Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Ostale Bullet Preporuka igara [ VOL.2 ]

Offline Goldie
nap

1051 pregleda, 24 odgovora i 0 glasova
Napisano : 14.01.13 u 23:39

Posto su odazivi na prvi dio bili pozitivni odlucio sam da uradim i drugi dio, koji sadrzi 9 igara. Za odgovore tipa "ove su igre starije" ja uzimam u obzir gejmere koji nemaju jaku konfiguraciju da se nose sa novim naslovima.

Prosla tema : http://gamers.ba/forum/31/185435/preporuka-igara-vol-1-/

Nadam se da ce te uzivati u citanju 

Ime : Shoot Many Robots
Gameplay : http://www.youtube.com/watch?v=xPLKdyasmCM
Žanr : 2D Pucačina

Opis :
Sami naslov igre vam daje predstavu o kakvom je naslovu riječ. Ova igra želi da vas zabavi tako što će te utabati što više robota. Glavnom junaku robot uništava pikap i tada on uzima stvar u svoje ruke i kreće na horde robota! U svakom nivou tabat će te razne robote, od malih do mega velikih boss robota. Ubijanje robota vam donosi šrafove, kojima kupujete jače oružije, oklope i druge dodatke, i EXP poene, i prema tome napredujete po nivoima. Arsenal oružija je stvarno velik u ovoj igri, od mitraljeza,sačmarica, automata, do pištolja i revolvera. Grafika je sasvim zadovoljavajuća, humor takodjer na nivou i odlična igra za jedno popodne jer je kratka, a i poslije višesatnog igranja postaje monotona.

Konfiguracija :
Pentium 4 1.7GHz, Athlon XP 1600 +
GeForce 6800 XT, Radeon HD 3650
1 GB RAM

Ime : Auto club revolution
Gameplay : http://www.youtube.com/watch?v=7nYh4sy3als
Žanr : Auto simulacija

Opis :
U osnovi ova igra je Free to play. Mada mnoge igre favorizuju korisnike koji plaćaju pravim novcem, te ih izdižu ovdje to nije previše izraženo. Igri pristupate putem browsera. Nakon registracije, skidate igru i u vašoj garaži će te naći Opel Corsu OPC i sa ovim autom će te učiti osnove. Ako niste spremni plaćati za auta koja se nalaze u igri, svakih 5 nivoa dobit će te novo auto. Credits služi za nadogradnju auta. Ova igra je još u beta fazi, ali treba li bi obratiti pažnju na ovaj naslov pošto je F2P. http://autoclubrevolution.com/en/

Konfiguracija :
1.8GHZ intel (or equivalent) Dual Core CPU
2.5GB System RAM
256MB, Nvidia GeForce serija 7 ili bolja

Ime : Risen 2 : Dark Waters
Gameplay : http://www.youtube.com/watch?v=KEVgBatKfvw
Žanr : RPG

Opis :
Risen 2 je neposredni nastavak prvog Risena, ali mnogo pojednostavljen kako bi privukao veću publiku. Dvica napušta fantazijsku tematiku, i baca se u vode piraterije. U novom svijetu Risena gdje vladaju gusari, vudu magija, inkvizicija, gigantske krabe i druge zvijeri nalazimo junaka prvog Risena. On se priključuje inkviziciji. Svijet je na rubu propasti, piratski kapetani su probudili drevnu kraljicu Titana zvanu Mara, koja želi da uništi civilizaciju. Kampanja je prepuna interesantnih obrtaja, solidnog humora i dobrom dozom slobode u istraživanju. Nije se mnogo promjenilo jos od prvog Gothica. Dobra grafika, pojednostavljenost će privući i one koje ne zanima ovaj žanr.

Konfiguracija :
Pentium Dual Core E2180 2.0GHz, Athlon 64 X2 Dual Core 4200 +
GeForce GT 530,Radeon HD 3850
2 GB

Ime : Back to the future : It's about time
Gameplay : http://www.youtube.com/watch?v=fNX0EhX3Giw
Žanr : Avantura

Opis :
Marti Makflaj, doktor Emet Braun i auto DeLorean prenešeni sa filmskog platna na PC računare i ostale platforme. It's about time je prvi od pet dijelova ove igre. Radnja se dešava 6 mjeseci poslije trećeg filmskog nastavka, i obrađuje potpuno novu avanturu. Crtano – filmska 3D grafika jasna je i pregledna, ali nije nešto impresivna. Veoma je kratka, neće trebati više od 4 sata da je završite. Igra nije loša ako tražite nešto samo da ubijete dosadu.

Konfiguracija :
Processor: Intel Pentium 4 @ 1.8 GHz, AMD Athlon XP 1800 +
256MB nVidia GeForce 8400 GS, ATI Radeon HD 2400
2 GB RAM

Ime : Mark of the Ninja
Gameplay : http://www.youtube.com/watch?v=DMeLYThnAqQ
Zanr : 2D akcija

Opis :
Igra na početku predstavlja ninje kao žrtve naoružanog napada na njihovu bazu. Glavni junak igre ide po osvetu, i nesputava ga to što njegov učitelj traži od njega da sebi oduzme život poslije završetka misije. Ima sve do sad viđena pomagala za tihu eliminaciju protivnika, ili šunjanje pored njih, u mraku je siguran a na svjetlu može biti otkriven. Svaki nivo moguće je odigrati na više načina, jer je gameplay odličan. Što se tiče grafike, tu su ljepi crteži, veliki broj detalja i veoma kvalitetna animacija a i zvuk je pristojan. Igra nije zahtjevna stoga je obavezno odigrati.

Konfiguracija :
AMD Phenom 9750, Pentium D 800 +
2 GB RAM
NVIDIA GeForce 7800GT, ATI Radeon HD 3000 +

Ime : Spider-Man : Shattered Dimensions
Gameplay : http://www.youtube.com/watch?v=nmkL7Bhr5U4
Zanr : Akcija

Opis :
Prošlih nekoliko spider-man igara za PC je bilo očajno ali novo izdanje spider-mana uveliko popravlja tu situaciju. Specifičnost ovog serijala je što će te moći da vodite 4 verzije ljudskog pauka. Kontrolni sistem je kompleksan ali je dobro osmišljen, pa treba malo vremena da se priviknete. Mnogo zabavna igra, priča je na nivou,humor također a tako i grafika. Zanimljivo je to što se grafika mjenja kada promjenite spider-mana. U budućnosti će on izgledati mnogo moćnije naprimjer. Glasovna gluma se dobro ističe ovdje, narator je legendarni kreator Spider-mana Stan Lee. Treba napomenuti da je PC verzija dobro optimizovana.

Konfiguracija :
Core 2 Duo E4300 1.8GHz, Athlon II X2 250u
GeForce 6800 XT, Radeon HD 6380G
1 GB RAM

Ime : Kane & Lynch 2 : Dog Days
Gameplay : http://www.youtube.com/watch?v=0JhPIiLYc5o
Žanr : Pucačina iz 3 lica

Opis :
Radnja Dog Days smještena je nekoliko godina poslije avanture iz prve igre. Kejn se vratio porodici, a Linč se skrasio u Šangaju, ali ni to ih nije zaustavilo da odrade još jedan posao prije penzije. Posao sa britanskim švercerom oružija i kineskim trijadama polazi po zlu kada u toku rutinske iznude keša od nekog anonimusa strada kćerka lokalnog mafijaškog bossa, poslije Kejn i Linč bježe glavom bez obzira od krimosa i policije. Ovo je standardna pucačina iz trećeg lica, interesantni vizuelni efekti, treba li bi ovoj igri dati šansu.

Konfiguracija :
Processor: Intel 3.0 GHz or AMD 2.5 GHz +
1 GB RAM
Nvidia 7800, ATI X1800

Ime : F3AR
Gameplay : http://www.youtube.com/watch?v=zmBG4uDon0A
Žanr : Horor FPS

Opis :
F3AR je direktna nastavak naslova FEAR 2. Point Man i Paxton Fettel su braća, cilj im je da pronađu Almu. Singlplejer možete igrati sami, ili sa jednim igračem(Co-op mod). Ako igrate sami (teško ko će kupiti orginal za co-op) svaki nivo morate prvi put preći sa Point Manom, da biste kompletirajući određenu dionicu otključali mogućnost igranja kao Paxton Fettel. Igrati kao Point Man je jednostavno, efektno i skoro identično kao u ranijim izdanjima. Nivoi u igri su solidni, protovnički Al bolji je nego u sličnim igrama, jer protivnici koriste zaklon i ne srljaju. Grafika u igri je prosječna, a gameplay se ne ističe više od obične FPS igre sa udjelom hororskih scena. Ako niste igrali ranija izdanja, prvo odigrajte jer će te teško svatiti ovaj nastavak.

Konfiguracija :
Intel Core 2 Duo 2.4Ghz, AMD Athlon X2 4800+
2GB RAM
NVIDIA 8800 GT 512MB, ATI 3850HD 512M

Ime : The Darkness II
Gameplay : http://www.youtube.com/watch?v=ArxNzOeinKU
Žanr : FPS

Opis :
Onima koji nisu igrali prvi dio, igra donosi kraću priču o likovima, događajima i situacijama koje će vam pomoći da skontate okvirnu priču, ali neće to biti to pa stoga obavezno odigrajte i prvi dio. Radnja dvice se dešava dvije godine poslije prve igre. Džeki Estakado preuzeo je kontrolu nad kriminalnom porodicom Frančeti i neko vrijeme uspješno potiskuje tamu u sebi. Sve je uredu, posao ide, konkurencije nema ali ga muči sjećanje na tragično stradalu djevojku Džil (iz prvog dijela). A onda prilikom posjete restoranu, Džeki postaje žrtva atentata, eksplozija ga smrtno ranjava, i on se prepušta tami uporan da preživi i sazna više o napadu na njega. Grafika je dobra, i gameplay je za pohvalu. Korištenje pipaka i oružija u isto vrijeme daje veoma široku lepezu eliminacije protivnika.

Konfiguracija :
Core 2 Duo E4400 2.0GHz, Athlon 64 X2 Dual Core 4200+
NVIDIA GeForce 8600, ATI Radeon HD 2600
1.5 GB RAM

To je to za drugo javljanje. Za pisanje koristio sam par gaming časopisa, google & youtube.  

Pozdrav
1# Post editovao Goldie datuma 14.01.13 u 23:41:08
2# Post editovao Goldie datuma 24.01.13 u 04:06:45
3# Post editovao Goldie datuma 27.01.13 u 04:14:30
4# Post editovao Goldie datuma 27.01.13 u 04:14:30
5# Post editovao Goldie datuma 11.08.13 u 04:08:59
Offline qQZpeV
nap

nista moda ti dati i to je oto 
Gamers.ba
Rank 0

Offline NIXONSTYLE
nap

Svaka čast na trudu ima puno igrica,našao sam ja za sebe jednu 

Baš sam trazio ove igrice koje ne traze puno,i uopce lose ne izgleda ova shootmany robots iako ovaj čikac puno liči na tf2
Offline abblle
l33t
novinar
Mark of the Ninja mašina od igre.
Offline Browni
nap

Svaka čast. 
Ove igre su mi dobro došle jer mi je slabiji pc tako da cu neku izabrati. 
Offline Faski
camper

Igrica se zove Fear 3, a ne F3ar.
1# Post editovao Faski datuma 14.01.13 u 23:50:50
Offline ShOoRtY
HaxXor

"Za odgovore tipa "ove su igre starije" ja uzimam u obzir gejmere koji nemaju jaku konfiguraciju da se nose sa novim naslovima."

Ovo postujem. 

Nego dobar odabir igara ovaj put, sto se mene tice skidam Risen, oba dijela, respect za trud. 
Offline Goldie
nap

Faski je napisao/la:
Igrica se zove Fear 3, a ne F3ar.
Veoma mudro, ali kako tumacis to F3AR ?
Post dobio aplauz od DZAVID
Offline Faski
camper

Goldie je napisao/la:
Veoma mudro, ali kako tumacis to F3AR ?
Tumačim je kao Fear 3, ali možda nekom to neće biti najjasnije :D
Offline Ebu_
nap

Čestitke sve, i ja sam nekad davno pravio slična sranja sve pohvale. Skidam ovog Ninju  
Offline Elmir007
camper

Sve pohvale, nismo ni one izigrali :D Svaka cast, sto bi buWH reko za MODA :D znaci svaka ti cast, najbolje da ide i kec i dvojka vol u sticky nek se ljudi snalaze :D
Offline VisionGameplays
nap

haj radi vol.3 i ubaci neku sportsku ili tako nesto :)
Offline torQ7u
nap

spajdrmen
Offline lofara1
nap

Auto club revolution me nevjerovatno podsjeca na NFS Shift, btw imal unutarnja kamera dok se vozi auto u toj igri ? ... ono da vidis volan i ruke 
Offline Goldie
nap

lofara1 je napisao/la:
Auto club revolution me nevjerovatno podsjeca na NFS Shift, btw imal unutarnja kamera dok se vozi auto u toj igri ? ... ono da vidis volan i ruke 
Ima, ali mislim da nema svako auto to. Jos je u beta fazi 
Offline Frisk
pr0
novinar
Shoot Many Robots mi jedina zapala za oko 
Offline Dark_Devil
nap

fear 2 je po meni puno bolji od fear 3, u fear 2 sam uzivao dok me trica smorila pa je nisam ni prekucao. btw. gj, nastavi s ovim
Offline Un4giveN
nap

Hvala,tražio sam ovaj Risen ali nisam znao kako se zove 
Offline RASTAHARI
nap

Svaka cast na trudu i za VOL.1 i za VOL.2 
Offline TRN
nap

Sve igre su dobre osim Kane & Lynch 2 : Dog Days,igru licno nisam igrao ali sam cuo sve lose o njoj.Sad svako ima misljenja 

Ovaj Fear 3 nije toliko strasan,meni je bio strasniji Fear 1,jer se u trecem delu dosta odvija po danu.

btw:Svaka cast tebi na trudu.
Offline ZeStock
camper

Lijepo napisano,čekamo [VOL.3 ] XD.
Na vrh
Tema zakljucana!