Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Coffe shop Bullet Abstract Thinking

Offline ZuZa3
nap

398 pregleda, 9 odgovora i 6 glasova
Napisano : 27.08.16 u 17:06

Evo volio bih da vam predstavim jednu ideju, a nakon mnogo truda,rada i vremena, i firmu, Abstract Thinking.

Ta ideja me vodila veci dio zivota, a to je da ti ne trebaju diplome, priznanja ili certifikati da bi imao znanje, ne treba ti stela, drzavna firma ili pocetni kapital da bi imao novca, te da ne trebas biti neprimjetan zarad sigurnosti neke.

Shvatili smo da jednom modernom covjeku, uz pomoc interneta i racunara, ne treba fakultet da bi se edukovao ili diploma da bi radio. Upravo zbog toga smo se odlucili da pruzimo ljudima edukaciju, cisto zato sto zele da nauce, a ne da bi dobili diplomu ili zato sto je skola na prvom mjestu ( roditeljska najdraza :) ).

To je prvi aspekt Abstracta - edukacija.

Trenutno nase kurseve slusa vise od 100,000 ljudi sirom svijeta.

Kako su svi nasi kursevi vezani za Computer Science, jasno je da smo mi raja koja voli da igra igrice. Od malena smo gameri, i vecina nas je uvijek sanjala da napravi svoju igricu. Mi smo odlucili krenuti za tim snom, te smo poceli sa radom na igrama. Trenutno imamo jednu igru koja je prodata u 4500 kopija, ali je tu fokus bio na ucenje, sada se pripremamo za izbacivanje novog naslova, koji je mnogo kvalitetniji. Vise o tome u nastavku.

Ovo je drugi aspekt Abstracta - gaming.

Ljubav prema svijetu kompjutera nas je uvijek tjerala da pratimo zadnje tehnologije i trendove, tako da smo mnogo vremena trosili citajuci recenzije hardwarea, citali vijesti o tehnici i slicno. Odlucili smo da i mi zelimo da damo svoje misljenje, savjete, rijesimo probleme, kako hardwareske tako i softwerske, pa smo krenuli sa snimanjem tutoriala i uskoro sa pisanjem clanaka o tehnologiji.

Ovo je treci aspekt Abstracta - tehnologija.

Dakle Abstract Thinking je: Education, Gaming & Technology.

Measurement Problem

Measurement Problem je first person puzzle solver, sa mnogo elemenata deathruna.

Vi kao igrac ste uhvaceni u svijet gdje je jedan naucnik otkrio rjesenje za problem iz kvante mehanike, tzv. measurement problem. On je probao da to znanje iskoristi kako bi unaprijedio ljudsku civilizaciju, ali greskom je poslao ljude u mnogo razlicitih dimenzija. Vi dolazite u Osiris, lokaciju gdje je sve pocelo, te pokusavate da uz njegovu pomoc ispravite stvari. Imate mogucnost kontrolisanja dvije glavne dimenzije, crne i bijele, te pomocu toga rjesavate zagonetke iz Osirisa.

Pronalazak ostataka Osirisa.

Ulazak u Osiris.

Vise informacija mozete pogledati na ovom linku : Measurement Problem

Trenutno radimo na:

-Voice Over
-Multiplayer
-Debugging
-Map editor za community

Singleplayer verzija igre bi mogla izaci do kraja septembra, dok multiplayer i editor je velika misterija, jer ima mnogo posla i imamo dosta problema.

A evo i gdje se sve osmislja i realizuje:

Ovo su starije malo slike, cim budem imao priliku stavit cu novije.

Trenutno imamo 12 mladih ljudi koji rade na content kreatori, dizajneri, web developeri, game developeri, naratori, researcheri i mnogo drugih stvari, sve vezano za computer science.

Najdrazi su nam ljudi koji zele da uce, tako da su nasa vrata uvijek otvorena za sve vas, koji zelite da vidite kako se to radi, savjete neke ili slicno.

Ako imate ideju, tu smo da vam pomognemo da je i ostvarite. Mi volimo startupe.

Nas YouTube Channel. Nismo jos poceli aktivno raditi na channelu, ali uskoro ce biti svakodnevno diskusije o tehnologijama, letsplays za hearthstone, overwatch, measurement problem itd., te videi edukativnog karaktera.

Nasa Facebook Stranica.

Za sada toliko, ovo sam na brzinu napisao, kasnije ce biti update za igru, te za jos neke nase proizvode.

Na facebook stranici ce se dijeliti besplatni kuponi za kurseve, a ovdje mozemo napraviti contest neki, gdje ce nagrade biti keyevi za Measurement Problem, Fireflies i kupone za kurseve.

Lijep pozdrav svima.
1# Post editovao ZuZa3 datuma 27.08.16 u 17:08:29
Offline alko176
pr0
novinar
Šta reći osim svaka čast 
Gamers.ba
Rank 0

Offline abblle
l33t
novinar
MashaAllah, ovo izgleda dosta ozbiljno i profesionalno. Nadam se vašem velikom uspjehu. Sretno..
Offline Skyline44
nap

Kul izgleda,sretno
Offline DarkoKrajina
camper

Ideja vam je savršena, prije par dana sam čitao o vašoj igri, ali nisam ni slutio da ima još toga iza vas.

Ideja abstraktnog razmišljanja mi se mnogo sviđa, jer sam i sam sklon takvom razmišljanju i furam to kao svoju filozofiju. Je li vas mogu negdje pratiti, jer bih volio više znati o vama i čim se bavite ? Ideja mi se mnogo sviđa.
Offline Elysium
admin

C# - ASP.NET MVC?

Open source?

Izgleda fantastično!
Offline Zilla
nap

Loggao sam se samo da napisem da mi se mnogo svidja office u kojem boravite.
Offline ZuZa3
nap

Hvala vam svima na podrsci, zaista nam to mnogo znaci.

Uskoro cemo deployat nasu stranicu, gdje cemo objavljivat nase radove i novosti. A nekad do kraja godine cemo krenut i sa pisanjem clanaka, koji ce biti must read za sve linux entuzijaste.

Najpoznatiji smo po nasem ethical hacking kursu, koji je imao oko 60000 studenata, a prije nekoliko dana smo izbacili novi erhical hacking kurs za 2016/17 godinu. Koristimo udemy i stackskills kao platforme za publishanje, a uskoro cemo raditi i giveaway besplatnih kupona, tako da stay tuned.

Ako bi neko volio da radi kao conent kreator za kurseve, sobodno neka se javi. Potrebno je izvrsno poznavanje engleskog jezika i dobro poznavanje odredjenih tema. Recimo ako znate raditi cuda sa witesharkom i poznajete engleski, mozete pisati content za kurs. Za teme je bitno da su vezane za computer science, tako da mozete predloZiti nekoliko tema, onda mi provjerimo sa marketingom sta se moze prodat i vi radite tu temu. Zavisno od teme, duZine izrade i dogovora, plata ide dobro iznad prosjeka u Sarajevu.

Sto se tice game deva, odmah po zavrsetku Measurement Problema, pocinjemo sa radom na novoj rogue like igrici, gdje bi nam pomoc dobro dosla. Najvise ce nam trebat dizajnera i artista, jer idemo na bas unique art style.

Measurement Problem smo radili u Unreal enginu, koji je zasnovan na c++. Ako neko ima iskustva sa radom multiplayera u unrealu, bio bi kao slag na tortu :)

Neke zanimljivosti vezane za ovu igru i za abstract generalno:

-Igru su napravila dva studenta.
-Voice acting ce da radi jedna glumica iz Londona, koja predaje na akademiji u Bosni
-Prva nasa igra nije imala opciju quit, odnosno kada jednom pocnete igrati, ne mozete prestati :)
-Ta se igra prodala u 5000 kopija i radjena je u unityu
-Najstariji clan abstracta ima 25 godina, a najmladji 18.
-Svi smo veliki ljubitelji boardgamea i redovno organizujemo boardgame noci.
-Samo 3 clana od ukupno 12 su iz Sarajeva.

Eto toliko za veceras.

Lijep pozdrav za sve.
Post dobio aplauz od Mire
Offline Mire
admin

Svaka vam cast jos jednom! Pricali smo i vec i cujemo se ubrzo oko novog projekta! : 
Offline sk4yb3n
camper

Što se tiče web developmenta, ako vam treba bilo kakva pomoć, tu sam :)
Post dobio aplauz od Mire
Na vrh
Odgovori