Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Mobilni uređaji Bullet [G] Mobile app

Offline Brix
luck0r

731 pregleda, 11 odgovora i 4 glasova
Napisano : 24.10.14 u 18:51

https://github.com/AmarKalabic/Gamers.ba-Mobile-app

Da ne pričam puno, ne garantujem da će biti odrađeno kako je planirano (i da će uopšte biti odrađeno) s obzirom na to da sam lično početnik i prvi put dolazim u kontakt sa Android SDK-om, ne izgleda pretjerano teško za sad. Počeli smo raditi danas, odradili smo prvi dio koda koji zapravo određuje osnove aplikacije i pokušava se konektovati na sam sajt. U planu su nam svakako i notifikacije za poruke, citiranja, guestbook i slično, ali to su tek dugoročni planovi i s toga Vam ne možemo reći kada će to biti implementirano.

Svakako da smo voljni prihvatiti svaki oblik pomoći. Prijedloga nam za sad baš i ne treba jer smo i bez istih zatrpani zadacima, ali nam svakako treba još prstića koji znaju kodirati u Javi i imaju barem osnovno poznavanje Android SDK-a... Možete pomoći ili pullom na GitHubu ili apliciranjem u "dev team" putem emaila (napisan na github info dijelu) ili putem poruke na forumu.

Koda za sad nema mnogo, ali svakodnevno ćemo isti nadopunjavati i nadam se uskoro izdati prvu verziju koju ćete moći koristiti.

Molio bih Vas da nas ne zasipate porukama ako one zaista nisu potrebne jer nas to samo usporava u radu (a slobodnog vremena danas malo ko ima).

Imajte na umu da niti ja, niti jovapeba nismo plaćeni za ovo te da ovo radimo dobrovoljno, zato imajte razumijevanja za probeleme na koje budemo nailazili.

Projekat je opensource pod GNU GENERAL PUBLIC licencom.
Više o licenci na linku ispod:

https://github.com/AmarKalabic/Gamers.ba-Mobile-app/blob/master/LICENSE
1# Post editovao Brix datuma 24.10.14 u 18:53:41
Offline Deeda
nap

Ma drugari samo polako i opusteno, bez ikakvog pritiska i zurbe, ipak to radite dobrovoljno tako da samo laganini, bice to sve ekstra.
GL 
Gamers.ba
Rank 0

Offline NAN1
nap

Samo lagano, kasnije nadogradjujte kako budete sticali uskustvo 

Pa poslije toga lagano reklame naplacujte kad nas djuture bude bilo skinulo app 
Offline abrakadabra92
nap

Svaka čast samo lagano bez žurbe doce sve na svoje.
Offline MIREEEE
camper

Ako napravite sta dobro,imam ja neke momke mogu vas probiti duboko ako hocete,daleko cete dogurati :D
Offline Killuminati
nap

MIREEEE je napisao/la:
Ako napravite sta dobro,imam ja neke momke mogu vas probiti duboko ako hocete,daleko cete dogurati 
imam ja neke momke mogu vas probiti duboko ako hocete

ROFL 

@javit cu ti se na PM za neke stvari!
Offline Ice_in_veins
nap

prema ovome sto je dosad uradjeno idete u totalno pogresnom smijeru :P ne pravite android app nego gamers.ba otvarate u webview sto nije android app web obicni browser....
Offline jovapeba
luck0r

Ice_in_veins je napisao/la:
prema ovome sto je dosad uradjeno idete u totalno pogresnom smijeru :P ne pravite android app nego gamers.ba otvarate u webview sto nije android app web obicni browser....
Ne, moramo se preko neceg konektovati na sajt. Mi nemamo pristup serveru da bi mogli da se konektujemo direktno na njega, a u final verziji koju smo zamislili nece biti tog "browsera" nego ce biti forme za postanje, search i slicno. Pored toga jos bi bile notifikacije u status bar-u za citiranje, odgovor na temu koja se prati, poruku itd.
Offline Ice_in_veins
nap

jovapeba je napisao/la:
Ne, moramo se preko neceg konektovati na sajt. Mi nemamo pristup serveru da bi mogli da se konektujemo direktno na njega, a u final verziji koju smo zamislili nece biti tog "browsera" nego ce biti forme za postanje, search i slicno. Pored toga jos bi bile notifikacije u status bar-u za citiranje, odgovor na temu koja se prati, poruku itd.
huhhh malo mi je konfuzno bez pristupa serveru jer nisam do sada tako nesto radio...

moj svaki login je isao standardnim sistemom pozivom php skripte koja je konvertovala mysql podatke u JSON vracala nazad, manager kupio podatke i parsirao u javu... provjera i login ak valja

budem pratio napredak ako budem imao vremena mozda se i prikljucim
Offline alko176
pr0
novinar
Samo sabur ljudi 

Radite malo po malo, kad' imate slobodnog vremena.
Bit' će valjda nešto 
Offline LatexOP
HaxXor

Svaka cast na ovom. Nemojte zuriti i radite kad imate vremena. Podrzajem ovo 100%. 
Offline disesel_baxx
nap

Opaa, samo polako, nigdje vam se ne žuri. Kad je do sada nismo imali, zašto sada da zbrzite i da bude bezveze. Sabur i sretno :P
Na vrh
Odgovori