Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Gaming movies Bullet Zakucavanje lapopa, gasenje HAOS

Offline Counterrr
nap

100 pregleda, 9 odgovora i 0 glasova
Napisano : 08.01.17 u 21:36

Pozdrav veliki prije svega

Imam jednu problemcinu.

Za obradu videa koristim Filmoru.

Prilikom Importovanja ili Eksportovanja videa u Filmoru ili iz nje, CPU usage mi zakuca na 100%, i odma se gasi laptop.
Isto tako je i sa Video Converterima.

Znaci, sve sto se tice rada oko videa, zakucava i Gasi se.

Laptop HP ProBook 4520s

Videa ne koristim za gaming znaci, Sviram pjevam, i video obrada je u pitanju, mada je to tu negdje.

Isto tako je i oko Zvuka, kada pravim muziku, exportujem, pocne se dizati CPU, ali sreca brzo ga exportuje i ne stigne se ugasit...

Laptop sam frisko ocistio ali i dalje, RAM 2 gige, kada radi filmora, od 2 . iskoristene su oko 1.3 Gb

Nadam se rjesenju
Offline 21asylah
camper

Provjeri temperature, najcesce je do toga.
Gamers.ba
Rank 0

Offline Counterrr
nap

21asylah je napisao/la:
Provjeri temperature, najcesce je do toga.
Logicno da je do temperature, i ti kad trcis 40 na sat ces se pregrijat i spucat ce te nesto...

Problem je sto zakucava na 100 cpu odjednom, cim kliknem Exportovanje videa, pocne se exportovat i odma bubam sa 10% na 90%- 100 %...ito samo Filmora pokrenuta
1# Post editovao Counterrr datuma 08.01.17 u 21:50:44
Online MESAA1337
camper

Counterrr je napisao/la:
Logicno da je do temperature, i ti kad trcis 40 na sat ces se pregrijat i spucat ce te nesto...

Problem je sto zakucava na 100 cpu odjednom, cim kliknem Exportovanje videa, pocne se exportovat i odma bubam sa 10% na 90%- 100 %...ito samo Filmora pokrenuta
logicno da ce pri renderu bit visok CPU usage, koji procesor imas ?
btw. da li ti je skroz ispravan adapter zna do njega biti u 90 posto slucajeva, previse struje povuce a nema adapter snage i samo se ugasi.
1# Post editovao MESAA1337 datuma 08.01.17 u 21:55:33
Offline Counterrr
nap

MESAA1337 je napisao/la:
logicno da ce pri renderu bit visok CPU usage, koji procesor imas ?
btw. da li ti je skroz ispravan adapter zna do njega biti u 90 posto slucajeva, previse struje povuce a nema adapter snage i samo se ugasi.
Adapter je ispravan, probat cu sa baterijom i bez...

Procesor Intel core i3 M380 2.53 GHz

Davno sam ja njega kupio ima 6 godina
Offline 000111_
HaxXor

Counterrr je napisao/la:

jesul ti punjac i baterija orginalni ako jesu do temperature je ... ocisti laptop i promeni pastuuu
Offline 21asylah
camper

Counterrr je napisao/la:

Pa eto brzi, riješi to kad si tako pametan
Offline Elysium
admin

Counterrr je napisao/la:

Kao što si i sam zaključio, pregrijavanje je i problem i sama stvar da kad se laptop isključi to znači samo jedno - da smanji štetu nastalu. Znači, ili kupi eksterni hladnjak ili otvori laptop i stavi novu termalnu pastu.

Drugo, zamisao procesora je da kada nešto radiš da bude usage na 100% ili približno 80+%. Ukoliko radiš export, a cpu usage je 20% to znači da 80% tvog procesora na radi ništa.

Da zaključim, nema ništa loše što tvoja iskorištenost procesora na 100%, problem je zagrijavanje i naveo sam ti gore već kako riješiti.

Drugo je kad imaš 6 ili više tredova gdje se rasporedi load dok ti imaš i3 i naravno da će usage biti preko 80% 

Inače eksportovanje traži mnogo mnogo cpu snage 
Offline Counterrr
nap

Elysium je napisao/la:
Kao što si i sam zaključio, pregrijavanje je i problem i sama stvar da kad se laptop isključi to znači samo jedno - da smanji štetu nastalu. Znači, ili kupi eksterni hladnjak ili otvori laptop i stavi novu termalnu pastu.

Drugo, zamisao procesora je da kada nešto radiš da bude usage na 100% ili približno 80+%. Ukoliko radiš export, a cpu usage je 20% to znači da 80% tvog procesora na radi ništa.

Da zaključim, nema ništa loše što tvoja iskorištenost procesora na 100%, problem je zagrijavanje i naveo sam ti gore već kako riješiti.

Drugo je kad imaš 6 ili više tredova gdje se rasporedi load dok ti imaš i3 i naravno da će usage biti preko 80% :)

Inače eksportovanje traži mnogo mnogo cpu snage :)
Svaka cast

Probao sam smanjiti CPU usage, pokusavao sam skinuti stariju verziju programa koji koristim, ali kada sam vidio da mi na obicnom programu koji samo konvertuje video format, zakucava, nisam ni pokusavao.

tako da cu nabavit tu pastu i namazat ga malo, oko 3-4 KM je...
Rastavljo sam i cistio ventilator, kada sam ga odvojio od maticne, imaju neke plocice (Valjda njih treba umazat  :D ) , na tim plocicama gotovo da i nema nikakve paste, ima oko njih, al na njima nema...
Post dobio aplauz od Elysium
Offline Elysium
admin

Counterrr je napisao/la:
Svaka cast

Probao sam smanjiti CPU usage, pokusavao sam skinuti stariju verziju programa koji koristim, ali kada sam vidio da mi na obicnom programu koji samo konvertuje video format, zakucava, nisam ni pokusavao.

tako da cu nabavit tu pastu i namazat ga malo, oko 3-4 KM je...
Rastavljo sam i cistio ventilator, kada sam ga odvojio od maticne, imaju neke plocice (Valjda njih treba umazat   ) , na tim plocicama gotovo da i nema nikakve paste, ima oko njih, al na njima nema...
Ne treba po njima pasta. Imaš "thermal pads" koji služe za to.

Primjer

https://www.amazon.com/StarTech-com-Heatsink-Thermal-Pads-HSFPHASECM/dp/B0009B0K2I
Na vrh
Odgovori