Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Mobilni uređaji Bullet [TUT]Kako instalirati igre sa PC-ja na Android

Offline Madoxx
luck0r

310 pregleda, 14 odgovora i 2 glasova
Napisano : 19.12.13 u 11:49

E ovako,
Kada skidate vece igre tipa FIFE,PES-a,NFS-a,Iron Man-a i drugih potrebno je prvo skinuti .apk fajl koji nije "tezi" od 50 MB.Kada ga instalirate potrebno je putem WiFi-ja ili 3G ili bilo kog drugog vida interneta skinuti ostatak igre koji je u vecini slucajeva veci preko 1GB.Ako imate sporu konekciju ovo moze potrajati veoma dugo!Ovaj proces se moze skratiti tako sto cete pratiti sledeci Tutorial!
1.Korak: Skinite .apk + data fajl zeljene igre.Velicina ovih fajlova zavisi od igre do igre,ali u vecini slucajeva brze je i lakse skidati preko PC-ja.Uzecemo primjer FIFA-e 14:

2.Korak: Kada ste skinuli igru dobicete nesto slicno ovome:

3.Korak: .APK fajl preko USB-a ili Bluetooth-a prebacite na vas android telefon i pokrenite instalaciju.
U mom slucaju to je:
FIFA 14 by EA SPORTS 1.3.2 [Apk+Data][Compressed][MafiaSSS][ALRG].apk
Napomena:U toku instalacije potrebno je iskljuciti USB memoriju ukoliko ste prebacivali fajl preko USB-a
4.Korak: Pokrenite igru,trazice vam da ostatak instalacije skinete preko WiFi-ja ili 3G-a.Iskljucite igru.
5.Korak: Ponovo prikljucite vas telefon na PC,najbolje putem USB-a jer je folder koji treba da premjestite na telefon je u vecini slucajeva preko 1GB!
6.Korak: Folder koji pocinje sa "com.",u mom slucaju com.ea.game.fifa14_row kopirajte.Preko PC-ija udjite u Android Folder vaseg telefona!Kod mene to izgleda ovako:

Napravite novi folder i imenujte ga: obb
Tu prekopirajte onaj folder!Kada je kopiranje zavrseno(Nebi trebalo trajati vise od 5 miuta)Iskljucite USB memoriju i pokrenite vasu igru!

Ako ste sve uradili po datim koracima igra ce vam funkcionisati!Ovo se sve isto moze raditi prebacujuci na SD karticu,u vasem telefonu!

Nadam se da vam se svidjelo prvi mi je tutorial,ako krsim neka pravila molim administratore i moderatore da isprave mjesto na kojem sam prekrsio pravilo!Ako sam tutorial krsi pravila slobodno ga obrisite!Ako ste vec znali za sve ovo nema potrebe za hejt-om,nacice se neko ko nije znao i kome cu eventualno pomoc! : )
Offline mersimthebody
luck0r

stvarno mi nismo znali prebacit igru na mob i instalirat
ovo je android,nije glupi iOS pa da treba neke tutove pratit
prebacis instaliras i cao
Gamers.ba
Rank 0

Offline Madoxx
luck0r

mersimthebody je napisao/la:
Zasto morate sve zivo hejtat?Jel nemate drugog posla?Mozda su ti ovakve stvari banalne,ali neko ko je tek dobio Android normalno da nece znati,i onda jos dodjes ti i takvi kao ti i covjeka sramota i pitati ako nesto nije jasno.

No offense : )
1# Post editovao Madoxx datuma 10.04.15 u 23:49:57
2# Post editovao Madoxx datuma 10.04.15 u 23:52:14
Offline dontknow
camper

eto ja nisam znao. ako je covjek odvojio vrijeme da napise ovo mozda je nekome pomogao. ako si ti vec znao onda ok zaobidjes temu. a ako negdje nije siguran moze na ovoj temi pitati nekoga da mu pomogne zato i sluzi forum.
Offline Zhak
nap

Boga mi izdominirase te ova dvojica.
Offline VioleN
nap

Za ove treba banovat 
Offline mersimthebody
luck0r

Zhak je napisao/la:
Boga mi izdominirase te ova dvojica.
vidim ahahah
hajde et svaka cast za tut xD
Offline Madoxx
luck0r

VioleN je napisao/la:
Za ove treba banovat 
Za koga za mene ili njega ? : )
Offline invadenn
nap

TuT je odlican al stvarno ovo je vecina znala jer ovo nije iOS da radi po onom "zasto jednostavno kad moze komplikovano" 
Offline Madoxx
luck0r

invadenn je napisao/la:
TuT je odlican al stvarno ovo je vecina znala jer ovo nije iOS da radi po onom "zasto jednostavno kad moze komplikovano" 
Ma znas kako,reko nace se neko ko nije znao,pravio bi ja jos tut-ova samo ne znam za sta :/,vjerovato ce biti nesto na temu Minecrafta : D
Offline sTr
nap

invadenn je napisao/la:
iOS nije komplikovan vec je zabranio instalaciju piratskih aplikacija. Fino preko appstore skines ili iTunes.
Offline marijanki
nap

maddox aj na poruke
Offline Madoxx
luck0r

marijanki je napisao/la:
maddox aj na poruke
Odgovorio,ali vidim nisi tu 

Bicu tu sutra oko podne ako se mimoidjemo ili u 9-10 sati uvece  
Offline Radma
luck0r

Super si ti ovo odradio jest da sam ja znao ali mozda neko i nece pa ce mu pomoci
Offline Madoxx
luck0r

Radma je napisao/la:
Super si ti ovo odradio jest da sam ja znao ali mozda neko i nece pa ce mu pomoci
Ko te pita zazdravlje?
Na vrh
Tema zakljucana!