Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet World of Warcraft Bullet WoW vanilla 1.12

Offline Origin
nap

115 pregleda, 9 odgovora i 1 glasova
Napisano : 18.11.16 u 13:32

Pozdrav svima,

-Nostalrius https://en.nostalrius.org/ je bio najveci Classic (Vanilla) WoW privatni server koji je ugasen od strane Blizzarda pocetkom aprila http://kotaku.com/blizzard-shuts-dow...ver-1769511691 sto je pokrenulo ceo pokret oko zahteva da Blizzard otvori zvanicne legacy servere. Nakon cele drame koja je dobila epilog nakon zavrsetka ovogodisnjeg Blizzcona Nostalrius je objavio da se vraca I da ce negativno odgovarati na svaki ponovni zahtev Blizzarda za gasenjem servera. http://kotaku.com/world-of-warcrafts...urn-1788638428

-Ideja da se napravi ozbiljniji domaci raiding guild nastala je nakon announcment-a da se Nost vraca. Nas 15-ak koji igramo godinama po vanilla serverima, od Warsonga, Scriptcrafta, Emerald Dream-a do Kronosa I naravno Nosta se skupilo u nameri da napravimo casual raiding guild koji ce bez problema cistiti sav content bez nekog preteranog tryharda. Skoro svi smo vec prosli ceo content sto na retail vaniili sto po drugim serverima ali I pored toga zelimo da casual odigramo vanilu jos jednom od pocetka (I nadamo se) do kraja. Vec godinama smo svedoci po raznim serverima stvarno odlicnih domacih igraca kako igraju u ozbiljnim guildovima, ozbiljno rankuju, bez ideje da se napravi domaci guild koji bi bio na tom nivou. Mislimo da je ovo idealna prilika za to jer je Nostalrius brand name ciji ce povratak privuci hiljade igraca usled hype-a koji je nastao oko celog ovog projekta.

Sto se nas tice mahom smo svi iz Beograda, uz par ljudi iz Banjaluke. Oko tridesetak godina svi uz par mladjih studenata. Naravno svi sa nasih prostora koji zele dugorocno da igraju su dobrodosli.

-Plan je da se pocne na “fresh” serveru bez nekog preteranog brzanja do 60-og. Alliance side pod imenom <Origin>. Levelovanje u vanili traje I posto smo svi u godinama kada nemamo vremena kao nekada,necemo zuriti. Trudicemo se da odigramo zajedno sto vise dungeona dok se lvlujemo, upoznamo nove ljude sa mehanikom igre u vanili I klasama,generalno pruzivsi svima sto bolje classic WoW iskustvo u dobroj atmosferi.
-Sto se tice raidinga, ni tu necemo zuriti, sacekacemo I pomoci ljudima da se izleveluju. Nostalrius je “gradual release” server sto znaci da novi content dolazi za ne manje od par meseci od prethodnog patch-a tako da cemo imati vise nego dovoljno vremena da odigramo sav raid content natenane.

Za glavni raid dan je projektovana sreda s pocetkom u 19:00 ili 19:30 gde garantujemo da cemo cistiti sav content do 1.7. patch-a za jedno vece.(sa novim contentom bi se dodao jos jedan raid dan) Nedelja je planirana za organizvan pvp gde bi se pravilo nekoliko premade grupa u okviru guilda. Ovim bi pokusali da pruzimo svima da vide sto vise od igre us sto manji utrosak vremena.

-Medju nama ima ljudi sa dugogodisnjim iskustvom vodjenja guildova I raidova. Vecina zna svaki encounter u igri I mozemo da garantujemo glatko igranje sa minimalno stresa i maksimalnim uzivanjem. Cilj je drugarska atmosfera na teamspeaku kakvu smo svi imali godinama u stranim gildama, to formiranje community-a koje je tolikom broju ljudi ostalo kao najdrazi deo vanilla WoW-a

-Ovom prilikom zelim da pozovem sve koji nisu imali prilike da odigraju vanilla content, sve koji su ga odigrali ili ga I dalje igraju I uzivaju u njemu kao i mi, da nam se pridruze u pokusaju da napravimo jedno unikatno iskustvo kojeg cemo se svi u buducnosti sa zadovoljstvom secati.

Release servera se ocekuje krajem decembra, pocetkom januara tako da imamo sasvim dovoljno vremena da se skupimo.

U narednih par dana cemo zavrsiti stranicu na http://origin-nost.shivtr.com/ a do tada dok ne zavrsimo sajt slobodno nas kontaktirajte putem skype-a na “origin guild” ako zelite da nam se pridruzite ili imate bilo kakvih pitanja na ovu temu.

Ovo je nadamo se svi projekat koji ce trajati narednih nekoliko godina s obzirom da je plan Nostalrius servera u buducnosti nastavak na TBC-u jednog dana.

Hvala vam na paznji i nadamo se da ce nam se sto vise ljudi sa ovog sajta pridruziti,
Offline Demonijak
l33t

Ajde molim vas da mi neko objasni u cemu je poenta igranja na privatnom serveru? Pogotovo vanilla wow-u koji uopste nije izbalansiran al ajd to je druga tema... Dakle igranje na privatnom serveru, trosis vrijeme, zivce, mucis se za gear i ostalo da bi taj server danas/sutra bio ugasen i da ti sve propade. Drugo, igranje na retail serveru je danas bukvalno besplatnu ukljucujuci i ekspanziju, dakle sve mozes kupiti sa ingame valutom odnosno goldom + si osiguran da se tvom karakteru nista nece desiti, te da ces "zauvijek" imati sve ono sto si imao i stekao + mozes da zaradis REAL MONEY, od svote za dzeparca do nadprosjecne plate u nasoj drzavi.
Post dobio aplauz od Elysium
Gamers.ba
Rank 0

Offline Origin
nap

E moj druze, mi igru igramo iz potpuno drugih razloga izgleda.
Mi u njoj uzivamo, a ti ne znam sta radis...
Offline Demonijak
l33t

Origin je napisao/la:
E moj druze, mi igru igramo iz potpuno drugih razloga izgleda.
Mi u njoj uzivamo, a ti ne znam sta radis...
ti ces meni reci da ja ne uzivam u igri? Ti koji ocigledno nikada nisi uzivao u carima retail servera i pustanja znoja da dobijes nesto? Ti, koji si navikao na privatne servere sa x4353 rate-ovima? Ti ces meni da kazes da ja ne uzivam u igri... Boze sacuvaj!

Btw. ne mozes uzivati u igri sve dok igras na privatnom serveru, a ako ikad predjes na retail vjeruj mi moraces sve ponovo da ucis, jer sva ta sranja sa fun servera tamo ne jebu 
Offline VendettaBIH
l33t

Demonijak je napisao/la:
ti ces meni reci da ja ne uzivam u igri? Ti koji ocigledno nikada nisi uzivao u carima retail servera i pustanja znoja da dobijes nesto? Ti, koji si navikao na privatne servere sa x4353 rate-ovima? Ti ces meni da kazes da ja ne uzivam u igri... Boze sacuvaj!

Btw. ne mozes uzivati u igri sve dok igras na privatnom serveru, a ako ikad predjes na retail vjeruj mi moraces sve ponovo da ucis, jer sva ta sranja sa fun servera tamo ne jebu 
Evo ja prvi, retail igrač od TBC-a ću te ispraviti.

Nostalrius nije obični privatni server, nego jedini koji je uspio napraviti ovakvu pometnju na socijalnim mrežama da ih je Blizzard morao ugasiti, tj. sami su se ugasili da ne bi sreli lawsuits od Blizzarda koji nemaju druge ishode nego gubitak zbog visoko plaćenih odvjetnika i naravno zbog contenta koje zapravo oni imaju puno pravo da održavaju i niko drugi.

Ali, volio bih probati vanillu, na serveru koji do sada jedini ispunjava 1:1 blizzlike iskustvo  Svi iz mog guilda sa retaila će preći na Nostalrius, tako i ja.. Iako ću uporedo igrati Legiju jer je najbolja ekspanzija poslije Wotlka
Offline Demonijak
l33t

VendettaBIH je napisao/la:
Evo ja prvi, retail igrač od TBC-a ću te ispraviti.

Nostalrius nije obični privatni server, nego jedini koji je uspio napraviti ovakvu pometnju na socijalnim mrežama da ih je Blizzard morao ugasiti, tj. sami su se ugasili da ne bi sreli lawsuits od Blizzarda koji nemaju druge ishode nego gubitak zbog visoko plaćenih odvjetnika i naravno zbog contenta koje zapravo oni imaju puno pravo da održavaju i niko drugi.

Ali, volio bih probati vanillu, na serveru koji do sada jedini ispunjava 1:1 blizzlike iskustvo  Svi iz mog guilda sa retaila će preći na Nostalrius, tako i ja.. Iako ću uporedo igrati Legiju jer je najbolja ekspanzija poslije Wotlka
Kao sto i sam rece "sami su se ugasili" znaci ugasen, sto se na blizu ne moze desiti, drugo vanila sama po sebi i u poredjenju sa drugim expanzijama jedna od najgorih, totalno ne izbalansirana, treca mana private servera je ta da si zapeo na tom 1.12.x i nema vise nikakvih noviteta u igri, znaci dostignes max. gear i to ti je to onda mlati usima i opremaj drugog chara... tako da... kako god okrenes nema svrhe igrati realno... ne kazem ja da ne trebas probati vanilu ili nesto tome slicno, ali gubiti vrijeme na fun serveru? besmislica
Offline Origin
nap

@ Demonijak
Ja stvarno ne vidim poentu bilo kakve diskusije sa tobom jer ti toliko ne znas o cemu pricas da me jednostavno bole oci dok citam tvoje upise. Cak mi je malo i tuzno sto ocigledno postoji cela generacija igraca kao sto si ti koji nisu iskusili igru onako kako je bilo namenjeno kad je prvi put releaseovana na vanili.
Sto se retaila price igrao sam od 13. Februara 2005 (u evropi je releasovana dan ranije ako se ne varam). do kraja wotlk-a.
Nikad u zivotu nisam probao da igram da na "fun" serveru kao sto kazes i niko od nas ne igra vanilu zato sto je na privatnom serveru zato sto je free, vec zato sto ne postoji mogucnost da igramo igru onako kako je se secamo na retailu, jednostavno nije vise ista igra.

Tako da nemoj odvracatiljude od prave stvari, a ovo je definitivno prava stvar, jer je Nostalrius bio najbolje gaming iskustvo za veliku vecinu ljudi koji su tu bili od pocetka i dosli do raidinga, rankovali se, uzivali u konstantnom world pvp-u, sta god od toga da preferiraju.

Povratak Nostalriusa ce za sada doneti jedan server vise u pokusaju da zadovolji jos hiljade ljudi koji ce hrliti na server, ako uspeju da srede lag ne postoji razlog da mnogima ponovo pruzi najbolje gaming iskustvo koje su ikad imali.

Pozdrav/
Offline ShOoRtY
HaxXor

Demonijak je napisao/la:
Ajde molim vas da mi neko objasni u cemu je poenta igranja na privatnom serveru? Pogotovo vanilla wow-u koji uopste nije izbalansiran al ajd to je druga tema... Dakle igranje na privatnom serveru, trosis vrijeme, zivce, mucis se za gear i ostalo da bi taj server danas/sutra bio ugasen i da ti sve propade. Drugo, igranje na retail serveru je danas bukvalno besplatnu ukljucujuci i ekspanziju, dakle sve mozes kupiti sa ingame valutom odnosno goldom + si osiguran da se tvom karakteru nista nece desiti, te da ces "zauvijek" imati sve ono sto si imao i stekao + mozes da zaradis REAL MONEY, od svote za dzeparca do nadprosjecne plate u nasoj drzavi.
Jarane sto te baca odma na agresivu? To sto si ti naveo da je bolji retail od private to on (a i mi svi ostali) sve znamo. Raja uopste ne igra na private serverima zbog contenta, nego zbog nostalgije od starih vremena kad su pocinjali igrati WoW-a. Ja prvi sam poceo igrati WoW-a krajem Wrath expanzije, i za to vrijeme mog igranja sam imao neke od meni najboljih i najdrazih gaming momenata sa mojom rajom na ventu, i zbog toga ce meni Wrath uvijek biti draga exp, uvijek cu je moci igrati, i njoj se vracati. Tako je vjerujem i za svu ovu raju sto su igrali na Nostu, a to nije bio malo broj cim su oni uspjeli da privuku toliku paznju Blizzarda pa su morali pokrenuti cijeli postupak da ih ugase.

Da dodam nesto i na temu da ne bude spam, pratio sam cijelu ovu frku sa Nostom vs Blizz, i to kako su na kraju ovi devovim iz Nosta ponudili Blizzardu da rade i odrzavaju legacy servere dzabaluka za njih ali ih je opet Blizz na kraju odjebo mogu vam reci da mi je drago sto se vracaju, iako nisam igrao na njihovom serveru, pogotovo sada kad su raskinuli sve sa Blizzardom, samo neka osiguraju servere negdje gdje Americki zakoni ne vaze, i tek ce se to tad zakuhati. A i u novom releasu ce doci mnogo veci broj raje zbog citavog ovog hypa oko legacy servera.
Offline jasa88
nap

O da, naravno da dolazim.
Čekam već par mjeseci na ovaj server ..
Ako će biti neki ally ozbiljan u hordi volio bi ući u njega  9-)
Offline Origin
nap

Ovim putem bi hteli da obavestimo sve zainteresovane da guild fino napreduje na Anathema PVP (preimenovani Nostalrius PVP server), nažalost dobar deo ekipe nije uspeo da povrati naloge pa nas nema za 40m raidove još uvek ali čistimo ZG u pristojnom vremenu. Pomažemo kako prijateljima koji leveluju ponovo tako i novim članovima koji su nam se pridružili (preko 100 ljudi leveluje u guildu trenutno) i sigurni smo da ćemo vremenom izfiltrirati odličnu ekipu koja će dugoročno igrati zajedno na visokom nivou.
Pozivamo sve veterane vanile da nam se pridruže, kao i nove ozbiljne igrače koji su voljni da uče. Pre svega su nam potrebni članovi na sledećim klasama:
-Mage
-Warlock
-Paladin

I druge klase cemo uzeti u obzir u slucaju izuzetnih igraca. Prijavite se na http://origin-nost.shivtr.com/ ili kontaktirajte nekoga iz guilda in-game.
Pozdrav i vidimo se na serveru!
Na vrh
Odgovori