Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet League of Legends Bullet [TuT] Warwick

Offline Schux
nap

127 pregleda, 8 odgovora i 0 glasova
Napisano : 15.11.15 u 14:39

Pozdrav svima, odlučio sam da napravim tut za one koji "zaslužuju veću diviziju", ali ne mogu zbog "noobova u timu" da dođu do svog cilja. Iz ličnog iskustva ću da vam kažem sljedeće: Ukoliko zaslužujete vi ćete kerijati svaki game. Mnogo moje raje kaže "Ja zaslužujem diamond ali ne mogu iz silvera zbog noobova da izađem". Uđem na njegov acc, odigram par gameova i vidim da uopšte nije greška u drugim igračima, već u njemu koji umišlja da zna dobro da igra, ali je ustvari obični noob. Preporučio sam mu da igra Warwicka jungle i dao mu još par savjeta za igru. Poslušao me i nakon nekog vremena mi se zahvalio jer sam mu pomogao. Pa da pređemo na sami tutorial.

Prednosti:
- Brz jungler
- Safe jungler
- Ogroman lifesteal
- Ogroman attack speed
- Ograoman movement speed
- Ogroman lategame damage
- Tenk
- Lategame champion

Nedostatci:
- Težak za igrati ukoliko failate early game

Summoner Spellovi:

Standardni spellovi koje koristim su Flash i Smite. Razlog je taj što se u teamfightu možete flashati i odmah ultati adc-a/midlanera ili koga već ciljate u zadnjoj liniji. Ukoliko koristite Boots of Swiftness onda možete koristiti i Ghost

Runes:

Masteries:

Skill order
W -> Q -> W -> Q -> E -> R
Dalje maxate W, a zatim Q

Build:

Prvo što je bitno napomenuti jeste da kažete vašem timu da nećete gankati do levela 6. Do tada ćete samo čistiti jungle. Na početku kupujete Hunter's Machete. Potioni vam nisu potrebni jer Warwick može jungleati bez njih. Prvo odite na prvi kamp kod botlanea. Ukoliko ste plavi tim to će biti golemi, a ako ste crveni(ljubičasti) to će biti žaba. Jungle očistite kompletno i to redom. Npr. ukoliko ste crveni prvo uzmete žabu, pa bluebuff, pa vukove, pa vještice, pa redbuff, pa goleme. Nakon što očistite čitav jungle, odite do krabe ili kako je već zovete. Kada nju ubijete opet se vratite u jungle. Čistite jungle sve dok ne skupite 2100 golda. Bitno je napomenuti da ne trebate štediti manu, jer Warwick sa tim nema problema. Svaki put kada ste u mogućnosti uključite W i udarajte sa Q. Kada backate kupite Skirmisher's Sabre - Devourer, tj. crveni smite sa dodatkom za attack speed. Nakon toga recite midlaneru da idete gankati mid. Pokušajte ubiti midlanera, a zatim odite uzeti dragona. On će vam dati 5 stackova. Nakon dragona ubijte krabu ukoliko je enemy jungler već nije uzeto, a ona će vam dati 2 dodatna stacka. Očistite čitav jungle opet i trebali biste imati 13 stackova. Do sljedećeg vraćanja u bazu trebate nakupiti svih 30 stackova. Pokušavajte gankati. Ukoliko ne možete ili vam ne ide za rukom, vratite se u jungle i udarajte monstere sve dok ne skupite 30 stackova. Nakon toga backate i kupite Wit's End. Sada pravite +90 damagea svakim udarcem. Ukoliko znate da Warwickov ulty udara 5 puta kao basic attack i pravi dodatnih 30 damagea. Dalje kupujete iteme koje sam naveo u buildu. Blade of the Ruined King će vam donijeti dodatnih 6% metinih max hp kao damage svaki udarac. U lategameu kupite Spirit Visage jer će vam povećati lifesteal. Zadnji item zavisi od same igre. Ukoliko u timu već imate tenka, onda kupite dodatni lifesteal, a ako vam treba tenk uzmite neky tanky item. Ne zaboravite upgradeovati trinket i kupiti elixir. Elixir će vam donijeti dodatni lifesteal kojeg ionako već imate previše. Ukoliko imate dobre teamfightove, možete prodati bootse i kupiti neki drugi item, jer su vam zbog 'skilla' E bootse nepotrebne.
1# Post editovao Schux datuma 15.11.15 u 14:44:53
2# Post editovao Schux datuma 15.11.15 u 14:46:48
3# Post editovao Schux datuma 15.11.15 u 14:48:13
4# Post editovao Schux datuma 15.11.15 u 14:53:03
5# Post editovao Schux datuma 15.11.15 u 18:50:32
6# Post editovao Schux datuma 26.11.15 u 21:47:13
7# Post editovao Schux datuma 27.11.15 u 16:46:08
Offline amiir5
camper

Lijepo odradjen tut, svaka cast 
Gamers.ba
Rank 0

Offline Schux
nap

amiir5 je napisao/la:
Lijepo odradjen tut, svaka cast 
Hvala 
Ako bude zainteresovanih radit cu jos 
Post dobio aplauz od SK0CK0
Offline soul_eclipse
nap

Odlican tut,nadam se da ces nastaviti pisati 
Offline SK0CK0
mod

Na mobitelu sam pa me mozak zabolio dok sam sve procitao. Svaka cast za tutorial, jedini problem je sto imas par gramatickih gresaka, ali da se to lako ispraviti. Po uzoru na ovu temu svi mogu ovako pisati tutoriale.
Offline FoxSin
camper

Odlično stavio sam je kao sitcky je - samo nastavi ! 
Offline kapise
nap

Dobar tut iako mi je ww bio u champion pool za junglu nisam sve ovo znao hvala na ovom tutorijalu i zanima me samo jel od spellova treba flash i smite ili nesto drugo umesto flash-a
Offline STahoR
nap

Masteries ti je los, iskoristio si keystone na crit, a u buildu nemas nikako crita (i ne treba da ga bude). Moj prijedlog za masteries kod warwicka je:

http://prntscr.com/932bhn

Takodjer, stavio si wit's end kao obavezan item. To je situacioni item, kupujes ga samo u slucaju kada vec imas veliku prednost, protivnici imaju 2 ili vise ap heroja, i u svom timu imas makar jednog ap heroja. U protivnom, ukoliko zaostajes, neces moci da u potpunosti iskoristis njegov passive jer ce te prebrzo ubiti.

Jos jedna stvar, nemas 40% cdr. Veoma je vazno da to sto prije postignes zbog heala na Q, a ovo jos bolje radi ako imas SV vec kupljen. Moj prijedlog je Frozen Heart ako imaju makar jednog auto attackera (bilo koji adc osim Ezreala, Corkija ili Mordea je sam po sebi dovoljan razlog da kupis FH).

Probaj igrati sa hybrid pen crvenim runama, po mom misljenju su daleko jace od standardnih AD runa, jer radis dosta magic dmga sa Q, passivom, ultijem i devouverom (i wit's endom ako si ga kupio). Upravo iz tog sam razloga i stavio magic pen na masteriesu.

Sto se tice ostalih predlozenih itema svi su dobri sem Warmoga, ako ti vec treba hp, kupi radije Frozen mallet, a inace hp nije efikasan toliko na Warwicku zbog heala kojeg ima (Q, ult, bork, SV). Armor i magic resistance su dosta efikasniji. Imas jos par situatinal itema koje su zaboravio napomenuti (Guardian, Sunfire), ali rijetko ces ih kad i kupovati svakako.

EDIT: imas opciju i da startas sa Q umjesto W, brzina ciscenja je za par sekundi sporija, ali zato zavrsavas sa dosta vise hpa, imas mogucnost da gankas odmah, a ne moras uopste koristit health pot.
1# Post editovao STahoR datuma 15.11.15 u 17:28:06
Offline Schux
nap

STahoR je napisao/la:
Masteries ti je los, iskoristio si keystone na crit, a u buildu nemas nikako crita (i ne treba da ga bude). Moj prijedlog za masteries kod warwicka je:

http://prntscr.com/932bhn

Takodjer, stavio si wit's end kao obavezan item. To je situacioni item, kupujes ga samo u slucaju kada vec imas veliku prednost, protivnici imaju 2 ili vise ap heroja, i u svom timu imas makar jednog ap heroja. U protivnom, ukoliko zaostajes, neces moci da u potpunosti iskoristis njegov passive jer ce te prebrzo ubiti.

Jos jedna stvar, nemas 40% cdr. Veoma je vazno da to sto prije postignes zbog heala na Q, a ovo jos bolje radi ako imas SV vec kupljen. Moj prijedlog je Frozen Heart ako imaju makar jednog auto attackera (bilo koji adc osim Ezreala, Corkija ili Mordea je sam po sebi dovoljan razlog da kupis FH).

Probaj igrati sa hybrid pen crvenim runama, po mom misljenju su daleko jace od standardnih AD runa, jer radis dosta magic dmga sa Q, passivom, ultijem i devouverom (i wit's endom ako si ga kupio). Upravo iz tog sam razloga i stavio magic pen na masteriesu.

Sto se tice ostalih predlozenih itema svi su dobri sem Warmoga, ako ti vec treba hp, kupi radije Frozen mallet, a inace hp nije efikasan toliko na Warwicku zbog heala kojeg ima (Q, ult, bork, SV). Armor i magic resistance su dosta efikasniji. Imas jos par situatinal itema koje su zaboravio napomenuti (Guardian, Sunfire), ali rijetko ces ih kad i kupovati svakako.

EDIT: imas opciju i da startas sa Q umjesto W, brzina ciscenja je za par sekundi sporija, ali zato zavrsavas sa dosta vise hpa, imas mogucnost da gankas odmah, a ne moras uopste koristit health pot.
Nisam bas upucen u nove masteriese jer nisam igrao zbog obaveza, hvala ti 

Freaky, edit cu za summ-spellove
Na vrh
Odgovori