Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Gaming movies Bullet [TUT] Triangle Effect - Vegas Pro

Offline t45ra
l33t

153 pregleda, 5 odgovora i 0 glasova
Napisano : 01.07.14 u 12:27

Pozdrav svima 

Evo mog trećeg tutoriala, sada ću vam pokazati kako napraviti Triangle Effect, o čemu se tačno radi možete pogledati na previewu koji se nalazi na kraju tutoriala.Ovaj efekat je vrlo lagan za uradit trebaju vam svega 3-4 minute.

Pa da krenemo.

1)Ubacite vaš video u Sony Vegas

2)Usporite video tamo gdje pucate.
Ako neznate kako usporit klip pogledajte ovaj video:

https://www.youtube.com/watch?v=PN5bmt6_jAM

3)Sada napravite novu video traku:

4)Kopirajte video i priljepite ga na video traku koju ste prethodno napravili:

5)Porvanjajte obadva klipa tako da bude jedan više drugog i da budu iste veličine:

6)Sada klip na prvoj video traci isjecite do djela gdje je pucanj, to uradite tako što na mišu ljevom tipkom pritisnete na taj dio i pritisnete tipku "S" i onda će se trake razdvojit:

I sada samo pritisnite na prvi dio trake i izbrišite ga tipkom "DELETE" na tastaturi:

7)Sada bi vam timeline trebao ovako izgledat:

8)Idite na Video FX pa na Cookie Cuter i ubacite Triangle Cut Out, Blue Border u prvu traku:

9)Stavite border na 0:

10)U method izaberite Cut Away All But Section:

11)Sada na prvoj traci idemo na Event Pan Crop, pritisnite na taj mali znak što sam označio plavom bojom:

12)I sada ubližite (zumirajte) klip, to uradite tako što držite šift na tastaturi postavite se mišom na jednu od tački i povučete unutra ali nemojte puno. To što je označeno sa plavom to je tačka koju povučete unutra. Primjer:

13)Sada otiđite na Cookie Cuter opet, to uradite tako što pritisnete na Event FX označio sam vam koji dio ispid na slici:

14)Kliknite na ANIMATE:

15)Stovit će se timeline mali i sada mišom tu liniju na timeline-u povucite do kraja:

16)Sada kada ste to uradili size povećajte na nekih 530:

17)Sada ako želite možete promjenit boju linije. To uradite tako što se mišom na timelineu postavite na početak i border stavite na 0,01 i promjenite boju na paleti:

17)Sada dodajte neku muziku na klip, preporučujem vam da tamo gdje je pucanj stavite neki dio pjesme koji ima viši ton. Vidite kako prepozant visoke tonove imaju deblje linije na timelineu. Sada bi vam timeline trebao ovako izgledati:

18)Sada dodajte zvuk puške na mjesto gdje pucate. Meni treba zvuk deagle i mogu ga pronaći tamo gdje sam installiro cs, zvukove puški kao što sam reko u prijašnjem tutorialu možete pronaći na youtubeu samo upišete ime puške i sound npr. (m4a1 sound) i skinete taj zvuk preko youtube-mp3.org sajta:

19)Kada ste ubacili zvuk na mjesto gdje je pucanj, smanjite mu gain na nekih -7,5 to uradite tako što se mišom postavite na vrh tog klipa i dok vam ne napiše "Gain Is 0,00 dB" i samo pritisnete ljevom klikom na mišu držite i povučete dok ne napiše "Gain is -7,5 dB" Evo označio sam zelenom linijom gdje se postaviti:

Napomena: Ako nemožete tačno podesiti -7,5 držite tipku CTRL na tastaturi dok pomjerate.

20) Sada možete na video koji je na prvoj traci dodat boje (nije pod moranje al ljepše izgleda), ja za to koristim "Magic Bullet Looks" ....

I to je to, nadam se da vas nisam smorio i da ste nešta novo naučili, ako ima koja pravopisna greška halalite 

Evo ispod preview, ako vam se preview svidi i želite da i vi pokušate samo pratite tutorial.

PREVIEW:
[youtube]1F8jkpIgWbE[/youtube]

Ako koga zanima ime pjesme:
Fun.: We Are Young ft. Janelle Monáe

1# Post editovao t45ra datuma 01.07.14 u 12:28:21
2# Post editovao t45ra datuma 01.07.14 u 12:28:53
3# Post editovao t45ra datuma 01.07.14 u 12:32:37
4# Post editovao t45ra datuma 01.07.14 u 15:03:22
5# Post editovao t45ra datuma 01.07.14 u 15:36:29
Offline VecaCHC
gamer

o5 odličan TuT, neko je mod-a zaslužio  
Gamers.ba
Rank 0

Offline t45ra
l33t

VecaCHC je napisao/la:
hehe, hvala drug 
Offline iMZ
nap

VecaCHC je napisao/la:
da se dobije mod treba imat kontinuitet i bit ovako aktivan stalno, ne mozes na temelju par dana dat moda. 
Offline RSF
l33t

dobar dobar,ovaj je vec za neke malo bolje oni prije su bili za pocetnike bas  Al ovaj mi se bas svidja,jer znam ponesto malo sam prije se zanimo oko ovog hehe 

Uglavnom dobar drug samo nastavi vidim da se trudis
Offline t45ra
l33t

RSF je napisao/la:
dobar dobar,ovaj je vec za neke malo bolje oni prije su bili za pocetnike bas  Al ovaj mi se bas svidja,jer znam ponesto malo sam prije se zanimo oko ovog hehe 

Uglavnom dobar drug samo nastavi vidim da se trudis
Hvala drug, trudim se koliko mogu. 
@iMZ tačno tako.
Na vrh
Odgovori