Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Gamers.ba FanArt Bullet 99designs.com

Offline r3xon
nap

230 pregleda, 10 odgovora i 0 glasova
Napisano : 11.05.11 u 22:42

Pozdrav svima!

Treba mi tacno objasnjenje kako funkcionira stranica da li se treba placati da krenes ili da stavljas svoje radovem,itd..? Hvala Puno tema je kratka ali mi ovo treba da mi neki Photoshoper objasni.

Jos jednom hvala. 
Offline jacky
nap

Eo meni se smješi 409$ al neću se previše nadat 
Ma ništa registruješ se na stranicu normala, ne trebaš ništa plaćat. I kompanije postavljaju tu "conteste" , npr. traže logo, ikonu za iPhone, majice Blabla. Uglavnom imaš na 99designs.com/contest. Uđeš na jedan , pročitaš brief, pogledaš malo ostale radove ako nije blind, pokupiš nešto od njih  i tako xD
Gamers.ba
Rank 0

Offline iTrako
nap

Najbitnije je da znaš engleski, da znaš šta klijent traži i da znaš napravit to 

Treba ti dosta iskustva u photoshopu za to, nije to ko' pravit sigove..
Offline r3xon
nap

jacky je napisao/la:
Eo meni se smješi 409$ al neću se previše nadat 
Ma ništa registruješ se na stranicu normala, ne trebaš ništa plaćat. I kompanije postavljaju tu "conteste" , npr. traže logo, ikonu za iPhone, majice Blabla. Uglavnom imaš na 99designs.com/contest. Uđeš na jedan , pročitaš brief, pogledaš malo ostale radove ako nije blind, pokupiš nešto od njih  i tako xD
Kompanije ili neko ko trazi logo on daje pare i onda kad se zavrsi contest izabere najbolji koji mu se svidja i daje pare pobjedniku.?
Offline EmchO
nap

r3xon je napisao/la:
Kompanije ili neko ko trazi logo on daje pare i onda kad se zavrsi contest izabere najbolji koji mu se svidja i daje pare pobjedniku.?
Bra'o. To je to ^^
Offline zhady
gamer

- To ti je stranica na koju se dižu razini contesti na koje ti šalješ svoj rad i oni odluče pobjednika (ta kompanija koja je to podigla) . Nagrada za pobjednika je novac , naravno oni odluče koliko će novca da pošalju , sve zavisi od kompanije ^^ .

Za takvo nešto treba dosta toga da se zna u vezi ps'a , tako da to nije za bilo koga .

cya =) .
Offline Darda
nap

Tu ti je najvaznije poznavanje engleskog jezika .
Znaci neka firma tu postavi da im treba logo,web template etc .
Ti dodjes procitas Brief i skontas sta oni traze uradis tako i ako im se svidi dobijas pare .
Offline 4meL
nap

Ma kakav PS ,neće vam niko dati pare za rad .psd jedino može .ai fajl to jest od Illustratora, jer njegovu veličinu možete mijenjat,a da se kvaliteta ne promijeni ;)
Offline jacky
nap

4meL je napisao/la:
Ma kakav PS ,neće vam niko dati pare za rad .psd jedino može .ai fajl to jest od Illustratora, jer njegovu veličinu možete mijenjat,a da se kvaliteta ne promijeni 
Haj ne seri -.-' Ja dobio 150$ na obican .psd
Offline dsquared
nap

4meL je napisao/la:
Ma kakav PS ,neće vam niko dati pare za rad .psd jedino može .ai fajl to jest od Illustratora, jer njegovu veličinu možete mijenjat,a da se kvaliteta ne promijeni ;)
zato procitas brief i vidis kakvu vrstu fajla trazi klijent, NAJCESCE ali NE I UVIJEK se trazi ilustrator fajl tj. vektorski rad da ga moze upotrijebiti za stampu i za plakate,flaiere i ostale stvarcice,ali ima i onih koji traze png , jpg, psd itd.
Offline 2yiazmat
nap

je li iko ikad pobjedio na ovom cudu
cini mi se veooomaaa tesko...
sanse su 1:100 ili tako nekako
iste su sanse na kladionici.
Na vrh
Odgovori