Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Gaming movies Bullet [TUT] Pravljenje CS:GO Movie-a

Offline t45ra
l33t

164 pregleda, 7 odgovora i 1 glasova
Napisano : 12.12.15 u 12:43

Pozdrav raja. Na prijedlog jednog člana naše g.ba zajednice, odlučio sam se da napravim jedan tutorial o tome kako napraviti CS:GO movie.

Prije svega želio bih da se zahvalim našem memberu @dzile koji mi je ustupio svoj steam account, u svrhu pravljenja tutoriala.

Linkovi od prošlih tema su "mrtvi", isto tako kao i slike tako da te teme više nemaju svrhe.

Za pravljene CS:GO klipa bit će vam potrebano:

------------------------------------------

VirtualDub

Vegas Pro 13

------------------------------------------

Za sve one koji ne znaju da objasnim, svrhu ovih programa

VirtualDub to je je basic editing i endcoding program, ukratko u VirtualDub-u ćemo naše sličice pretvoriti (sastaviti) u video

Vegas Pro 13 Ja sam naveo verziju 13, zašto? Nemam pojma, eto tako. Sve verzije su skoro isto tako da koju god skinete od 7-13 nećete fulat, ovaj program nije FREE ali imate pun internet krekova. Isto tako ne morate koristiti ovaj program možete bilo koji drugi samo ja vam preporučujem ovaj jer je lahak za savladat a možete u njemu raditi sve što mogu i drugi programi.

Isto tako ako nemate svoj demo, onda demo-e možete naći na ovom yt kanalu:

csgo-demos - Free Demos for Edits

Dakle kada sve to imamo možemo da krenemo  

OVAJ KORAK JE VRLO VAŽAN!

U launch options stavite "-insecure"

Ovo uradite, da bi spriječili VAC BAN, isto tako idite na "Offline" mode kada hoćete da snimate demo

1)Pokrenite vaš CS:GO

2)Otiđite u options-->video settings i stavite ovakve postavke

Dakle kao što vidite sve stavite na najveće moguće postavke (nema veze koliko vi imate loš/slab kompjuter) Rezoluciju stavite na 1280x720 i Aspect Ratio na Widescreen 16:9 (da bi klip što bolje izgledao)

I sada samo kliknite na "Apply"

3)Otvorite konzolu i u konzolu ukucajte "demoui"

Otvorit će vam se novi prozorćić, tu kliknite na "Load" i opet će vam se otvoriti novi prozorćić, tu nađite vaš demo i kliknite na "Open"

I sada sačekajte dok vam se demo učitaje

Sada kada se je demo učitao u konzolu kucamo sledeće komande:

cl_draw_only_deathnotices 1 (komanda služi za brisanje huda, ne vidi se hp, municija,..)
host_timescale 0
host_framerate 300 (stavljamo 300fpsa, tj 300 sličina po sekundi) vi taj broj "300" možete mjenjati na koliko vi želite, što više to bolje

4)Sada nađemo vrijeme kada se pravi frag, i vratimo se par sekundi (10-20) sekundi prije nego što krenemo sa prvim killom i upišemo u konzolu "startmovie ime_moviea", bez navodnika, ime_moviea možete mjenjati kako vi želite npr. "startmovie t45ra" i onda će kompjuter početi uzimati sličice tj. "300" sličica po sekundi, to je razlog zašto će igrica tj. demo početi da koči. Kada to upišete zatvorite konzolu i pritisnite "X" tj. zatvorite i demoui

5)Kada se završi frag u konzolu kucajte "stopdemo" bez navodnika

Sada možete zatvoriti CS:GO i otvorite VirtualDub

Kada ste otvorili VritualDub, otiđite u svoj cs:go folder, u većini slučajeva je to:

Steam-steamapps-common-Counter-Strike Global Offensive-csgo

Tamo će biti puno slika sa imenom sa kojim ste poimenovali vaš movie (u mom slučaju "t45ra") i sada nađite sliku broj jedan, tj. prvu sliku na listi i povucite je u VirtualDub

6)U VirtualDub-u odemo pod "Video-->Frame Rate" ili CTRL+R

Tu označite "Change frame rate to: (fps) i u to polje upišite 300, ili bilo koji broj koji ste prethodno upisali u konzolu i pritisnite "OK"

7)Sada idemo na "File-->Save as avi.." ili F7 na tastaturi

I sada moramo sačekati da se nam ovaj proces završi

Obavili većinu posla (kada se završi proces u VirtualDubu.. slike iz cs:go folera možete pobrisati da vam ne zauzimaju prostor), video još treba izrezati na početku i na kraju tj. tamo gdje se vidi konzola, i možete ga editovati po želji, dodati muziku, cc, efekte,... Za to vam treba Sony Vegas 

8)Ubacimo video u Sony Vegas

9)Isjecite video na početku i na kraju gdje se vidi konzola i demoui

Video možete editovat po želji, kada završite renderujte klip

Isto tako ko želi neke efekte/boje/sync,... nek posjeti bazu znanja tamo ima većinu tutoriala koji će mu pomoć da napravi što ljepši movie.

------------------------------------------------

[All in One] - Baza znanja
------------------------------------------------

Znam da ima pravopisnih greški, al potrudit ću se da ispravim sve 

Sve pohvale, kritike, sugestije su dobrodošle, svaki kvalitetan post ću nagraditi aplauzom.

1# Post editovao t45ra datuma 12.12.15 u 12:52:33
2# Post editovao t45ra datuma 12.12.15 u 12:57:16
Offline t45ra
l33t

Evo vam jedan screenshot sa videa:

A rađeno je na ovoj kanti od laptopa:

Preview sa CC-om:

[youtube]WvSVyF-SkS4[/youtube]

https://youtu.be/WvSVyF-SkS4

SONG: Rimski - Moj put

Tako da znate da možete da pravite kvalitetne movie-a bez obzira na kvalitet vašeg računara.
1# Post editovao t45ra datuma 12.12.15 u 12:47:21
2# Post editovao t45ra datuma 12.12.15 u 13:27:58
3# Post editovao t45ra datuma 12.12.15 u 13:28:44
Gamers.ba
Rank 0

Offline vedadvedoooo
nap

Evo mene opet...I ovaj kao i oni prije dobar,još bolji od onih prije,svaka čast  :D Ovaj virtual dub,za šta se još može koristiti,ono za videe i to ?
Ugl. nemam kritika,samo pohvale,sve što sam ti govorio važi i za ovaj put.Šta još da ti kažem,samo nastavi,tutorijali su jako korisni,samo naprijed :D
Offline t45ra
l33t

vedadvedoooo je napisao/la:
Evo mene opet...I ovaj kao i oni prije dobar,još bolji od onih prije,svaka čast   Ovaj virtual dub,za šta se još može koristiti,ono za videe i to ?
Ugl. nemam kritika,samo pohvale,sve što sam ti govorio važi i za ovaj put.Šta još da ti kažem,samo nastavi,tutorijali su jako korisni,samo naprijed 
Hvala. To je basic edncoding program tako da vjerovatno za neke osnove, ja se ne razumijem baš puno u virtualdub samo ga koristim da slike koje napravim spojim u "smooth" video 
Offline vedadvedoooo
nap

t45ra je napisao/la:
Hvala. To je basic edncoding program tako da vjerovatno za neke osnove, ja se ne razumijem baš puno u virtualdub samo ga koristim da slike koje napravim spojim u "smooth" video :D
OK,ma nako kontam za šta je da li da skinem,ali neću...
btv. nisam ni vidio kakav ti je laptop,ma bolji je od mog opet,ja na čemu radim ne znam ni kako pokreće Sony Vegas ::Baww::
SAMO NASTAVI
Offline Dzile
nap

Hvala prijatelju :)
Post dobio aplauz od t45ra
Offline babukica
camper

Drago mi je da se neko i dalje trudi da naprav neki koristan tutorijal za mladje generacije koje su u fazonu cs-a. Svaka ti cast i samo tako nastavi :)
Offline t45ra
l33t

babukica je napisao/la:
Drago mi je da se neko i dalje trudi da naprav neki koristan tutorijal za mladje generacije koje su u fazonu cs-a. Svaka ti cast i samo tako nastavi 
Ja spadam u tu mlađu generaciju  Hvala 
Na vrh
Odgovori