Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Mobilni uređaji Bullet s7 edge vs iphone 7

Offline TbOn3
nap

238 pregleda, 13 odgovora i 0 glasova
Napisano : 09.12.16 u 14:57

Zdravo raja.
Kao i svake godine, firma mi uzima novi telefon. Mogu birati izmedju iphone 7 128gb, s7 edge 32gb te htc 10 koji mi iskreno pored ova dva i ne ulazi u igru. Sa iphoneom nikada nisam imao dodira, doduse koristio sam cetvorku nekoliko dana. Znam da je to sve vise manje isti kurac, ali me zanimaju vasi konstruktivni savjeti. Stvarno mi se svidja iOS kao operativni sistem, ali ima mnogo "mana" naspram androida, ali kada bolje pogledam vise niti nisam hc korisnik kao pred koju godinu gdje bih skidao crackane appove itd. Trenutno mi na telefonu trebaju osnovne stvari uz dobru offline navigaciju ( ne znam dal postoji slicno za iOS, a da je free), dobra kamera jer nemam uvijek uz sebe dslr te zivotni vijek baterije. Logicno je valjda po ovim nekim osnovnim specifikacijama da samsung dere iphone po pitanju baterije i brzog punjenja. Manjak utora za slusalice zanemarimo, nikad ni nisam slusao muziku s mobitela.
Hvala i molim vas iskljucio za objektivna misljenja jer trenutno stvarno nemam vremena istrazivati po internetu, a moram do prekosutra izabrati sto cu. :)
ps imam i moto z u ponudi, al to je isto losije naspram vec navedenih
Offline brick
l33t

Ja bi uzeo iPhone 7 jednostavno...

Mislim da iPhone 7 bar po ovim benchmarcima ima duže trajanje baterije ali nema quick charge pa se hoce puniti 2sata, ako ne i 2:30 (Tako bar meni na istom punjacu treba sa 6s)

Galaxy S7 ima bolji:

Displej, Amoled ljepota.
Brzo punjenje, i eto u većini slučajeva bolju kameru.
1# Post editovao brick datuma 09.12.16 u 15:07:53
Gamers.ba
Rank 0

Offline Elysium
admin

Platiti telefon blizu 1k i više za Iphone 7, a ne platiti par aplikacija na app store  

Eto, samo mi je to zaparalo oči...
Offline TbOn3
nap

Elysium je napisao/la:
Platiti telefon blizu 1k i više za Iphone 7, a ne platiti par aplikacija na app store  :r

Eto, samo mi je to zaparalo oči...
Nigdje nisam spomenuo da nisam u mogucnosti platiti bilo kakvu aplikaciju, vec me zanima postoje li free solucije kao na androidu. To je u krajnje ruku i najnebitnija stvar koju sam napomenuo. Barem bi se ti kao admin trebao drzati teme te kada vec komentiras, pomozi.

@brick
ne znam, vecina stvari je na strani samsunga, imam s6 trenutno, zadovoljan sam, ali me srce vuce na stranu iphone-a, a ocigledno ovom temom podsvjesno zelim da me netko konstruktivnim argumentom razuvjeri :)
Offline _n0thing
nap

Ne postoje free solucije kao na androidu. Postoje,ali se mora jailbreak-ovati telefon,a trenutno jailbreak postoji do verzije ios-a 9.3.3.

A na sta da se odlucis? Sve zavisi sta ti se vise svidja,ios ili android. Oba su vrhunski telefoni i bolje ne postoji. Ja bi isao na iphone jer ce duze drzati cijenu u odnosu na s7 edge. To je jedini razlog.

Za navigaciju imas "here" skines mape za koju drzavu hoces i to je to.
Online exampLe
pr0

Ovakve teme su uvijek besmislene. Oba telefona su preko 1000KM i normalno je da su masine, samo je pitanje jesi li vise iOS guy ili Android guy.
Offline NightWalker
camper

Na nasem trzistu IOS 0 bodova. Teska podrska za aplikacije , moras kupovati.

Android majka. S7 lijep ali ipak previse skup. 
Offline ZLAXON
camper

Kojih mnogo mana ? 
Sto se tice baterije bar kod mene , po citav dan mi je u rukama i opet na kraju dana ostane 30-45% baterije...
Kamere su kod oba telefona perfektne mada tbh kod s7 je za nijansu bolja , izrazenije boje i sl. mada ne igra neku veliku ulogu.
Oba mobitela su extra i u tvom slucaju offline navigacija , google maps samo skines i imas offline sve i jos imas milion takvih aplikacija za iOS.

koristio sam android dugo i iOS koristim trenutno vec duze vrijeme i moj izbor je iOS prije androida iako je malo zatvoreniji sistem. (meni sve potrebe ispunjava tako, nisam nikad ni nesto cackao sisteme i uredivao ih kod androida tako da mi to ne igra apsolutno nikakvu ulogu.)

Sve u svemu , koji god da izaberes neces se pokajati 
1# Post editovao ZLAXON datuma 09.12.16 u 17:00:40
2# Post editovao ZLAXON datuma 09.12.16 u 17:05:51
3# Post editovao ZLAXON datuma 09.12.16 u 17:09:54
Offline sk4yb3n
camper

koja je to firma druze
Offline MESAA1337
camper

S7 Edge definitivno
Offline B1LKY
nap

TbOn3 je napisao/la:
Nigdje nisam spomenuo da nisam u mogucnosti platiti bilo kakvu aplikaciju, vec me zanima postoje li free solucije kao na androidu. To je u krajnje ruku i najnebitnija stvar koju sam napomenuo. Barem bi se ti kao admin trebao drzati teme te kada vec komentiras, pomozi.

@brick
ne znam, vecina stvari je na strani samsunga, imam s6 trenutno, zadovoljan sam, ali me srce vuce na stranu iphone-a, a ocigledno ovom temom podsvjesno zelim da me netko konstruktivnim argumentom razuvjeri 
pa ako nikada nisi probao iOS probaj, mislim i ako ti se ne svidi iduce godine ces dobiti novi aBd

Kad vec mijenjas telefon i imas tu priliku uzmi iPhone cisto da probas, mozda ti se i svidi. Vec imas S6 od kojeg sedmica nije "puno" bolja.

Sve u zivotu treba probati   

Kod mene je iPhone i super, tih par dolara se moze halaliti za te neke aplikacije koje ti trebaju ali sada i izlazi jailbreak za ios 10 tako da ni to ne predstavlja neki problem, cisto probaj pa sta bude 
Offline Elysium
admin

_n0thing je napisao/la:
Ne postoje free solucije kao na androidu. Postoje,ali se mora jailbreak-ovati telefon,a trenutno jailbreak postoji do verzije ios-a 9.3.3.

A na sta da se odlucis? Sve zavisi sta ti se vise svidja,ios ili android. Oba su vrhunski telefoni i bolje ne postoji. Ja bi isao na iphone jer ce duze drzati cijenu u odnosu na s7 edge. To je jedini razlog.

Za navigaciju imas "here" skines mape za koju drzavu hoces i to je to.
Da se nadovežem na sistemske nadogradnje, tu je Apple tata. Podrška starijih modela novijim softwerom je samo zamisao velikih giganata koji se bave androidom.

Imao sam G3, Android 6.0 se čekalo na više od godinu dana od izlaska.

Sve dok glavni proizvođači mobilnih telefona ne pređu na pure android, ja ću uvijek prednost davati Apple-u.
Offline aDReNaLiN
luck0r

kojih je to mnogo mana iOS-a naspram androida?
Offline Mire
admin

Kratko i jasno iPhone 7! Vjeruj mi! 
Na vrh
Odgovori