Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet World of Warcraft Bullet WoW : "Warlock 85 PvP Guide"

Offline dYi
nap

1593 pregleda, 19 odgovora i 0 glasova
Napisano : 26.10.11 u 18:38

Pozdrav evo mene opet nadam se da nije problem sto je druga tema zaredom.

Hocu da napisem gudie za Warlocka 85LVL.

Sta mozete saznati :
Warlocks u Cataclyzmi
Generlane Informacije
Trikove za nove igrace warloka
Makroe i addone
Gearanje i sappanje talenate
Pa da krenemo:

Pros:

Warloci su mnogo jaki na 85lvlu ako znate igrati.Warlock se igra na principu dottova,koji nemaju neke cds.Dotovima se nanosi mnogo ostecenja,a i samim tim dobivate vi svoj vlastiti healing od toga.Kod warlocka se vrti spammanje tih dottova.

Mane:

Mane kod warloka su te da nose cloath i da lako mogu biti rapovani od bilo koje melee klase,puno varloka ce murijeti kada se bore sa meelom ako ne znaju igrati pravilno.Healanje je saznovano na osvnovu dotova ali sve u nekim kolicnama.

Petovi:
Sigurno se pitate koje petove koristiti?99% vam preorucujem fel huntera,oni mogu dispelati,debuffati protivnike,mogu spell-lock svaki 24sekunde,rade mnogo stete,povecava mana regern tebe i tvojih partnera u grupi,njga ce te sigurno koristiti za PvP.

Talenti :
Za poccetnike je najbolje sappati ovako :

Ovi glpyhovi :

Za narpednije:
Glyphovi su isti

Refforge,Enchantanje,Gemovanje
Kao Affliction reforgge bilo sta u haste ,enchantajte po mogucnosti itelect/haste,lavawalker na boots.Gemovi intelect/haste u zute,intelekct u crvene sokete,stamina/itelect ili stamina/hit u blue,ako trebate hit rating(4%).Na back(cape) stavljajte spell pen,50 spell pen gem na legs

Bindanje
Tu vam ne mogu puno pomoci svako koristi svoje bindove i raspored spellova ,evo vam jedan od boljih po meni.

Macro's
/castsequence Fel Armor, Demon Armor
Powerup Macros :
#showtooltip Blood Fury(Racial)
/cast Blood Fury(Racial)
/cast Lifeblood(Rank 
/cast Demon Soul
/use Vicious Gladiator's Badge of Dominance

Curse of Exhaustion Stealth Breaker
#showtooltip Curse of Exhaustion
/console targetNearestDistance 1.000000
/targetenemy [noharm][dead]
/console targetNearestDistance 10.000000
/cast [harm,nodead] Curse of Exhaustion
/dismount [target=target,exists]

Auto Devour :

#showtooltip Corruption
/cast Corruption
/cast [target=pettarget] Devour Magic

Standard focus spelllock
#showtooltip Spell Lock(Special Ability)
/cast [target=focus] Spell Lock(Special Ability)

Powerup Healtstone
#showtooltip Healthstone
/cast Soulburn
/use Healthstone

Za felhuntera:
#showtooltip summon felhunter
/cast Soulburn
/cast Summon Felhunter

Instanst soulfire
#showtooltip Soul Fire
/cast Soulburn
/cast Soul Fire

Wand:
#showtooltip Shoot
/castsequence !Shoot, !Shoot

Addoni:

Gladius – Arena Target's

Spellalterter –pokazuje nadolazece spellove

Interrupt Bar – Pokazujes protivniku interupt cds, veoma korisno ,mozete vidjeti uspjsne fake castove

OmniCC – koliko spellova imas na cd

Plate Buffs – Kada protivniku isticu dotovi obavjestavate da ga redotas

Quartz – Casting bar veoma korisno.

Hvala,nadam se da je korisno tema odobrena od nikole,uzivajte 
Offline Demonijak
l33t

Svaka cast.
GJ .
Gamers.ba
Rank 0

Offline Nikola
nap

Nisam igrao warlock nikada, ali sider jest tako da očekujem komentar =D

bravo
Offline Savage
nap

:O super odradjeno ... ali zasto komplikovati igricu sa 10 macro-a
kad su oni ljudi koji su igrali od prvog dana klikali sve misem i pravili eventualno par macroa za arenu (naknadno) ...

A opet sa druge strane --> http://elitistjerks.com/f80/t110366-demonology_cataclysm_4_2_release/

i --> http://elitistjerks.com/f80/t111390-destruction_cataclysm_4_2_release/ veoma dobri guidovi :P

Tebi svaka cast za trud, ali da bi znao wowa igrati po meni ti ne trebaju silni adoni i macro-i.
Offline riime
nap

Treba čovjeku dat moderatora trudi se oko ovog foruma.Dajte mu moda pa nek opravda što ste mu dali.Mislim da bi bio dobar moderator.

@ontopic :

Svaka čast na temi, dobar guide.Nikada nisam volio warlocka uvijek sam igrao sa rogue-om i warrior-om.Al svaka čast na guide-u.
Offline Nikola
nap

Savage je napisao/la:
:O super odradjeno ... ali zasto komplikovati igricu sa 10 macro-a
kad su oni ljudi koji su igrali od prvog dana klikali sve misem i pravili eventualno par macroa za arenu (naknadno) ...

A opet sa druge strane --> http://elitistjerks.com/f80/t110366-demonology_cataclysm_4_2_release/

i --> http://elitistjerks.com/f80/t111390-destruction_cataclysm_4_2_release/ veoma dobri guidovi 

Tebi svaka cast za trud, ali da bi znao wowa igrati po meni ti ne trebaju silni adoni i macro-i.
Macroi trebaju, što se tiče PVE warlock potrebno je imati par addona radi boljeg avernessa tipa NeedToKnow da pratiš proccs trinket CD i slično radi burst.
Što se tiče PVP Gladius i to je to.
Offline ShOoRtY
HaxXor

Svaka cast na guide-u i na trudu 

Imam Locka (destro) ubi nogama i prezadovoljan sam sa njim 
Offline dYi
nap

Nikola je napisao/la:
Nisam igrao warlock nikada, ali sider jest tako da očekujem komentar =D

bravo
Vrlo su zanimljivi,preporucujem ti,daju se igrati nistu dosadni jaki

su,svaki komentar je dobrodosao trudio sam se 

Hvala.
Post dobio aplauz od nikolAAAa
Offline Savage
nap

ShOoRtY je napisao/la:
Svaka cast na guide-u i na trudu :)

Imam Locka (destro) ubi nogama i prezadovoljan sam sa njim :D
A da probas demonology i affi :P promjenit ces misljenje za destro :P Ako si na orginalu, jer nezz kako se stvari odvijaju na piratima :P
Offline ShOoRtY
HaxXor

Savage je napisao/la:
A da probas demonology i affi  promjenit ces misljenje za destro  Ako si na orginalu, jer nezz kako se stvari odvijaju na piratima 
Nazalost na piratu sam  ali zasad mi destro odlicno odgovara 

kad igras affi gledao sam svi te prozivaju, kao bas je lagan za igrati, samo bacis dot-ove, fear ga od sebe i salji peta nek ga udara 

a demon imam kao dual talents ali ga slabo igram 
Offline dYi
nap

Addoni su korisni i za pvp i za pve.

~ Za PvP pogotovo sto sam obrazlozio u temi,a za PvE takodjer se mogu koristiti ali nisu NEOPHODNI,moze se i bez njih sigurno da ce addoni olaksati raidanje,ali kod onih koji imaju los kompjuter npr za ony10 sa addonima nisu mogli igrati i praviti pravu rotaciju,a kamoli lichking,bh i da ne nabrajam vise.

Sto se tice proffesija:
Affliction je po meni PvP spec i vrlo je jak.
Demnology moze se koristiti za heroice i pvp za oba je korisno.
Destruction je po meni prvenstveno PvE spec jer je vrlo vrlo tesko igrati PvP a za pvp je bolji affliction,jer se destro svodi na castanje chaosbolt Incinerate te moras stajati gdje te melee owna.

Sva 3 su speca vrlo zanimljiva.
Offline SAJDER
nap

http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=191271

Have a nice day.
Post dobio aplauz od Wertu
Offline Savage
nap

SAJDER je napisao/la:
Evo lik bez addona dere guzove...

Clear UI win !
Post ošamario nikolAAAa
Offline dYi
nap

SAJDER je napisao/la:
Pratim warcraftmovies ima dobrih klipova ljudi sta rade to je cudo,momak objasnio.

http://hydramist.tv/streams/live/306

Eto gledaj gladitora kako igra arena 2v2 , ali sta je drakedog radio to je cudo:)
Offline SAJDER
nap

dYi je napisao/la:
Pratim warcraftmovies ima dobrih klipova ljudi sta rade to je cudo,momak objasnio.

http://hydramist.tv/streams/live/306

Eto gledaj gladitora kako igra arena 2v2 , ali sta je drakedog radio to je cudo:)
Kad smo kod drakedoga, prije 3-4 dana je izašao novi video DD10 (sad igra worgena)

YouTube Part1 - http://www.youtube.com/watch?v=CPrv7wG0jSQ
YouTube Part2 - http://www.youtube.com/watch?v=oLesqeRWcnY
Offline Dino222_
nap

Svaka cast na guide-u.
Vidim da si ulozio puno truda na ovo i zahvalan sam.
Offline ALEJANDROO
nap

Najs guide , svaka cast 

Sto se tice ovih addona o kojima se raspravljate ..

Za PvE ima nekih zaista "must have" addona , nisam nesto fokusiran na pve , ali igrao sam jedno vrijeme .. Da sad nebi nabrajao addone , znate i sami. Sto se tice izgleda , UI-a , to je stvar igraca , ako njemu odgovara da ima bar4 , ili da ima quartz , on ce ih naravno i staviti ( o ukusima se ne raspravlja ).

Za PvP licno ne treba mi nista addona , osim u areni gladius ; nekad se koristio proximo , omniCC ( nije pvp addon ) , gladiatorlosSa 
Offline Smok3
nap

Guide je solidan. Ocekivao sam malo vise opisa o pojedinim segmentima.

Mana mala, nimalo noob friendly (sad na sta si tacno ciljao dunno).

A vidim krenula neka rasprava oko addona, ja licno koristim 2: Recount (PVE purposes) te Afflicted (PVP).

Navika mi je ostala iz doba kada nismo imali nista da pratim sve animacije koje se desavaju na likovima oko mene. Koristio sam gladius samo radi PVP trinketa no nedavna promjena trinket animacije mi je omogucila da se sto manje oslanjam na gladius.

Afflicted pomaze u pracenju odredjenih cooldowna a recount... neka vam upale bloodlust u raid enviromentu kao shadow priestu pa cete shvatiti o cemu govorim :D

Naravno addoni nisu neophodni ni za jedan ni za drugi aspect igre, ali u mnogo cemu olaksavaju isti.
Offline old_leon
nap

Da morao bih se sloziti sa Smok3om, ja licno kao Restoration Shaman koristim, Recount, InterrutBar ( pvp stuff, prati protivnikove interrupt cooldowne sto je iznimno bitno kada fake castam :P ) te Afflicted.

Sto se tice guidea solidan je, ali mislim da je nepotrebno da se koristi tona addona da bi pravio solidan dps na odredjenom encounteru.

A glede macroa, da igram warlocka koristio bih 2 eventialno 3 macroa
1 da popalim trinkete i ostale cooldowne, a drugi za soulburn + soulfire.
Offline Andi981
nap

Lipo napisano nego iman ja par pitanja u vezi Destruction Pve locka... U sta da reforgam iteme tj. koji su mi prioriteti... I jel ovo dobra rotacija : Curse of elements, corruption, bane of doom, Soul fire(da dobijem Improved soul fire), immolate, conflagrate, Chaos bolt,x2 incinerate .. Itd..
Na vrh
Odgovori