Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Coffe shop Bullet led traka spajanje

Korisnik nudi 160 bodova za pomoc

Offline KU57UR4
nap

165 pregleda, 6 odgovora i 0 glasova
Napisano : 29.12.16 u 22:19

pozdrav imam rgb led traku dugu 15 m a nemam rgb kontrolera i adaptera eh sad mene zanima kako to spojiti jer imam samo jednu zicu za napajanje strujom 12V
i imam 3 zice R , G , B
Offline Madoxx
luck0r

Nemas adaptera a imas 12 V ? 
Vidi, koliko znam, za RGB traku trebas imati kontroler neki, ja bih ti preporucio Bluetooth, na ebay mozes naci za 10$, te preko telefona mozes kontrolisati boju, ritam mijenjanja boja, cak mozes uskladiti i sa pjesmom pustenom na telefonu. Sto se napajanja tice, tj. adaptera to takodje moras imati, a da bi znao jacinu moras znati tip ledica, i to racunaj da na ebayu mozes naci za 10-15-20$ u zavisnosti od vrste traka, to jeste potrebne amperaze to jeste potrebnih vati .

De ti uslikaj to sto imas pa da vidimo sta se desava
Gamers.ba
Rank 0

Offline KU57UR4
nap

Madoxx je napisao/la:
Nemas adaptera a imas 12 V ? 
Vidi, koliko znam, za RGB traku trebas imati kontroler neki, ja bih ti preporucio Bluetooth, na ebay mozes naci za 10$, te preko telefona mozes kontrolisati boju, ritam mijenjanja boja, cak mozes uskladiti i sa pjesmom pustenom na telefonu. Sto se napajanja tice, tj. adaptera to takodje moras imati, a da bi znao jacinu moras znati tip ledica, i to racunaj da na ebayu mozes naci za 10-15-20$ u zavisnosti od vrste traka, to jeste potrebne amperaze to jeste potrebnih vati .

De ti uslikaj to sto imas pa da vidimo sta se desava
prati sad

imam led traku nemam ni adapter ni kontroler a treba mi samo da traka radi ne vazna boja
Offline Madoxx
luck0r

KU57UR4 je napisao/la:
prati sad

imam led traku nemam ni adapter ni kontroler a treba mi samo da traka radi ne vazna boja
"Adapter" moras imati.
Offline KU57UR4
nap

Madoxx je napisao/la:
"Adapter" moras imati.
znaci nista da spojim preko napojne
Offline Madoxx
luck0r

KU57UR4 je napisao/la:
znaci nista da spojim preko napojne
Jojjjjj

Gledaj ovako, za led traku od 15 metara ti u najboljem slucaju treba 75W snage, u slucaju da su 3528 diode i 180W u slucaju da su 5050 ili 5060 diode. Najverovatnije i jeste 3528 led traka, ali dobro. U svakom slucaju sumnjam da onaj 4pinski konektor moze da pruzi toliko snage. Znam da PCI daje 75 ili 150 nisam siguran, pa po toj logici tesko mogu zamisliti da 4pinski daje 75W uz stabilnih 12 V, sto bi znacilo da ima 6A.

Sve u svemu, nepisano pravilo led traka je da koliko god potrosis na njih jos ces toliko potrositi na napajanje i jos toliko na kontrolere (ako su RGB trake u pitanju). Ipak mislim da se isplati, narocito ako preko Ebaya kupujes, jer za 60-70 maraka ti mozes dobiti 20 metara osvjetljenja, bluetooth kontroler za kontroloriranje svega preko telefona (imas ti i one standardne kontrolere, ali zastarilo po meni, narocito kada je ovako nesto dostupno) i napajanje dovoljno dobro da to sve podrzi.

E sad ako ces kupovati kod ovih nasih, uglednih prodavaca, koji btw. mahom to i nabavljaju iz Kine, to te moze ispasti 2x ili 3x puta skuplje. Eto toliko  
Offline Mexx
camper

Uzmi od starog internet routera adapter, ako nemaš nigdje nabavit ženski connector za na kraj tog adaptera,onda otkini taj connector i izvadi plus i minus vanka.

Onda na traci imaš + R G B, jednostavno na + stavi plus, a na koji god stavis minus ta boja ce ti radit
Na vrh
Odgovori