Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet League of Legends Bullet [LoL]Season 6 Ahri Guide

Offline FoxSin
camper

100 pregleda, 6 odgovora i 2 glasova
Napisano : 26.11.15 u 19:46

Pozdrav raja prije nego što počnem želio bi da kažem da sve što pročitate u ovom guide-u se možda promjeni tokom preseason-a koji sada traje mada mislim da će 99% sve ostati isto. Sem toga imam odigranih preko 300 gejmova sa Ahri,te sam isprobao sve moguće Mastery-je i buildove za nju. Naravno svako ima svoj stil igre i mišljenje.

Pros

◌ Jako dobar Mage
◌ Mobility (lako roam-a)
◌ Taunt / ukoliko nekog uhvatit vjerovatno je mrtav
◌ Veliki burst
◌ Ostaje važna kroz čitav gejm ( ne opada po snazi)
◌ Dobar wave clear

Cons

◌ Težak comeback u lane-u bez pomoći
◌ Ovisna o skillshotima tj pogađanju istih
◌ Jako squishy ukoliko je stuna-na

Počet ću sa Runama imam par kombinacija koje možete vidjeti na slici.

Većina ljudi koje sam susreo pitali su me zašto Attack speed marks ? Glavni razlog iza toga jeste farmanje a manji razlog Lich Bane , nije to sad ogromni dodatak na masterije Ahri ali itekako koristan.Jako dobro ukoliko igrate protiv nekih melee champov-a pa i onih short ranged , možete ih jako dobro poke-ati te ispušati wave i roam-ti.Magic penetration je standard naravno kao Ahri svaki MP (Magic Penetration) je dobar.

Sealovi eh tu kroz mnogo pokušaja različitih najviše mi se sviđaju hp per level protiv ap champova s obzirom da će te buildat malo defanzivnije ukoliko su heavy ap-ovi mr + taj bonus hp koji dobijete spašava život.Pogotovo u lategame-u ako buildate Rylai's.Dok protiv AD Champova ( Zed / Talon / Yasuo ) idu naravno Armor sealovi.

Glyphs tu imamo malo veći izbor naravno koristite ove prve AP per level ako nemate dovoljno runepage-ova ukoliko imate onda napravite sva 3 , vs heavy ap naravno magic resist mislim da to nije potrebno objašnjavati.A vs AD zašto cdr? Čisto radi spama pogotovo ako uzmete Ionians boots + Morello imate jako dobar CDR. Te imate veće šanse za win u lane phase-u.

Što se tiče Quintessences-a tu je standard ništa nije potrebno dirati.

E sad što se tiče Mastery-ja ovo je osnovni page tj to što vidite iznad. Prvo uzimam Sorcery jer smo naravno AP,nakon toga feast radi malo boljeg sustain-a u lane-u,posle toga Natural talent radi scaling-a (zato i koristim Ap per level jer jako dobro scale-aju zajedno).Opressor je jako dobar na Ahri glavni razlog tome je što ima taunt.Piercing Thoughts je sledeće naravno Magic penetration kao što rekoh prije jako dobro dođe, i zadnje ovom tree-u čekirajte Deathfire touch jako dobar na skoro pa svim Ap-ovima fino će vam ići uz bacanje Q-a pa i onaj attack speed što sam gore naveo.

Što se tiče Cunning tree-a prvo uzimam Wanderer ili kao što sam na slici naveo Savagery ukoliko imate problema sa farmanjem.Čak i sledeća stvar je na vama da odaberete ili želite imati duže bufove ili kolačić koji vraća manu i healt , ja ih mjenjam sve zavisi od toga vs koga igram obično uzmem kolačić kada nisam siguran da mogu pobijediti u lane-u , a duže buffove protiv tipa Twisted fate-a i slično.Nakon toga Meditation malo mana regena je uvijek dobro i zadnje čekirajte Dangerous Game što je kao drugi (malo slabiji) Athenes unholy passive.

Što se tiče builda tu piše sve šta za koju situaciju samo imam par prijedloga koje nisam uspio da ubacim a to jeste da ako igrate vs više ap-ova ili se bojite nekog njihovog ap champa uzmite definitivno Abyssal to sam stavio gore iznad dio abyssal-a ali eto za one kojima nije bilo jasno. Pored toga svaki meč , neki drugi build , da pojasnim svaki build zavisi od protivnika nekad buildam stvari koje i nisu na ovom spisku kao što je Frozen Heart , Ninja Tabi ako imaju puno auto attacker-a ,Rylai + Liandry ako imaju puno tenkova naravno tu samo kite-ate za adc-a.Slobodno u komentarima postavite šta vam nije jasno odgovorit ću. E da još jedna stvar LichBane je jako dobar trenutno na Ahri , obično ga idem ako imam 1/0/0 i imam srednju ili veliku prednost na protivniku , sa njim možete roamati naravno u dugim mečevima zamijenite patike za Lich Bane jer vam daje cdr + movement speed.Kao starting item možete uzeti i ovaj novi potion tj corruption potion ja ga iskreno uzmem tokom gejma nikada prvog. *MISTAKE - nisam ubacio VOID STAFF kao must have uglavnom eto napisao sam.

Ovo je način na koji maxujem skilove,nema se tu šta puno pričati , q radi poke-a a i najveći damage w drugi radi combo-a a e zadnji.

Uz ovo također želim da dodam da u većini slučajeva SUMMONER SPELLOVE koje uzimam su Flash i Ignite ali u nekim slučajevima tu bude i Cleanse pa i Teleport.

*Hvala na čitanju ukoliko vam se svidio tut ostavite +1 i naravno zatražite za nekog champa ispod (ukoliko sam dobro upoznat sa istim vjerovatno ću ga i napraviti), također ukoliko vam nešto nije jasno postavite pitanje pa ću odgovoriti.A za gramatičke greške mi pošaljite pm ili pišite na zid! c(: *
1# Post editovao FoxSin datuma 26.11.15 u 19:50:32
2# Post editovao FoxSin datuma 26.11.15 u 19:51:04
Offline g0ran
nap

napravi tutorijal za zeda i aniviju
Gamers.ba
Rank 0

Offline Schux
nap

g0ran je napisao/la:
napravi tutorijal za zeda i aniviju
Napravit cu ja za zeda cim prije, sutra ispit, pa ce vjerovatno biti predvecer 
Offline TheClassicFaith
camper

Svaka čast na guide, sve je odlično..Pročitao sam do pola i mrsko mi dalje, da je igram vjerovatno bi pročitao..Inače i ne posjedujem je..Takođe/r mislim da 3x attack speed marka neće ti ništa pomoći, as će ostati po prilično isti.. Inače gj na guide, i nadam se još guida 
Offline jasmeeN
nap

Pozdrav.

1. Marks rune ne vidim nikakvu poentu attack speed runa na ap championima, osim ako igraš Azira ili Dianu.
2. Seals jako dobro se mogu kombinovati hp per lvl i armor, ali sve zavisi od gamea do gamea, mada i samo armor seals ili hp per lvl su odlični.
3. Glyphs iskreno ne vidim potrebu za dodatnim apom, jer je 15 apa iz quintova sasvim dovoljno za early game.
4. Masteries mislim da sada na većini ap heroja ili na ovim koji spamaju spellove ili imaju burst potencijal je dobro uzeti iz cunning kolone Thunderlord's Decree.
5. Oko builda sve zavisi od protivničke ekipe, ali must have na burst championima trebao bi biti morello i luden's echo, jer kupovinom ovih itema dobijaš odličan wave clear, a itemi su jeftiniji za razliku od rabadona i zhonye. I dobijas 10% movement speeda sto moze biti od koristi prilikom roamanja, jer si u reslove koloni uzeo +12 movement speeda u riveru i bushevima. I bootse uvijek završi poslije prva dva itema.

Dobar guide, svaka čast na trudu nadam se da ćeš uvažiti moje kritike.  
Offline FoxSin
camper

jasmeeN je napisao/la:
Pozdrav.

1. Marks rune ne vidim nikakvu poentu attack speed runa na ap championima, osim ako igraš Azira ili Dianu.
2. Seals jako dobro se mogu kombinovati hp per lvl i armor, ali sve zavisi od gamea do gamea, mada i samo armor seals ili hp per lvl su odlični.
3. Glyphs iskreno ne vidim potrebu za dodatnim apom, jer je 15 apa iz quintova sasvim dovoljno za early game.
4. Masteries mislim da sada na većini ap heroja ili na ovim koji spamaju spellove ili imaju burst potencijal je dobro uzeti iz cunning kolone Thunderlord's Decree.
5. Oko builda sve zavisi od protivničke ekipe, ali must have na burst championima trebao bi biti morello i luden's echo, jer kupovinom ovih itema dobijaš odličan wave clear, a itemi su jeftiniji za razliku od rabadona i zhonye. I dobijas 10% movement speeda sto moze biti od koristi prilikom roamanja, jer si u reslove koloni uzeo +12 movement speeda u riveru i bushevima. I bootse uvijek završi poslije prva dva itema.

Dobar guide, svaka čast na trudu nadam se da ćeš uvažiti moje kritike.  
Thunderlord decree 20 second cd s obzirom na Deathfire nije toliko worth , dosta je jak i imam page posebno za njega naravno, nisam ga naveo jer i dalje ne mislim da je dovoljno dobar, itemi pa pazi , ja nikad ne buildam prvo ludens uvjek zadnji pred zadnji , ne vrijedi mi toliko waste-at golda iako ima dobar wave clear Rusham Morello/Rabadon + Void stav itekako imaš dovoljan wave clear i više nego a i jak burst + ako imaju ap naravno dodam Abyssal , trenutno jedan od najboljih itema za ap champove. Marks su my preference kao što sam i napisao iznad  Dosta dobro kod trade-anja vs melee champova kao što sam i naveo pogotovo sa deathfire masterijem. AP per level well sve zavisi vs koga i kako igraš kao što sam naveo.Kao što rekoh preseason-a ima još tako da ako još šta promjene biće updejt   S ovim buildom/runama/mastery-ma imam dosta uspjeha.

Naravno kako da ne svakako se da raspravljat , fino za raspravu svakako , mada jebiga pazi i na kraju krajeva sve zavisi kojim stilom igraš pa tako i itemizacija pa rune i masteries idu  ty for tips , nisam nešto high rankovan al itekako imam ikustva sa ahri vs mid diamond igrača 
Offline somersby
nap

dobar guide samo tako nastavi svaka cast  ;)
Na vrh
Odgovori