Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Gamers.ba FanArt Bullet Budućnost FanArta

Odaberi najbitnije za FanArt

Offline Mide
HaxXor

378 pregleda, 14 odgovora i 0 glasova
Napisano : 01.12.13 u 18:58

Slučajem okolnosti dobio sam moderatora FanArt foruma i sada je došlo vrijeme da krene mala reforma ili možda bolje reći osvježenje ovog dijela foruma.
Pa da počnem sa jednom anketom / diskusijom oko FA.

Eh sada pošto je dosta načina za otpočeti ovaj proces odlučio sam staviti spisak generalnih stvari koje bi trebalo vratiti, poboljšati ili uključiti u sadašnji FA podforum.
Naravno ako niste ni za jednu ponuđenu opciju možete napisati svoje mišljenje ili prijedlog, kako bi se ovaj podforum mogao bolje i efektivnije orjentisati na ono najvažnije.

Pored samog selektiranja opcije volio bih čuti vaše komentare na temu FanArta, da li ste uopće zainteresovani za forum i koliko bi se vas odazvalo takmičenjima i temama kao što su FanArt riznice, Show your skill teme ili Sig of the month takmičenja.

Na kraju ključne stvari za fan art jesu:
°Odrediti početnu tačku
°Imati uvid u mogući odziv
i °Razmotriti ideje i prijedloge članova portala

Ova tema će tu biti dok se skupi dovoljno materijala za dalji plan i program rada. Svaka konstruktivna kritika ili prijedlog će biti nagrađen aplauzom. Također svaki spam će biti kažnjen.

::PedoBear::

Chukovskie: Pokrenut prvi Show your skill ujedno i procjena fan artista g.ba.
1# Post editovao Mide datuma 01.12.13 u 22:27:01
2# Post editovao Mide datuma 02.12.13 u 21:44:51
3# Post editovao Mide datuma 02.12.13 u 21:45:18
4# Post editovao Mide datuma 02.12.13 u 21:45:37
Offline sNiiz
camper

Ja sam za za malo aktivnije uvođenje šou jor skilla i fan art riznice. Ne bavim se nikakvim fanartom ali fanart riznica može pomoći dosta korisnika jer će se smanjiti broj RQ tema a šou jor skil pomažu onima koji rade već s programima
Gamers.ba
Rank 0

Offline Apish_Mezayaye
luck0r

Show your skill teme !

Zašto ?

Kao što si rekao, mora se odrediti neka "početna" tačka, a sam oblik "Show your skill" tema će omogućiti prvenstveno da vidiš koliko ima photoshopera na forumu, kvalitet radova, te u kakvoj vrsti radova se većina pronalazi.
Post dobio aplauz od Mide
Offline ACE
nap

Mislim da trebate ponovo aktivirati razne tutoriale za fanart. Sjecam se prije da su svaki dan pravili tutoriale za sve moguce sto se tice fanarta, te na taj nacin aktivirali clanove da se pocnu baviti dizajnom. Vecina clanova se izmjenila na portalu, ne vidim skoro nikoga ko je prije bio aktivan u fanartu, tako da to ne smijete zaboravljati. Nije sve isto kao prije, pa da se samo contestima moze dici aktivnost, jednostavno je nova generacija na portalu koja do sada i nije imala niti dodira sa dizajnom niti motivacije za tim.
Kada to postignete onda ce sami clanovi da razvijaju fanart podforum i sami ce traziti razne conteste gdje mogu pokazati sta su naucili.
To je neki moj feedback, koliko sam zapazio za ove godine provedene ovdje.
Offline MedzidLD
nap

1. Oragnizovat [Sig of the month]
2 .Kod svakog posta neka bude nešto za ocijenjivanje ..
Npr.
Pozadina:1/10
Uklopljenost rendera:1/10
Dubina:1/10
Flow:1/10
Font:1/10
Dobar okvir: Da/Ne
Dodatni komentari:
Mislim mnogima se ne bi dalo ocijenjivati..znači možda bi bilo manje spamma...i biti će manje bezveznih postova...
1# Post editovao MedzidLD datuma 01.12.13 u 20:07:25
2# Post editovao MedzidLD datuma 01.12.13 u 20:09:03
Offline rat
camper

ne znam zasto u ponudjenom ima "izmjena pravila za rq i pic teme" ?? ne kontam fakat

glasao sam za show your skill teme.. al takodjer bi volio sto cesce vidjeti sotm wotm i sl.. teme koje su redovne, a ne jednom otvori se pa onda nema pola godine i sve tako..

fan art riznice mislim da treba skroz ukinuti..

- moje misljenje
Offline abblle
l33t
novinar
Vrlo malo raje se bavi fotosopom danas na gamersu. Vrlo malo raje zna sta je fotosop ustvari. Vrlo malo raje postavlja svoje radove ovdje. Vrlo malo...
1# Post editovao abblle datuma 01.12.13 u 20:29:14
Offline zhady
gamer

A sve ovo što si naveo je bitno, ali eto kad već moram da biram onda biram show your skill jer je to meni nekako zanimljivije od SOTW. Manje vremena uzima a još je rano za konteste tipa SOTW jer je aktivnost još izuzetno niska.

Gamers je nekoć vrvio od photoshopera...
Offline Mide
HaxXor

rat je napisao/la:
ne znam zasto u ponudjenom ima "izmjena pravila za rq i pic teme" ?? ne kontam fakat

glasao sam za show your skill teme.. al takodjer bi volio sto cesce vidjeti sotm wotm i sl.. teme koje su redovne, a ne jednom otvori se pa onda nema pola godine i sve tako..

fan art riznice mislim da treba skroz ukinuti..

- moje misljenje
Opcija je tu jer možda nekim članovima portala nisu jasna pravila ili se teško primijenjuju pa ih nešto od toga sprječava pri stavljanju radova ili RQ tema ili bilo čega u vezi s FA forumom.

Ili možda neko misli da je za FA najbolje postaviti nova pravila i početi odatle. Eto to je razlog zašto sam i tu opciju uvrstio u ovaj izbor.  

Edit dodatno pojašnjenje: Sve od navedenog će biti aBd realizovano uz neki odziv koji bi osigurao da ipak bude zanimljivo učestvovati, ovdje je samo pitanje šta od ovoga treba ići prvo da pokrene "lavinu".  
1# Post editovao Mide datuma 01.12.13 u 21:09:42
Offline Frisk
pr0
novinar
Show your skill teme sedmično a takmičenja jednom mjesečno mislim da je izvodljivo.
Offline ShOoRtY
HaxXor

Najbolje bi bilo drzati se DoTM ili WoTM takmicenja, te drzati otvorenu FA riznicu, jer na ovim temama ces dobiti najveci odaziv, svi znaju slikati svoj Desktop i okaciti na temu, a FA riznica ce dobro doci i onima sto rade u PS-u (da se jos stele, a i zarade aplauz), a i onima sto traze nesto, tipa logo, sig ili avatar. (RQ teme)

Da dizes Show your signature skill ili nesto, neces dobiti 5 odgovora na temi ko da gledam.
Offline invadenn
nap

Prvo cestitam Mide na moderatoru.Moja najveca zelja sto se tice G.ba bila je da budem u ovom djelu foruma moderator ali sta je tu je-nadam se da cu jednom moci biti.

A sada sto se tice ankete.Ne treba ovdje da se glasa pa da se mjenja jedna stvar-ovdje treba mjenjati sve,znaci od samog pocetka.Nekad je bilo umova na g.ba koji su baratali slikama kako god hoce a sad je tu sve manje djece i ljudi koji to umiju raditi.

Sto se tice contesta-treba ih sto vise ali ne samo na fazon G.ba bobe nego i novcane i steam igre i ljudi ce kako bi dobijali nagrade poceti se malo vise truditi.Kontesta treba biti sto vise a nadam se da ce biti jer po meni najneaktivniji moderatori su bili na fanartu

Treba uvesti neki speedart da se zna 2 puta mjesecno svake 2 nedelje i da traje 2 dana.Mide da sliku black and white edition i kaze editujte sto bolje znate i onda da se odabere najbolja.

G.ba fanart riznica i mnogo kontesta sto bi se mogli organizovati ne vrti se sve samo oko ovih 4-5 - treba naci 10ak i da se zna da ce svakog vikenda ili barem svako drugog biti neka tema na neki drugi fazon.

Treba samo sjesti i razmisliti i naci par dobrih ideja za dobre konteste i da se odrzavaju ali uvijek razliciti pa da idu tako u krug.

Toliko od mene a sad je Mide sve na tebi da se potrudis i opravdas tu titulu sto si je dobio.I zapamti - sve treba da ide u krug....
Offline RAZOR_7
nap

Treba postavljati kvalitetnije tutoriale,(lako razumljive) tako da se i drugi zainteresuju, te pocnu ucestvovati u podforumu "fanart".
Offline ANAISWICKEDSICK
nap

Zašto da biramo ?
Show your skill teme +1
Takmičenja, SOTM ,WOTM i ostalo +1
FanArt riznice = pokrenuti što prije i očistiti rq logo teme bez nagrada.

Pokreni što prije neki kontest wotm \ abstract \ grudge \ anime \ old games.. ima milion tema koji se može obraditi i naći rendere za te iste navedene teme.

Ja mislim da je prije 4-5 godina bilo oko 20 membera koji su radili na tim kontestima i rq temama danas se to svelo na 5 ljudi i to je sve, treba malo oživiti fanArt, prvi kontest koji bude nek se sheruje na facebook page, i onda ko šeruje taj isti post na svoj zid nagradite ga, i onda očekujte veći odaziv, a ovako kao u zatvorenoj kutiji teško da će nam doći novi memberi i raditi za taj isti fanArt.

U koliko zatreba pomoć pp.
Post dobio aplauz od Mide
Offline Mide
HaxXor

52 glasa 12 obrazloženja od članova portala i za sada 1 ideja koja je bila dovoljno jednostavna iza lahku implementaciju.

Hvala svima koji su se odazvali sada će lagano krenuti rad na podforumu.
::CleanAllTheThings::
Na vrh
Tema zakljucana!