Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Offline s4mke
nap

231 pregleda, 18 odgovora i 0 glasova
Napisano : 30.10.16 u 00:14

Pozz

Evo razmisljam o kupovini ovog mobitela, pa ako ga neko ima da ostavi utiske o mobitelu, znaci zanima me kamera prednja,zadnja(kako se vidi po mraku i enterijeru), brzina (dal ce nakon nekog perioda pocet stopat), i izdrzljivost( dal vam je kad ispadao sa maskom ili bez i kakve su posljedice)

I prelazim po prvi put sa androida na iOS.

Ajde nek neko napise ako moze, malo sam ga koristio 5-10min i svidio mi se pa ako neko moze napisat ko duze koristi
Offline ZLAXON
camper

duze vrijeme vec koristim 6icu i ios i nemam apsolutno nikakvih zamjerki , sasvim dovoljno brz , kamera odlicna i sve ostalo radi kako treba ...
cim ga uzmes stavljaj masku i zastitno staklo , ako ti ispadne bez maske najebo si   
"skuplje" popravke su ti home button i displej (kompletan mislim)
pazi da nije kopija samo i tjt 
1# Post editovao ZLAXON datuma 30.10.16 u 00:37:43
2# Post editovao ZLAXON datuma 30.10.16 u 00:39:33
Gamers.ba
Rank 0

Offline s4mke
nap

ZLAXON je napisao/la:
duze vrijeme vec koristim 6icu i ios i nemam apsolutno nikakvih zamjerki , sasvim dovoljno brz , kamera odlicna i sve ostalo radi kako treba ...
cim ga uzmes stavljaj masku i zastitno staklo , ako ti ispadne bez maske najebo si :D :D :D
"skuplje" popravke su ti home button i displej (kompletan mislim)
pazi da nije kopija samo i tjt :)
hahaha hvala drug

jel tebi kad ispadao s maskom?

kontam u eronetu kupit ne vjerujem da bi oni kopiju davali :D
1# Post editovao s4mke datuma 30.10.16 u 00:40:38
Offline ZLAXON
camper

s4mke je napisao/la:
hahaha hvala drug

kontam u eronetu kupit ne vjerujem da bi oni kopiju davali 
sa maskom jest i dobro je proslo sve , bez maske ispao i razjebo se, odlijepio se displej , malo prodisao mobitel  

ne znam kakve su cijene , ali ako nije velika razlika izmedju 6 i 6s , uzmi 6s ako si u mogucnosti i ako imaju u ponudi , jer imas malo vise opcija kao 3D touch i sl. i malo je bolja kamera i procesor i vise rama
Offline s4mke
nap

ZLAXON je napisao/la:
sa maskom jest i dobro je proslo sve , bez maske ispao i razjebo se, odlijepio se displej , malo prodisao mobitel :D :D

ne znam kakve su cijene , ali ako nije velika razlika izmedju 6 i 6s , uzmi 6s ako si u mogucnosti i ako imaju u ponudi , jer imas malo vise opcija kao 3D touch i sl. i malo je bolja kamera i procesor i vise rama
Dobro je, znaci samo masku i to zastitno staklo i sve 5 :D

evo gledam sad i nije tolika razlika 100km, mozda i uzmem primjetio sam da ima dosta vise opcija.
Offline brick
l33t

s4mke je napisao/la:
Dobro je, znaci samo masku i to zastitno staklo i sve 5 

evo gledam sad i nije tolika razlika 100km, mozda i uzmem primjetio sam da ima dosta vise opcija.
6s je hardwerski daleko ispred 6-ice.

A9 čip, debelo ispred A8-ce.
2GB DDR4 RAM
Kučište od Aluminijuma 7000
4K video record @ 30fps
12MP primarna kamera, 5MP sekundarna
TouchID druge generacije
Nešto bolja baterija bez obzira na mAh
+3D Touch

E sad 16GB verzija je tanka ako misliš 4K snimati, opet sve zavisi kakav si korisnik, ali 4K itekako jede memoriju.

Koristim 6s, telefon je munjevito brz, mada je i obična šestica itekako upotrebljiva ako me razumiješ.
1# Post editovao brick datuma 30.10.16 u 00:59:43
Offline s4mke
nap

brick je napisao/la:
6s je hardwerski daleko ispred 6-ice.

A9 čip, debelo ispred A8-ce.
2GB DDR4 RAM
Kučište od Aluminijuma 7000
4K video record @ 30fps
12MP primarna kamera, 5MP sekundarna
TouchID druge generacije
Nešto bolja baterija bez obzira na mAh
+3D Touch

E sad 16GB verzija je tanka ako misliš 4K snimati, opet sve zavisi kakav si korisnik, ali 4K itekako jede memoriju.

Koristim 6s, telefon je munjevito brz, mada je i obična šestica itekako upotrebljiva ako me razumiješ.
Jbg ova verzija od 16gb je 730km to vec mogu sebi priustiti,
ova od 64b je 1000km to vec ne mogu.

A ionako nisam bas ni upucen u 4K snimanje, tako da ne mislim ni koristiti to.

Dovoljno bi mi bilo 32gb al nema u ponudi, tako da mislim da ce posluziti ova od 16gb.

Samo jos da pitam mozda je glupo pitanje, al jel tacno da u iPhone ne mogu memorijske kartice pa zato i postoje ove verzije iPhone-a?
Offline biggiepk
pr0

Telefon je odličan skoro u svakom pogledu. Apple je poznat po brzim i pouzdanim telefonima. Lično od dana kupovine pa do danas niti jednom nije zaštekao. Uvijek otvara aplikacije brzinom svijetlosti i na to se čovjek ne može požaliti. Ispadao mi je milion puta.. staklo na displayu me je više puta sačuvalo glavobolje. Što se tiče kamere, iPhone i nema baš najbolju kameru, pogotovo ne prednju. Solidno je to, ali za taj cjenovni rang, solidno nije dovoljno. Međutim, ovaj telefon se kupuje zbog drugih stvari koje ga i čini onakvim kakav jeste. 6S ima dosta prednosti, i naravno da se isplati uzeti ako ti novac ne predstavlja problem. Objasnio ti je momak iznad zašto. I ne ispituj više ne kupuješ space šatl već telefon.

Edit: Istina je. Telefon ne podržava card slot. 16GB verzija je više nego dovoljna.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7242&idPhone2=6378
1# Post editovao biggiepk datuma 30.10.16 u 01:05:22
Offline brick
l33t

s4mke je napisao/la:
Jbg ova verzija od 16gb je 730km to vec mogu sebi priustiti,
ova od 64b je 1000km to vec ne mogu.

A ionako nisam bas ni upucen u 4K snimanje, tako da ne mislim ni koristiti to.

Dovoljno bi mi bilo 32gb al nema u ponudi, tako da mislim da ce posluziti ova od 16gb.

Samo jos da pitam mozda je glupo pitanje, al jel tacno da u iPhone ne mogu memorijske kartice pa zato i postoje ove verzije iPhone-a?
Ako pričaš o 6s postoji verzija od 32GB, verzija od 64GB ne postoji više, kao ni 16GB, već samo 32/128GB.
Ali naravno da ćeš u radnjama naći "starije" revizije sa 16/64GB.

Ne može microSD u iPhone, niti je kad mogo  .

Edit: Ako hoćeš vrhunsku zaštitu i ne žališ pare, onda Rhino shield pogledaj, neuništivo skoro, ali je 25$ tempered glass.
1# Post editovao brick datuma 30.10.16 u 01:10:24
Online Mire
admin

Koristim 6cu i prezadovoljan sam kao i svi ostali memberi koji su ti gore pisali o njemu. Nikakvih zamjerki nemam, nikad nisam imao neki kvar, nekav bug sa njim ili sl. Naravno, maska, zastitno (malo ono deblje) staklo obavezno staviti. Maska i staklo te izadje 20KM (barem kod nas u DigitalCity -u). Imam 16GB memorije i nisam do sada nikad napunio a imam muzike, slika, klipova itd. Posto mi je nesto postalo "malo" ovo, u narednoj sedmici planiram da uzmem 6 Plus umjesto ovoga. Telefon ti toplo preporucujem jer je sam sistem stabilan, telefon brz i nikakvih problema neces imati 100%.

http://www.gsmsvijet.ba
To ti je sto nudimo mi iz DigitalCity -a. Saljemo u druge gradove. Takodjer, postoji i opcija da ti nesto isprintamo na silikonsku maskicu.
1# Post editovao Mire datuma 30.10.16 u 01:25:16
2# Post editovao Mire datuma 30.10.16 u 01:26:07
Offline DropItLikeItsAW
luck0r

Koristio 6s, u odnosu na S7 Edge je spor xD , ali sasvim ok je tel.
Offline exampLe
pr0

DropItLikeItsAWP je napisao/la:
Koristio 6s, u odnosu na S7 Edge je spor xD , ali sasvim ok je tel.
6s spor u odnosu na S7? 

Sestica je super telefon, neces se pokajati. 
Offline DropItLikeItsAW
luck0r

exampLe je napisao/la:
6s spor u odnosu na S7? :D

Sestica je super telefon, neces se pokajati. :)
Da. :)

Nisam ja rekao da nije super, dobar je.
Offline ZLAXON
camper

brick je napisao/la:
Ako pričaš o 6s postoji verzija od 32GB, verzija od 64GB ne postoji više, kao ni 16GB, već samo 32/128GB.
Ali naravno da ćeš u radnjama naći "starije" revizije sa 16/64GB.

Ne može microSD u iPhone, niti je kad mogo  .

Edit: Ako hoćeš vrhunsku zaštitu i ne žališ pare, onda Rhino shield pogledaj, neuništivo skoro, ali je 25$ tempered glass.
za memoriju moze koristiti dropbox , google drive onedrive i sl. aplikacije 
Offline wopa
nap

Da. 

Nisam ja rekao da nije super, dobar je.
dobro li si ti sine izgorio
Offline DropItLikeItsAW
luck0r

wopa je napisao/la:
dobro li si ti sine izgorio
Aj ba odjebi vise, smorio si i Boga i narod sa svojim komentarima.

ps jebo ti sin mater
1# Post editovao DropItLikeItsAWP datuma 30.10.16 u 15:56:50
Offline BUNTAAAA
HaxXor

s4mke je napisao/la:
hahaha hvala drug

kontam u eronetu kupit ne vjerujem da bi oni kopiju davali 
u eronetu ces ga duplo platiti...
Offline wopa
nap

Aj ba odjebi vise, smorio si i Boga i narod sa svojim komentarima.

ps jebo ti sin mater
a da ti vopa tetki malo picu razvali sta mislis aaa ??
Offline Lopii
nap

Ja imam iphone 6s, zarucnica ima 6. obicnu.
Znaci dva mobitela koja uopce nisu slicna po unutarnjem gledistu. Ja imam apsolutnih prednosti i boljih mogucnosti sa s klasom od nje sa normalnom 6ticom.
Ali i ako nemas da si priustis za 6s, neces nista izbubiti ako uzmes normalnu sesticu. Odlican mobitel.
Na vrh
Odgovori