Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Mobilni uređaji Bullet Prijedlog igara - mobilne igre

Offline Mc_Johnny
camper

1206 pregleda, 36 odgovora i 0 glasova
Napisano : 02.12.13 u 17:16

Pozdrav dragi članovi g.ba portala. Otvaram prvu temu kao moderator navedenog podforuma i nadam se lijepoj suradnji.
Ova tema će biti Suma Sumarum ili ti ga sveopća tema za prijedlog mobilnih igara bilo to za PSP, Gameboy, iOS, Android...

Svaki dobar post se nagrađuje aplauzom, mislim da trollovi znaju šta ih čeka.

Kako napisati recenziju:

Naziv:
Slika: Bilo da je in-game ili cover photo
Proizvođač: Nije obavezno al je poželjno
Platforma: obavezno
Cijena: (ako je besplatna poželjno je naglasiti)
Žanr: Obavezno također ako niste sigurni pitajte me rado ću pomoći
Opis: Obavezno
Osobni dojam i ocjena: Također obavezno

Primjer prijedloga:

Infinity Blade

Proizvođač: Chair Entertainment Group

Platforma: iOS, za sada sumnjam da će izaći na drugim platformama

Cijena: Besplatna, bar za sada

Žanr: Akcijska/RPG/Adventure

Opis: Igra je bazirana na metodi slobodnog odabira, taj odabir uključujuje kojim putem krenuti jer svaki put ima drugačije protivnike "Bossove" koje morate istrijebiti kako bi došli do kraja. Naime igru je potrebno prijeći više puta kako biste ju uistinu prešli jer je rađeno na sustav "Rebirth". Naime, nakon prijeđene misije ponovno se rađate i idete ispočetka. Dobra stvar je što vam ostaje stečeno oružje. Da, štitove, oružje, kacige, oklope birate sami tj. stječete sami što igri daje još veći čar.
Naš protagonist, je u želji da smakne korumpirane "bogove" i spasi ljude od zle kobi i budućnosti. Naime samo ime igre Infinity Blade je item(mač) kojeg možete kupiti u igri i igrati njime. Mač je poseban jer je ubojica bogova i "najvrijedniji" je mač u priči. Mada ima i boljih.

Osobni dojam i ocjena: Igra je zarazna i igra se metodom micanja prsta po ekranu i napadate ili blokirate napad. Moja ocjena je 7.5/10. Moglo bi se bolje poraditi na priči no to je ispravljeno u ekspanzijama.
1# Post editovao Mc_Johnny datuma 02.12.13 u 17:27:52
Offline nerche
nap

Naziv: Traffic Racer
Slika:
Proizvođač: Soner Kara
Platforma: Android
Cijena: Besplatno
Žanr: Utrka
Opis: Vozite auto, zaradjujte novac, nadograđujte auta i kupujte nova. Igra ima 17 vozila, 4 staze i 4 igriva moda. Veći score donosi više novca. Vrlo jednostavna, ali zarazna igra.
Osobni dojam i ocjena: Imam slab mobitel i ova igra je vrhunska. Rađena je u unity-u i uopšte nema laga. Vrlo lako se zarazite i provedete po sat-dva vremena u njoj. 5/5
Post dobio aplauz od Mc_Johnny
Gamers.ba
Rank 0

Offline g0k1
nap

Proizvođač: Com2Us

Cijena: Besplatna

Žanr: Strategija

Opis: Cilj igre je odbraniti svoju bazu od cudovista koji je napadaju.Branite se tako sto gradite Towere (tornjeve ili turete). Postoji vise vrsta cudovista (brzi,spori,bossovi) na osnovu toga birate koje cete towere praviti,dali one sto brzo pucaju a nanose manji damage ili pak one koji sporije pucaju a nanose veci damage.Kako prelazite levele odnosno nivoe tako se otkljucavaju mocnija cudovista i mocnija oruzja... Najbolje bi bila da sami probate 

Osobni dojam i ocjena: Igrica je vrhunska te igraca zna zakucati za stolicu po par sati.Ocjena 5/5
Offline vote94
nap

Naziv: Real Racing 3
Slika:
Proizvođač: Electronic Arts
Platforma: iOS,Android,BlackBerry 10
Cijena: Free
Žanr: Racing Game
Opis: Ne znam sta bi ti reko majke mi,trke ko trke nema neki cilj osim da pobjedis.Grafika je prejaka,zvuk takodje i zauzima nekih 1-1,5gb.
Osobni dojam i ocjena: 4/5
Offline Edinho95
nap

Naziv: Doodle Jump

Slika:

Proizvođač: Lima Sky LLC

Žanr: Arkadna,akcijska

Opis: Doodle jump je igra u kojoj je cilj skakati po stepenicama što više te ostvariti što veći rezultat. Na tom putu ka vrhu nalaze se mnogo prepreke ovisno od mape do mape.

Osobni dojam i ocjena: Jako zabavna ali i frustrirajuća igra .
80/100
1# Post editovao Edinho95 datuma 02.12.13 u 17:52:43
Offline sh0ck
luck0r

Naziv: Just Shout
Proizvođač: /
Žanr: Arkadna, akcijska
Opis: Zanimljiva igra u kojoj imate cilj ubiti neprijatelje koji vas napadaju u valovima. Postoji 30 razina težine tako da ćete se dugo zabavljati uz ovu igru. Grafika je solidna za ovakav tip igara.
Osobni dojam i ocjena: 3/5
Offline tiok
camper

Puno ime igre : The Simpsons™: Tapped Out
Proizvođač : Electronic Arts Inc
Platforma: iOS i Android
Cijena: BESPLATNO
Žanr: Društvena igra
Kratki opis :
Igra pocinje tako sto Homer nakon sto je nesto radio u nuklearnoj elektrani u kojoj inace radi, unistio cijeli grad i on je jedini prezivio.Polako gradite kuce,prodavnice i sve ostale objekte, kupujete parcele (prosirivanje zemljista), i kako gradite objekte tako otkljucavate (ozivljavate) pojedine likove. Pare zaradjujete od poreza koji dolazi od svakog objekta koji izgradite i tako sto saljete likove da rade, svaki ima listu svojih poslova koji rade.Ulavnom pravite neki svoj "Springfield", rasporedjujete objekte kako zelite, ukrasavate itd itd.

Pozitivne i negativne stvari igre.
Igra je odlicna, prica zanimljiva, igra odlicna za ubijanje vremena, veliki plus sto je besplatna. Velika je sloboda, kuce i ostale objekte mozete staviti bilo gdje, raspored nije odredjen, ukrasiti mozete koliko god masta imate, nista nije ograniceno.
Igra se u realnom vremenu, ako posaljete nekog lika na "8 hour shift" on bukvalno odradi smjenu od 8 sati stvarnog vremena.Tako .djer igra ima dosta detalja tipa drveca, grmlje i jos dosta toga,

Ocjena : 9/10, samo radi grafike, moglo se uraditi malo realističnije.

Evo kako bude na pocetku :

Pa se radom dodje do neceg ovakvog :
1# Post editovao tiok datuma 02.12.13 u 18:40:17
Offline invadenn
nap

Naziv: Temple Run
Slika:

Proizvođač: Imangi Studios
Platforma: Android,iOS
Cijena: besplatna
Žanr: akcijska,Avanturisticka
Opis: Izaberes lika sa kojim trcis i fazon je ostvariti sto vise bodova i zaraditi novac da se kupe razni dodaci i otkljucaju novi likovi.Igra je dobra za testiranje skilla(vjestine)
Osobni dojam i ocjena: 4/5
Offline R0x0r
pr0

Temple Run 2

Proizvođač: Imangi Studios, LLC
Platforma: iOS, Android, Windows Phone
Žanr: Avantura
Opis: Jednostavna igra u kojoj trčite i izbjegavate prepreke, cilj je postići što veću daljinu i skupiti što više novčića za "nadogradnju" likova
Osobni dojam i ocjena: 3/5 - Veoma zanimljiva igrica, ali je postane monotona nakon nekog vremena, pa dosadi.

EDIT: Ako je problem sto smo ja i ovaj iznad odabrali slične igre, ja ću neku drugu staviti.
1# Post editovao R0x0r datuma 02.12.13 u 18:51:25
Offline Lekt0r
nap

Naziv: Hill climb racing

Proizvođač: Fingersoft, 21.11.2013

Platforma: Android, iOS

Žanr: Voznja

Opis: Veoma jednostavna, ali i zarazna igrica. Imate kocnicu i gas i upravljate vozilom po raznim nivoima. U igrici ima 14 vozila i 14 nivoa, takodje je moguce i nadogradjivati vozilo.

Osobni dojam i ocjena: Meni se veoma svidjela, jer je tako jednostavna, a nije lagana za preci. Ocjena 9/10.
Offline FRYmvm
nap

Proizvođač: Halfbrick Studios
Cijena: BESPLATNO
Žanr: Arkadne i akcijske igre
Opis: Igrica koja vas za duže vrijeme moze prikovati za krevet.
Osobni dojam i ocjena: 10/10
1# Post editovao FRYmvm datuma 02.12.13 u 19:17:41
2# Post editovao FRYmvm datuma 02.12.13 u 19:19:23
Offline BUNTAAAA
HaxXor

Naziv: FIFA 14
Slika:
Proizvođač: EA SPORTS
Platforma: iOS/Android
Žanr: Sportska simulacija
Opis: Jedna od najboljih mobilnih nogometnih simulacija

1# Post editovao BUNTAAAA datuma 02.12.13 u 19:22:52
Offline Frisk
pr0
novinar
ANGRY BIRDS

Naziv: Angry birds

Proizvođač: Rovio Entertainment

Platforma: Mac, Android i iOS

Cijena: Mislim da je besplatna, može se naći

Žanr: Shooter/Platformska

Opis: Osnovni cilj je da sa različitim vrstama ptica uništite svinje, koje su zaštićene različitim preprekama.

Osobni dojam i ocjena: Mislim da neće još dugo izaći bolja igrica za mobitele, veoma zanimljiva još sa različitim izdanjima
Moja ocjena definitivno 10/10

1# Post editovao Frisk datuma 02.12.13 u 19:29:35
2# Post editovao Frisk datuma 02.12.13 u 19:30:06
3# Post editovao Mc_Johnny datuma 02.12.13 u 20:41:38
Online rusijabajomoj
gamer

Naziv: Flick shoot
Slika:
Proizvođač: Mobilecraft
Cijena: Besplatna
Žanr: Sportske simulacije
Opis: Cilj ove igre jeste da zabijete sto vise golova u zadano vrijeme, skupite sto vise bodova gadajuci mete itd[ postoji vise nacina igre ]
Osobni dojam i ocjena: Zanimljiva igra iako brzo dosadi, grafika solidna i ide solidno i na slabijim mobitelima. 4/5  
Offline casuals7
camper

Naziv: Atomic Ball

Proizvođač: Meritum Soft

Platforma: iOS

Cijena: 4.99$

Žanr: Arkadna

Opis: Izazovna igra, gdje vam je cilj je uništiti sve crvene atoma odskakanjem svoje lopte.

Osobni dojam i ocijena: 4/5
1# Post editovao casuals7 datuma 02.12.13 u 20:00:12
Offline arman10
luck0r

Naziv: CSR racing
Proizvođač: NaturalMotion Games
Platforma: Android,iOS
Žanr: Racing game
Opis: Racing igra sa najnovijim autima današnjice.Mogućnost igranja online protiv ostalih igrača
Osobni dojam i ocjena: 9/10.
Jedna od boljih racing igara.Grafika je također odlična.Ima veliki izbor auta,samo što se sva auta ne mogu kupitit parama što zaradiš u utrkama nego moraš pravim.

1# Post editovao arman10 datuma 02.12.13 u 20:00:53
2# Post editovao arman10 datuma 02.12.13 u 20:01:20
Offline VecaCHC
gamer

Naziv: Pocket Soccer
Proizvođač: RasterGrid
Žanr: Sportska simulacija
Opis: Jako zanimljiva igra koju mozete igrati sa prijateljima ali i u singleplayer-u,otkljucavate razne lopte terene itd.
Osobni dojam i ocjena: 8/10.

Offline MCMXXI
HaxXor

Naziv: Stick Tennis

Platforma: Android, iOS

Žanr: Sportska igra

Opis: Veoma zarazna tenis igra koju igrate jednim prstom. Ima vise nacina igre i raznih izazova kao i razlicitih terena. Takodjer mozete izazvati svoje prijatelje putem Facebook-a.
Osobni dojam i ocjena: Trenutno jedna od boljih tenis igara u App store-u. Po meni je nadmasila i Virtua Tenis za mobilne uredjaje i tablete.
Sve u svemu 10/10
Offline VioleN
nap

Trenutno igram Super Stickman Golf 2 na Androidu, dobra igra.
Post ošamario sh0ck
Offline Master1g
camper

God Of War

Proizvođač: Sony Computer Entertainment

Platforma: PSP

Žanr: Akcija/Avantura

Opis: Radnja je bazirana na Grckoj mitologiji i odvija se u drevnoj Grckoj. Glavni lik God of War seriala je Kratos koji je spartanski ratnik. On se kroz igru bori sa svojim razlicitim mocima i oruzijama koje je dobio od grcki bogova. Kako igra tece, dobija se sve vise novih combo udaraca i novi moci koje ga cine savrsenim. Dobija te razne questove koji donose nova oruzija i jos zanimljive avanture, al na putu vas zaustavljaju razna cudovista kao i neki djelovi mape gdje morate razmisljati da bi dosli do odredjenog cilja.

Offline g0ran
nap

1. NSS (New Star Soccer). Sportska simulacija. Igram je na Android platformi, nisam siguran postoji li na iOS-u pošto nemam dodirnih točaka sa istim. Uglavnom se igra svodi na PES-ov i FIFA-in 'Become a Legend' mod. Kreirate igrača (samo osnovne informacije : ime, prezime, nacionalnost, boja kože) i birate ligu u kojoj želite igrati. Kada izaberete ligu odrađujete trial (nešto tipa proba) u kojem pucate, dodajete, presjecate pas, radite vođenje lopte (iako ga u igri nema) te pucate slobodni udarac. Nakon toga dobijate neku završnu ocjenu, te vas igra sama smješta u klub koji vas želi kupiti. Tu se počinjete razvijati. U igri postoje odnosi (sa šefom kluba, timom, curom etc) te ih morate držati na pristojnoj razini. Dobijate plaću, živite život nogometaša (kupujete kuće, auta, etc), iako pare možete prokockati i u kasinu (što sam često radio). Utakmicu igrate tako što vas igra smješta u situaciju u kojoj možete dodati/pucati ili oduzeti loptu (penali, slobodni udarci također) te radi na principu Flick Shota, tako što udarate loptu i određujete jačinu. Nije loše odrađeno iako je moglo bolje, ali ovako dobija neki menadžer štih. Klubovi vas mogu kupovati, ali na kraju sezone dobijete spisak svih klubova svih liga zainteresiranih za vas te se odlučujete za neki klub. Postoje i bosanska, hrvatska, srpska, neke otočne lige... Bukvalno sve, od Australije do Sjeverne Amerike.
Moja ocjena bi bila nekih 3.5/5, jer je sistem utakmice mogao biti bolje odrađen, ali igra je sjajna i neće dosaditi. Postoji besplatna demo verzija na google play-u, a možete i skinuti punu, pitajte link ako vas zanima.

2.FMH (Football Manager Handheld). Sportska simulacija. Imate ga i na iOS-u i na Androidu. Na google play-u cijena mu je 10$, a ako hoćete link pitajte. Nemam šta puno reći osim da je to Football Manager sa manjom bazom i manje opcija nego na PC-u. Ipak na kraju krajeva igra je sjajna, iako je puno lakša nego na PC-u. Igrao sam od 11-14, ne znam postoje li verzije prije 11. 14 je vjerovatno najbolja po svemu sudeći, iako vodi mrtvu trku sa 2013.
Dao bi joj 5/5, igra jebe, vadi samo kad su obavezna predavanja.

3. Earn to Die. Igra je nešto tipa akcija/racing. Igram na Androidu, što se tiče iOS-a nisam upućen. Uglavnom je postapokaliptično doba, zombiji i sranja. Dobijate auto kojim morate stići na kraj 'staze' (ne znam kako da se izrazim), al su vam na putu zombiji koji vas usporavaju (nestaje goriva) i neki objekti tipa drva etc. Auto unaprijeđujete na raznim segmentima, tipa motorna pila na haubi, puška, brzine, gume, motor, gorivo... Te također kupujete nova vozila (oklopna, kamioni i kurčevi). Igra košta oko 3$ na google play-u, za link pitati (mislim da postoji i besplatna lite verzija, al nisam siguran).
Ocjena nekih 3.5/5, postane monotono.

Dodao bih još neke igra tipa Hungry Shark 1/2/3, Dungeon Hunter 1-4, Six Guns, GTA III, Eternal Legacy, Inotia itd itd. ali stvarno mi je mrsko više pisat.
1# Post editovao g0ran datuma 03.12.13 u 00:34:07
Na vrh
Odgovori