Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Gaming movies Bullet [TUT] Gun fire - Sony Vegas

Offline t45ra
l33t

113 pregleda, 3 odgovora i 2 glasova
Napisano : 21.11.15 u 15:19

Pozdrav svima. Evo vikenda, evo snijega, evo i novi tutorial od mene  Dakle kao što znate preview je na kraju tutoriala kao i po običaju. Sve što vam je potrebno za ovaj efekat jeste video klip, Sony Vegas i 2-3 minute vremena

Pa da krenemo

1)Otvorite Sony Vegas

2)Ubacite vaš klip u Sony Vegas

3)Sada nađite mjesto gdje je pucanj i iskružite (tipkom S na tastaturi) svaki "pucanj" posebno, dakle svaki put kad se pojavi "Muzzle flash (vatra iz puške)" vi pritisnite tipku "S" (što bolje ovaj dio odradite bolje će vam efekat izgledat, ja se neću zamarat jer mi ovaj video neće trebati)

I ovako bi vam trebao video da izgleda sada

4)Kada smo to uradili, napravimo novu video traku (desni klik na timeline-->Insert Video track

5)Sada označimo sve te dijelove koje smo izrezali (Kliknemo mišem na prvi klip i onda držimo tipku SHIFT i kliknemo na zadnji klip)

I onda se vam okviri oko klipova oboje u žuto tako znate da ste označili sve klipove

Ukoliko imate audio i video spojen pritisnite tipku "U" na tastaturi da se odvoji audio zapis od video zapisa (ja to ne trebam radit jer nemam audio zapisa)

6)Sada te isječke moramo prenijeti na gornju traku koju smo napravili. To uradimo tako što držimo tipku CTRL i mišem kliknemo na jedan od tih klipova i povučemo ih na gornju traku

Pri tome budite sigurni da su vam klipovi usklađeni, tj. da je tačno jedan iznad drugog

7)Sada i dalje moramo imati sve klipove označene, i sada napravimo "fade". Tako da na jednom klipu povučemo "fade" a na ostalim će se sam napraviti

8)Sada idemo na: Transitions-->Iris-->Circle, Out, White Border... i to povučemo na gornje trake (koje su i dalje sve označene)

Otvorit će vam se novi prozorćić kojeg možete zatvoriti

9)Sada idemo na prvoj traci na "Compositing Mode" i tu izaberemo "Custom.."

10)Otvorit će nam se novi prozorćić, tu označimo "Sony Height Map" i pritisnemo "OK"

I ponovno će nam se otvoriti novi prozorćić, kojeg ne zatvaramo

11)Tu stavimo: "Edge Pixel Handling" na "Wrap Pixels Around"

I tu označite "Alpha channel scales RGB channels"

Smoothes možete da podesite na koliko vi želite, ja ću na "20"

Amplitude & Evelation isto tako podesite na koliko vi želite, ja vam savjetujem da što manje stavite (ja ću na 0,045)

I to je to, možete da ubacite neku muziku i boje po želji, isto tako možete i da se poigrate sa Pan/Crop-om 

I onda vam preostaje samo da renderujete klip  

I to je to za ovaj tutorial, nadam se da će se makar neko poslužiti ovim tutorialom, očekujte još uskoro 

Izvinjajem se na pravopisnim greškama (vjerujem da ih ima)

PREVIEW:

https://youtu.be/awj0wHXFHgE

SONG:Doctor VOX - Frontier [FREE DOWNLOAD] No Copyright Music

Za još tutoriala posjetite bazu znanja u ovom podforumu.

------------------------------------------------

------------------------------------------------

Sve pohvale/kritike/sugestije su dobrodošle 
1# Post editovao t45ra datuma 21.11.15 u 15:23:06
2# Post editovao t45ra datuma 21.11.15 u 15:26:35
3# Post editovao t45ra datuma 21.11.15 u 16:32:11
Offline VendettaBIH
l33t

Odličan tutorial, ovo sam tražio prije par mjeseci i pratio neki tutorial i odustao kad sam pogrešno radio nešto par puta za redom, pa možda se i nakanim da to odradim ponovno 

Svaka čast!
Gamers.ba
Rank 0

Offline vedadvedoooo
nap

Uvijek pohvale,a evo i ovaj put...Sviđa mi se tutorijal,stvarno predobro kao i uvijek,tu su gifovi i sve ostalo...Pokušao sam nešto slično uraditi prije nekoliko mjeseci,ali to je bio gun fire focus nešto tako,ali je ovo još bolje...
Koje si opcije nagodio u renderu?
I da prijedlog za sljedeči tutorijal : https://www.youtube.com/watch?v=u7Cjmsx__sA
Ovo kako nagoditi,ovaj crni okvir šta je već i ovaj blic...To me interesuje kako,volio bih ako i za to napraviš...
Opet kažem,svaka čast,samo nastavi :D
Offline t45ra
l33t

VendettaBIH je napisao/la:
Odličan tutorial, ovo sam tražio prije par mjeseci i pratio neki tutorial i odustao kad sam pogrešno radio nešto par puta za redom, pa možda se i nakanim da to odradim ponovno 

Svaka čast!
Hvala ti, pa eto ako se nekad zaputiš da ponovno odradiš nadam se da češ uspjeti 

Hvala još jedanput.

@vedadvedoooo

Hvala i tebi što pratiš moje tutoriale, gifovi su sada malo bolji prije su bili na 8fps-a sad su na 30

Opcije u renderu koristim obične 720p vmw.

Ne mogu za to napraviti tutorial jer taj okvir se može u dvije sekunde posla napraviti tako da mi glupo da za to temu otvorim  a za blic nisam skonto šta misliš pod taj "blic"

Hvala, hoću 
1# Post editovao t45ra datuma 21.11.15 u 17:46:58
2# Post editovao t45ra datuma 21.11.15 u 17:47:58
Na vrh
Odgovori