo da se i on pohvali racunarom, vjerute mi brojke i cifre nicemu ne sluze kad ga testas sa benchmarkima i ostalim stvarima mozes reci da ti je pc dobar.
Offline 000111_
HaxXor

RAVEN3 je napisao/la:
Ovaj program je Nixa koliko se ja znam nesto na isti fazon ko ti odradio video samo da se i on pohvali racunarom, vjerute mi brojke i cifre nicemu ne sluze kad ga testas sa benchmarkima i ostalim stvarima mozes reci da ti je pc dobar.
Mozda sam ja pogresno shvatio to sto si ti napisao, al ja se ne hvalim, ovo nije za neko hvaljenje ... i opet ponavljam, ako neko ima nesto neku ideju pp...

offtopic- mislio sam da radim, za svaku komponentu, posebno npr cpu- pa onda sta je theard, arhitektura, keš memorija... npr. ram - frekvencija, latencija, .. npr gpu - tdp memory clock i to ...
Offline RAVEN3
camper

000111_ je napisao/la:
Mozda sam ja pogresno shvatio to sto si ti napisao, al ja se ne hvalim, ovo nije za neko hvaljenje ... i opet ponavljam, ako neko ima nesto neku ideju pp...

offtopic- mislio sam da radim, za svaku komponentu, posebno npr cpu- pa onda sta je theard, arhitektura, keš memorija... npr. ram - frekvencija, latencija, .. npr gpu - tdp memory clock i to ...
Ma nisam ja rekao da se hvalis, nego da ovo nema svrhu i da je vec davno Nixa napravio video za ovo i opet nije imalo svrhu ni tad, ako gledas te testove, momak iznad je napisao dobre programe za benchmark imas ih kamara i tako se vidi perfomance PC-a a ove brojeve mozes macku o rep okacit nista ti ne znace vjeruj ti ne mozes svoj procesor ocjenit cifrom nego po njegovim reakcijama na zadate operacije koje mora da izvrsi ujedno i njegovu temperaturu i aktivnost u vrsenju istih operacija, slozen je to komplex koji se zasigurno ne moze tek tako opisati ciframa na osnovu nicega, zato benchmark dokaze sve i da prikladnu ocjenu uz pokazane rezultate 
1# Post editovao RAVEN3 datuma 17.04.15 u 23:51:49
Offline Elysium
admin

Ukoliko baš želite da uzmete dušu računaru, fino na http://www.futuremark.com/ i onda pokrenete 
Post dobio aplauz od Lima
Na vrh
Odgovori