Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Gaming movies Bullet [TUT] Shoot Effect - Vegas Pro/MBL

Offline t45ra
l33t

153 pregleda, 2 odgovora i 1 glasova
Napisano : 18.07.14 u 18:58

Pozdrav svima 

Evo poslije dužeg vremena novi tutorial nisam bio u prilici da sad da pišem tutoriale jer me je Sony Vegas zafrkavo. Al' sad mogu da nastavim. 

Ovako danas ću da vam pokažem kako da uradite jedan lahak effekat pomoću Sony Vegasa (bilo koja verzija) i Magic Bullet Looksa.

Dakle treba svega odvojit 2-3 minute vremena da se ovaj effekat uradi. Preview efekta možete vijdjet na kraju dakle ako vam se svidi možete možete uraditi isti efekat.

Pa da krenemo.

1) Ubacite vaš video u Sony Vegas

2)Pritisnite "U" na tastaturi time ćete odvojit audio od videa tj. ta dva "lajera" se neće zajno držat

3)Usporite klip tamo gdje pucate.
Ako ne znate kako da usporite klip pogledajte ovaj tutorial:

https://www.youtube.com/watch?v=PN5bmt6_jAM

4)Kada ste usporili video timeline će vam izgledati ovako:

5)Sada napravite novu video traku idete na Insert i izaberete Video Track:

6)Kada ste napravili novu video traku koprijate video i priljepite ga u tu traku koju ste napravili:

7)Sada taj "novi" video koji ste priljepili skratite do djela gdje pucate. To uradite tako što nađete taj dio i pritisnete tipku "S" na tastaturi i taj dio prije pucnja obrišete tako što ga pritisnete na njega mišem i kliknete na tipku "DELETE":

8)Sada video i sa druge strani smanjite na isti način tako da gornji video traje svega nekoliko sekundi.

9)Napravite mali "Fade Offest" na prvom videu tj. onom vidu kojeg smo skratili 

10)Kada smo to uradili potrebno je da dodamo dodamo neki Color Correction na prvi video ja za to koristim "Magic Bullet Look".

Moja preporuka je da kombinirate tamno/svijetlo mislim da na prvu traku stavite tamnu boju a da na drugu stavite svijetlu ili obrnuto.

11)Kada ste to uradili, možete dodati boju na drugu prvu traku tj. traku koju smo obrađivali. Boja mora biti drugačije od boje koja je na prvoj traci:

12)Sada možete smanjiti "Opacity" prvog videa tako što se postavite mišem na vrh videa pritisnete desnim klikom držite i povučete do odgovarajuće vidljivosti (ja ću staviti 60%):

13)Sada možete da dodate neku muziku na video i to je to 

Nadam se da vas nisam pretjerano smorio i da ste nešto novo naučili 

Preview:
http://youtu.be/BAiShwHO55s

[TUT] Target Lock Screen - Vegas Pro

------------------------------------------------
1# Post editovao t45ra datuma 18.07.14 u 20:35:07
2# Post editovao t45ra datuma 18.07.14 u 20:35:36
Offline rdy
nap

Odličan tutorijal. Iako se ne razumijem baš puno u ovo, vidim da se trudiš. Samo nastavi! 
Gamers.ba
Rank 0

Offline t45ra
l33t

rdy je napisao/la:
Odličan tutorijal. Iako se ne razumijem baš puno u ovo, vidim da se trudiš. Samo nastavi! 
Hvala 
Na vrh
Odgovori