Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Coffe shop Bullet XXX - samo za odrasle (+18)

Offline SkY
nap

1528 pregleda, 61 odgovora i 0 glasova
Napisano : 11.08.08 u 15:57

Dragi moji geYmeri ( ovaj naziv teme je namjeran jer znam da ce svako pozeljeti da je otvori ) :)

Evo nakon sto godina odluchih se i ja da napishem jednu temu, najvishe izazvan vashim glupim temama ( evo danas bila tema "volite li me" ili "Gamers.ba Spam ili Gaming Forum?" i slichnim anketama koje nemaju smisla ). Meni je jasno da je mladja generacija zeljna publiciteta, bodova, "poznatih prijatelja" u profilu itd al ovo nije nachin da to postignete.
Vishe je nachina da budete poznati na g.ba ( koji nazalost ) nije ni sjena onoga portala onda kad sam ja prvi put doshao na njega.

Najlakshi nachin da postanete poznati je da pishete pametne odgovore, znachi kad stisnete to magichno dugme "odgovori" nastojte da vash kometar bude vishe od tri rijechi, pozeljno je da bude gramatichki ispravan mada ne mora, i meni se chesto omakne da fulam, nishta strashno, i da se odnosi na temu.

Drugi nachin je upload slika, dao B0g guugle, vremena imate, pogotovo na raspustu, pa udrite. Bilo je dosta slika, dobar dio se i ponavlja, al ako su dobre nece niko razuman zamjeriti.

Jedan od nachina je i pisanje vijesti, i ova vrsta nazalost nije za sve, jer se ne radi o klasichnom "copy paste" nego se mora razmishljati, poznavati engleski ili njemachki jezik. A ako ni to nemozete, neka vas neobezhrabri, ja nikad nisam napisao vijest pa nikom nishta.

Vecina vas je ovdje kanterasha, moj savjet je : IGRAJTE CS. Ne public, ne non steam nego klanski i kupite taj vraziji steam ( sad ovaj vikend bila akcija CS bio 4,9 $ ). Znam iz iskustva, obichno se uvijek nadje vas par da igra, napravite lan ekipu i pokushajte neshto napraviti.
Oni koji imaju mogucnost, organizujte turnir, bavite se "movie makingom" , uchinite neshto da sutra kad napustite ovaj portal ostane neki trag iz vas, kao shto je ostao iz ovih pionira CS-a u BiH , bU koji je pokrenuo ovaj site, noxicusa iz Sarajeva, bok1-a i ekipe koja je bila na skoro svakom turniru, momaka iz Mostara ( koji su bili u Krupi ali i na skoro svim turovima ) pa i ovih neshto mladjih , Banja Luke, Kka , Ttk , XII i ostalih, Bijeljine , Grachanice, Bugojna, Doboja itd itd ( ako sam koga izostavio neka se ne ljuti ).

Vecina vas ni ne zna shta propushta ako ne ode na jedan turnir. I ne zaigra barem jedan mech na lanu. Ja bi dao puno da sam mogao pocheti igrati sa 16 ili17 godina. Pocheo sam sluchajno, sa 23 godine, kad sam radio u klubu. I ako cemo iskreno nikad ga nisam nauchio ni igrati, matorog konja teshko mozesh chemu i nauchiti.
Al mi to nije smetalo da skupim ekipu, da odem na prvi ESWC 2005 godine iako smo ishli onako turistichki. Iako sam relativno daleko od Sarajeva ( nekih 300 km ). I imam par organizovanih turnira iza sebe, jedan veci i par ovih manjih – lokalnih. I nezalim za vremenom provdenim uz CS, iako sam nekada i ispashtao zbog njega.

Nadam se da cete prochitati ovo, i ako nishta, barem razmisliti o tome shta radite. Kvalitenih postova ovdje skoro da i nema, odlaskom one stare ekipe. Neki su josh tu al uglavnom samo chitaju, nemaju zivaca da dokazivaju nekome kome se nemoze dokazati.

Offline karaBATAK
nap

Fino napisano, svaka cast.. 
Ne'am vremena, odoh spammati 
Offline sp33dy
nap

nemozes ti to dokazati ovim leekovima njih samo zanima popularnost na g.ba postovi i nista drugo ovaj portal se najmanje koristi u svrhu onoga zbog cega je napravljen ovo je isto buvljak kakav :S ima tu pametnih leekova nebi sad da nabrajam al ostalo tobe jarabi.... udji u profile nekoliko leekova imaju po 13 godina i oni se prave mangupi al nemozes ti dokazat da ovo nije mjesto za to mangupisanje nego da se nesta nauci u vezi gaminga iz proslosti i sadasnjosti a i ubuduce da budu dobri igraci i da budu poznati sirom zemlje ne samo na gamersu :/ et toliko od mene pozz
Offline bak1r
nap

Brate najgore je to sto ovo njima nishta nece znaciti ..

Ja osamarim,obrisem , oni meni salju poruke zasto si obrisao,osamario a ja za sve imam razlog medju kojim je glavni smanjivanje spama i vracanje kvaliteta ovom forumu koje je , barem zasad , nazalost daleko.

Uglavnom da kazem , da sam ja uveo ostrije mjere i da cu svaki spam kaznjavati banom.

Cu , off
Offline wiawoOw
nap

Vrlo dirljivo, samo neznam sta si htio postic s ovom temom i sta dokazati, kad od 20 000+ clanova, 15 000 ima dupli acc, minimalno dupli, psuju mrtve preko neta, djecica od 11 godina, psuju Boga, Allllaha, Isusa, sve svece i sta ti ja znam. Ovakvih tema je bilo ko zna kolko, i niko nikad nista nije uspio postic, sjecam se jednog Keminog ovakog slicnog topica, kojim nije nista napravio. Posto svi imaju dinamicku IP i ADSL vecinom, kad se dobije ban na IP, rr modem i hajmo pravimo novi msn, novi acc. I sam sam tako dosad bar 5 puta, al' u vecini slucajeva sam bio banned zato sto psujem onima koji me isprovociraju ne koristeci PM ili GB nego javno, odgovarajuc na teme.

Neznam cemu sve ovo vodi, nigdje tema, o recimo hardwareu, uspjesima klanova, sve se vrti samo oko trazenja hackova, cheatova, skripti za jebeni CS, kao da je to jedina igra koja se igra, u pitanju su samo CS i WoW. Niko nit CoD-a igra, nit ista drugo, samo to.

Vozdra imo bi jos hiljadu 2 stranice napisat, al mrsko mi moram ic drva retardirana jebavat.

Pozz gamercine. Uzivajte mi. ;)
Offline todoraQ
nap

pa jebo te bog jesi ti normalan trositi vrijeme na budale
Offline Cloud
nap

Napokon neko razuman. Procitao sam par puta ovo sto si napisao i sve "paragrafe" koje si napisao, napisao si razumno da svako "skonta" sta hoces da kazes.

Takodjer, zelio bih izdvojiti ova dva paragrafa i jednu vaznu recenicu:

"Meni je jasno da je mladja generacija zeljna publiciteta, bodova, "poznatih prijatelja" u profilu itd al ovo nije nachin da to postignete."

"Najlakshi nachin da postanete poznati je da pishete pametne odgovore, znachi kad stisnete to magichno dugme "odgovori" nastojte da vash kometar bude vishe od tri rijechi, pozeljno je da bude gramatichki ispravan mada ne mora, i meni se chesto omakne da fulam, nishta strashno, i da se odnosi na temu."

"Drugi nachin je upload slika, dao B0g guugle, vremena imate, pogotovo na raspustu, pa udrite. Bilo je dosta slika, dobar dio se i ponavlja, al ako su dobre nece niko razuman zamjeriti."

"Jedan od nachina je i pisanje vijesti, i ova vrsta nazalost nije za sve, jer se ne radi o klasichnom "copy paste" nego se mora razmishljati, poznavati engleski ili njemachki jezik. A ako ni to nemozete, neka vas neobezhrabri, ja nikad nisam napisao vijest pa nikom nishta."

Zelio bih da svako procita par puta ovo sto sam boldirao.

Vozdra 

PS: Davno, g.ba je bio jedan od najjacih, i najboljih foruma na balkanu (mozda i dalje), onda je "pao" na popularnosti zbog mnogobrojnog spama, glupog sadrzaja, ne zanimljivosti itd...otkad je napravljen ovaj novi gamers.ba stvari su malo drugacije: neki su se uozbiljili (primjer lavshinoda XD), spama je manje ali jos uvjek je stanje katastrofalno (citaj lose).

Promijenom Staffa, admini se nadaju nekim "pozitivnim promjenama", i ja takodje.

Doticni bakir je stalno online, ali kada mu malo dosadi g.ba pocet' ce biti offline malo duze (primjer wertu [godisnji], xxkaka [Bog zna zbog cega], abasi [Bog zna zbog cega] itd..)

I kad bakir ode, kad ne bude admina, otvarat' ce se nove teme gdje ce psovati administraciju, forum, druge clanove g.ba itd..
Offline Rooneyy
nap

Svaka cast za ovaj post :P .
Offline bak1r
nap

Cloud je napisao/la:
Napokon neko razuman. Procitao sam par puta ovo sto si napisao i sve "paragrafe" koje si napisao, napisao si razumno da svako "skonta" sta hoces da kazes.

Takodjer, zelio bih izdvojiti ova dva paragrafa i jednu vaznu recenicu:

"Meni je jasno da je mladja generacija zeljna publiciteta, bodova, "poznatih prijatelja" u profilu itd al ovo nije nachin da to postignete."

"Najlakshi nachin da postanete poznati je da pishete pametne odgovore, znachi kad stisnete to magichno dugme "odgovori" nastojte da vash kometar bude vishe od tri rijechi, pozeljno je da bude gramatichki ispravan mada ne mora, i meni se chesto omakne da fulam, nishta strashno, i da se odnosi na temu."

"Drugi nachin je upload slika, dao B0g guugle, vremena imate, pogotovo na raspustu, pa udrite. Bilo je dosta slika, dobar dio se i ponavlja, al ako su dobre nece niko razuman zamjeriti."

"Jedan od nachina je i pisanje vijesti, i ova vrsta nazalost nije za sve, jer se ne radi o klasichnom "copy paste" nego se mora razmishljati, poznavati engleski ili njemachki jezik. A ako ni to nemozete, neka vas neobezhrabri, ja nikad nisam napisao vijest pa nikom nishta."

Zelio bih da svako procita par puta ovo sto sam boldirao.

Vozdra 

PS: Davno, g.ba je bio jedan od najjacih, i najboljih foruma na balkanu (mozda i dalje), onda je "pao" na popularnosti zbog mnogobrojnog spama, glupog sadrzaja, ne zanimljivosti itd...otkad je napravljen ovaj novi gamers.ba stvari su malo drugacije: neki su se uozbiljili (primjer lavshinoda XD), spama je manje ali jos uvjek je stanje katastrofalno (citaj lose).

Promijenom Staffa, admini se nadaju nekim "pozitivnim promjenama", i ja takodje.

Doticni bakir je stalno online, ali kada mu malo dosadi g.ba pocet' ce biti offline malo duze (primjer wertu [godisnji], xxkaka [Bog zna zbog cega], abasi [Bog zna zbog cega] itd..)

I kad bakir ode, kad ne bude admina, otvarat' ce se nove teme gdje ce psovati administraciju, forum, druge clanove g.ba itd..
doticni bakir , ja sam rev xD

uglavnom , ne brini se ti za mene 

ja zivim za to da ova djeca prestanu spammat 

@edit to ja ne izlazim? XD
pricas kao da ne shvatas neke stvari , za sve se nadje vremena , ovo ja radim iz zabave isto tako kao sto igram cs , drugo je real life , ti kao da prije tog izlaza nikad nisi prije izasao 
za sve se moze naci vremena , samo ako se ima volje 
Offline Cloud
nap

bak1r je napisao/la:
doticni bakir , ja sam rev xD

uglavnom , ne brini se ti za mene 

ja zivim za to da ova djeca prestanu spammat 

@edit to ja ne izlazim? XD
pricas kao da ne shvatas neke stvari , za sve se nadje vremena , ovo ja radim iz zabave isto tako kao sto igram cs , drugo je real life , ti kao da prije tog izlaza nikad nisi prije izasao 
za sve se moze naci vremena , samo ako se ima volje 
Ti zivis zbog zivota, a ne zbog g.ba. 

Prije 2-3 mjeseca sam pravo dugo bio na g.ba. Od svog vremena na kompu, 4 h, na gejmersima sam provodio 3h sto je puno.

I jedan dan, g.ba mi je dosadio, otisao sam napolje i bilo je extra. I od tad cesce izlazim, i ne provodim puno vremena na g.ba - sto znaci da sam offline.

To ce se 100% dogodit' i tebi, ako ne za mjesec onda za godinu...samo cekaj. 

Dok si online super je, al kad odes i kad ne bude admina...you know what i wanna say 

Meni se ti i fatal svidjate posto ste stalno online (nisam in love i ne ulizujem se - za spamere koji ce me 100% citirat).

Vozdra 

Dokaz da sam upravu 
Offline Burek_King
nap

zalosna je citava ova situacija... dosta je tu spama i najgore je to sto su to neki likovi koji pojma nemaju o zivotu ili makar onim pravim vrijednostima zivota...
svaka cast skY na svemu sto si napisao, i ovim momcima poslije tebe... ali nazalost situacija je takva kakva je...
svima je draze nekome nesto jebavati (sorry na izrazu) umjesto da pokazuju postovanje... neka se sve vrti oko cs-a, postujem to... i ja sam sam zaljubljenik u ovu igru... ali ne mozes ako ispusis neki cw odmah nekome ebavati majku, oca, familiju, sestru, mrtve i sta ja znam vise sta.... milione puta sam "naletio" na tako nesto i jako se ruzno osjecao... najgore u zivotu je misliti da si ti savrsen i nezamjenljiv... pa covjece mi smo samo ljudska bica.... nista drugo... umjesto da se volimo, pokazujemo jedan drugom postovanje, mi upravo suprotno radimo... pa sta ce od nas biti kad "odrastemo"??!! cemu svrha i smisao??!! ovaj site bih trebao da spaja ljude, da upoznas novu raju a ne da se vrijedjamo... i sta mislis za 10-ak godina treba ti nesto iz Opcine, i neki Kemozvani FaTaL, ili ne znam ni ja ko (ne poznajem od sviju imena), i ti kazes svoje ime i liku prodje kroz glavu, "aha ti si taj znaci"... glup primjer zar ne, ali je moguce da se bas vama desi...
da kazem nesto za ovaj nacionalizam ovdje... neka mi neko nadje (Srbin, Hrvat, Musliman) u kojoj Bozijoj knjigi pise da se treba mrziti?? ne postovati svog najblizeg, prijatelje, komsije??!! kod nas muslimana cak pise da postujemo i one "Druge" Vjere...!!!! sta vam je ba...??!!
i nadje se neko ovdje i prosipa pamet...
Ljudi moji dodjite pameti....
jos jednom svaka cast na ovome...
Offline f4nt0mk0
nap

ali chuj +18 mauhahahaha ajdolcino
Post ošamario FataL
Offline f4nt0mk0
nap

i btw. stvarno sta si htio postic sa ovom temom bola ,samo se furas,a ovaj site je uvijek bio za mene isti i prije i sada , nidje vezze mnogo vishe gamera ima nego prije sto i jest bolje ,ali sajt je uvijek isti bio i ostat ce pomalo se spama , ugalvnom ima tema , vijesti..etc...
Offline hgamersMighty
nap

ma lol dnevno sam 10 sati na gamers.ba to niko ne cjeni al sta ces
Offline codex
nap

sve je ovo fino sto si ti napiso poucno itd., bilo je jos ovakvih pokusaja al uzalud, bice spama uvjek osim ako admini nesto ne poduzumu i promjene, to ti je isto stvar ko i sa maloljetnickom delikvencijom u sarajevu djaba svi protesti itd. kad vlast nista ne poduzima promjena nece bit... znaci admini drmnite se i poduzmite nesto...
Offline SkY
nap

f4nt0mk0 je napisao/la:
i btw. stvarno sta si htio postic sa ovom temom bola ,samo se furas,a ovaj site je uvijek bio za mene isti i prije i sada , nidje vezze mnogo vishe gamera ima nego prije sto i jest bolje ,ali sajt je uvijek isti bio i ostat ce pomalo se spama , ugalvnom ima tema , vijesti..etc...
Shta sam htio postici. Pa zar to nije ochigledno. Popularnost. Posjecenost profila. Ako se admini smiluju koji aplauz. I dodatnih 100 bodova. I hrpu ljudi koje neznam da me dodaju u prijatelje. Eto shta......
Offline departed
nap

Svaka cast za temu...
Na ovom sam gamersu prije pravo puno vremena provodio..uvijek je na njemu bilo nesto za radit(zanimljivo),u zadnje vrijeme samo neka djeca provociraju svakog i sve...nisam ja starija generacija al et imam 18...puno se tog promjenilo u zadnje vrijeme..valjda sam se i priviko da ce nastavit bit ovako i sad udjem mozda jednom ,dva put na dan na gamers po 2 minuta pogledam one teme i odma X pritisnem..

valjda ce se staro vrijeme vratit...

pozdrav

@Burek : tako je
Offline kazA
nap

svaka cast za temu,istina sve,sajt propada polako i to se da primjetit i to sve zbog idola kojima je stalo do tih prokletih bodova i sto vise napisanih postova.misle da ce bit "kul" ako imaju vise od 300 bodova i da ce biti "PRO". eo vise od 2 godine sam na gamersu i svaki dan sam online,nema dana da ne udjem na gamers,prvo kad ustanem upalim komp i odem na sajt.navece do 4-5 sati sam tu...vise od 2 godine sam tu a imam 158 napisanih postova a procitam svaku temu koja je postavljena.sta da sam na svaku odgovaro,vezano za temu il neku glupost...kolko bi imo...al idoli se registruju i za jedan dan imaju vise postova od mene,pa skontajte...et tolko od mene,respect za sve koje shvataju ovu temu sto je momak napisao
Offline SHELBY
nap

Ne znam sta da kazem stvarno. Evo jedan primjer :
Citajuci temu "Gamers.ba Spam ili Gaming Forum?" vidim da oni koji zele da ukazu na cinjenicu da bas na toj temi postaju spammeri budu ismijani i isprovocirani od strane bas tih spammera. Ne mogu da vjerujem koliko samo postova na toj temi imaju dva korisnika pod imenima "karaBATAK " i "wiawoOw". I jos tjeraju ostale clanove foruma koji su postali na temi pod izgovorom "ajde bjezi spammeru" ili "ne spamaj na ovoj temi" i to rade bez imalo griznje savijesti, ako imaju savjest uopste.
A nijedan od njih nisu na Gamers.ba portalu ni godinu dana.
I zasto onda odgovoriti na tu temu kad ces samo ostati iznerviran, isprovociran i ponizen od strane onih koji misle da rade dobro sto pisu takve nepotrebne stvari.

Pogledajte slobodno ima li ijedan od njih medalju za provedenih bar 1 godinu...

Prije to nije bilo tako...bar dok ja pamtim. Evo uzeti cu sebe za primjer. Ja sam dvije godine napisao jedva 100 postova a oni (bog zna da li im account traje i nekoliko mjeseci) za par sedmica napisu preko 200.
Niko se ne bi zalio da su to neki normalni postovi, ali taj post sadrzi 5-10 rijeci.
I onda se "karaBATAK" zali sto ga admin "bak1r" ucestalo samara i tvrdi da je to bespotrebno.

Zatim, globalno gledajuci, psuje se i omalovazava u postovima, nema se postovanje ni prema kome, odgovara se na svaku temu bez obzira razumijes li se u tu diskusiju/problem/pitanje...

Ne mislim da ce ova tema i ovaj post nesto puno promjeniti. Mi malo stariji clanovi mozemo samo ovako malo da diskutujemo s vremena na vrijeme o ovakvim temama ali se sve to nazalost zavrsi na diskutovanju.

Biti ce i negativnih reakcija na ovaj moj post ali ja nemam namjeru da se svadjam,to je nepotrebno.
Jer ko god se ne slaze sa temom to znaci da je on na strani onih koji stete ovom portalu.

EDIT : Proslo je nekih 5 min. od postanje teme, "karaBATAK" je vec odgovorio u njegovom prepoznatljivom stilu.
Samo procitajte njegov post, da li on uopce ima smisao...
Offline RizlaaaaA
nap

f4nt0mk0 je napisao/la:
to je zato sta sto ne kuzis neke stvari....a ovo ti je 10 acc.....eto zast ti je sve ravno-....gl....
Offline amirru
nap

Postujem te brate,svaka cast ali samo znaj da si djabe napisao ovaj post odnosno i nije bas djabe ako si bio u nekom poslu ... Ja sam nekad pisao vijesti i recemo bile su zanimljive ali kad pogledam "citanost" moje vijesti koja govori o gamingu to je zalosno. Na turnire sam isao nekad,vecinom kao spektator a i par puta nastupao - tacnije na oba eswc koja se odrzala gdje sam vise pomagao da bude sve kako treba nego sto sam igrao i spavao ali mi nije bilo zao jer sam upoznao dosta dobrih momaka ... Poceo sam vec da pametujem stoga da skratim - Uzivaj i nemoj da te bilo sta sekira ovdje !
Na vrh
Odgovori