Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Coffe shop Bullet Dodge Run od sada na Google Play

Offline DarkoKrajina
camper

259 pregleda, 16 odgovora i 2 glasova
Napisano : 31.01.16 u 17:24

Pozdrav raja. Uspio sam izbaciti igricu na kojoj sam radio preko mjesec dana! Neki mozda od vas znaju, jer sam skoro objavljivao infromacije o igrici.

Sada imate priliku i da probate igricu. Mnogo je laksa igrica od Flappy Bird i slicnih arkada, mozda ce vam se na pocetku ciniti teska, ali poslije par partija svhaticete da to i nije.

Mozete je preuzeti na sljedecem linku

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.DarkBlack.DodgeRun

Takodje bi vas zamolio da ostavite ratin 5.0, jer igrica je tek objavljena i taj prvi rating mnogo znaci. Hvala unaprijed.

Bilo bi lijepo i da ostavite ovdje komentar o samoj igrici.

Zamolio bih admine ovog foruma, ako je to moguce, da temu stave u zanimljive, jer nama damacim developerima bi takav nacin podrske mnogo dosao, jer ovo je ipak gaming portal. Ako moze kladionica, zasto ne i ovo ?

Oni koji zele pratiti moj daljnji rad, mogu me pratiti na sljedecoj stranici. https://www.facebook.com/Darkblack-128467047350397/?ref=hl
1# Post editovao DarkoKrajina datuma 31.01.16 u 20:00:25
Offline MeetChaos
nap

*Ako moze kladionica, zasto ne i ovo ?*

::EWBTE:: *SLOW CLAP*
Gamers.ba
Rank 0

Offline g0ran
nap

eto ti zanimljive
Offline Madoxx
luck0r

Ostavljena ocjena 5.

Savjet:Poradi malo na ovim efektima kada udari u nesto,nije dovoljno da lik samo nestane 
Offline DarkoKrajina
camper

Madoxx je napisao/la:
Ostavljena ocjena 5.

Savjet:Poradi malo na ovim efektima kada udari u nesto,nije dovoljno da lik samo nestane :)
Istina, to su mi i testeri govorili, ali nisam uspio stici na vrijeme, tako da ce to doci u updejtu.
Post dobio aplauz od g0ran
Offline LatexOP
HaxXor

Challenging*

Inace izgleda lijepo. Kao sto momak kaze napravi barem da taj lik padne ili nesto. Uglavnom good job ^^
Offline donY
nap

Svaka tebi momak cast za trud evo skinut cu je maksuz zbog tebe da vidim kako ide :P Samo nastavi drug
Offline soul_eclipse
nap

Svaka cast momak 
Offline Bettany
nap

Svaka cast, nadam se da ces zaradit na ovom jer izgleda zanimljivoi
Offline alko176
pr0
novinar
Predobra igra, svaka čast i nek je sa srećom 
Offline Martin
nap

Odlicno, koliko košta da postaviš igru na google play?
Offline DarkoKrajina
camper

Martin je napisao/la:
Odlicno, koliko košta da postaviš igru na google play?
Hvala svim momcima gore na podrsci! Igrica je AD Free, ne posjeduje bilo kakav oblik reklama, tako da je zarada ne moguca.

Da bi objavio igricu na Play Store potrebeno je platiti 25 dollara, samo jednom i onda mozes objavljivati koliko hoces aplikacija ili igrica.
Offline berhs1a
nap

Ja cu evo skinut igricu, ali imam jedno drukcije pitanje.

Kako si naucio kodirati u Javi i praviti ovakve igrice? Ono tvoj put mi ispricaj :D
Offline DarkoKrajina
camper

berhs1a je napisao/la:
Ja cu evo skinut igricu, ali imam jedno drukcije pitanje.

Kako si naucio kodirati u Javi i praviti ovakve igrice? Ono tvoj put mi ispricaj :D
Ne radim u javi, vec u C#. Koristim Unity za pravljenje igara, a isti je multi platform program, sto znaci da na windowsu mozes napraviti igru za bilo koju platformu, bilo to iOS, Mac, Windows ili Android.

C# jos nisam naucio, mnogo sam zelen i jos ucim. Uglavnom mogu praviti male igre poput dodge runa ili super maria, ali kako iskustvo bude raslo, tako cu da pravim naprednije igre.
Offline Elysium
admin

Bilo bi idealno da implementiraš malo drugačije okruženje, mislim na level, znam da je endless run, ali zamisli da se promjeni pozadina, da u jednom momentu ne budeš više u džungli, nego negdje sasvim drugo, da uvedeš još platformi? u smislu da igrač bude bliže samom vrhu levela pa se spušta, nešto slično kao što je to kod mario igrica. Ovo ti je samo prijedlog, ništa više.

Sve u svemu, super projekat, samo nastavi tako.
1# Post editovao Elysium datuma 09.03.16 u 23:07:31
Offline berhs1a
nap

DarkoKrajina je napisao/la:
Ne radim u javi, vec u C#. Koristim Unity za pravljenje igara, a isti je multi platform program, sto znaci da na windowsu mozes napraviti igru za bilo koju platformu, bilo to iOS, Mac, Windows ili Android.

C# jos nisam naucio, mnogo sam zelen i jos ucim. Uglavnom mogu praviti male igre poput dodge runa ili super maria, ali kako iskustvo bude raslo, tako cu da pravim naprednije igre.
E pa to te pitam, kako si poceo uciti i koliko vec traje to ucenje tvoje?
Offline DarkoKrajina
camper

Elysium je napisao/la:
Bilo bi idealno da implementiraš malo drugačije okruženje, mislim na level, znam da je endless run, ali zamisli da se promjeni pozadina, da u jednom momentu ne budeš više u džungli, nego negdje sasvim drugo, da uvedeš još platformi? u smislu da igrač bude bliže samom vrhu levela pa se spušta, nešto slično kao što je to kod mario igrica. Ovo ti je samo prijedlog, ništa više.

Sve u svemu, super projekat, samo nastavi tako.
Tako cu da i radim, sada pravim drugi dio koji ce biti mnogo napredniji. Bice vise pozadina, razlicitih levela itd. Hvala na sugestijama.

@berhs1a

Oko 3 mjeseca traje moje ucenje, mnogo sam naucio, sada sam sposoban da pravim jednostavne 2D igrice. Naravno Pixel Artom se bavim oko godinu ipo dana. A ta 3 mjeseca se odnosi samo na programiranje u C#.
Na vrh
Odgovori