Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Coffe shop Bullet Apel za pomoć porodici Bajramović

Online dYn
pr0

203 pregleda, 9 odgovora i 1 glasova
Napisano : 16.06.15 u 00:31

https://www.youtube.com/watch?v=wL-0UVYFDdw

Inspirisan klipom našeg poznatog youtubera Billy-a Agica, dođoh na ideju da otvorim temu na gamersu i sa vama podijelim ovu tužnu priču i zamolim vas za pomoć (ukoliko ste u mogućnosti naravno).

Naime o čemu se radi?

Tročlanoj porodici Bajramovići iz sela Miričina je potrebna naša pomoć.

Maleni dječak Eldin ima 7 godina i živi sa mamom i bakom od njegovog doplatka koji iznosi svega 20KM.

Njegova baka u gore spomenutom klipu 'moli' da joj se donira hrana, kako bi njen unuk imao šta jesti, jer kako kaže ona, bilo je situacija kada je bio gladan po par dana.

Možete li se samo staviti u njihovu poziciju i zamisliti koliko traje 'jedan' njihov dan i kako ga provode? Borba za koru hljeba u 21. vijeku? Sramota! Sramota za našu državu i sve organizacije koje se bave ovim problemima.

Dajte da pomognemo ukoliko ste u mogućnosti. Pošto nema nikakvih humanitarnih brojeva niti bilo šta slično, imate kontakt telefon gdje ćete biti upućeni kako i šta dalje ako odlučite pomoći.

Info: +38761412604

Znači, porodica ne traži novac, mole za hranu. Bilo kakva pomoć će im biti od koristi. Pokušajte se organizirati sa društvom/vašim roditeljima/poznanicima i konaktirajte broj koji je ostavljen i na ovoj temi, a ujedno i u deskripciji klipa.

Ukoliko ne želite pomoći, vaša stvar..samo nemojte valjati gluposti po temi bezveze. Hvala
Offline Enis
admin

premium
zanimljiva od mene
Gamers.ba
Rank 0

Offline wopa
nap

Gdje se tocno nalazi to selo, blizu kojeg veceg grada?
Online dYn
pr0

wopa je napisao/la:
Gdje se tocno nalazi to selo, blizu kojeg veceg grada?
http://bs.wikipedia.org/wiki/Miri%C4%8Dina
Offline wopa
nap

dYn je napisao/la:
Posto sam van zemlje da li se moze dobit adresa te obitelji?
Online dYn
pr0

wopa je napisao/la:
Posto sam van zemlje da li se moze dobit adresa te obitelji?
Ne znam druže ni ja tačnu adresu, ali sutra se organizujem sa društvom da odnesemo stvari, pa ti mogu javiti na gba ako si već voljan pomoći.

Imaš ovaj kontakt info : +38761412604, tu ćeš dobiti detaljnije informacije. Mi tek sutra zovemo, jer se nismo mogli prije organizovati zbog privatnih obaveza.
Offline wopa
nap

dYn je napisao/la:
Ne znam druže ni ja tačnu adresu, ali sutra se organizujem sa društvom da odnesemo stvari, pa ti mogu javiti na gba ako si već voljan pomoći.

Imaš ovaj kontakt info : +38761412604, tu ćeš dobiti detaljnije informacije. Mi tek sutra zovemo, jer se nismo mogli prije organizovati zbog privatnih obaveza.
nazovi pa mi javi detalje
Online dYn
pr0

wopa je napisao/la:
nazovi pa mi javi detalje
De skini block, da ti mogu objasniti na PM.

EDIT: Ustvari napisat ću ovdje, pa možda i ostalima može poslužiti.

Naime, prije par dana smo zvali broj (koji je ostavljen za informacije) i momak koji se javio na telefon, nije nam mogao dati tačnu adresu te porodice (vjerovatno jer ni on ne zna), ali nam je fino objasnio gdje su smješteni.

Mjesto se tačnije zove Gornja Miričina. Nalazi se na pola puta između Gračanice i Lukavca. Kada nađete tablu G.Miričina skrenete i pratite glavnu cestu sve dok ne nađete školski poligon. Kuća je veoma blizu tog poligona, ali u slučaju da ju opet ne možete pronaći, pitajte bilo koga u blizini i pomoći će vam. Mjesto je malo, tako da ne bi trebali imati problema oko pronalaženja te porodice.
1# Post editovao dYn datuma 20.06.15 u 17:37:08
2# Post editovao dYn datuma 20.06.15 u 17:38:23
Offline wopa
nap

dYn je napisao/la:
De skini block, da ti mogu objasniti na PM.

EDIT: Ustvari napisat ću ovdje, pa možda i ostalima može poslužiti.

Naime, prije par dana smo zvali broj (koji je ostavljen za informacije) i momak koji se javio na telefon, nije nam mogao dati tačnu adresu te porodice (vjerovatno jer ni on ne zna), ali nam je fino objasnio gdje su smješteni.

Mjesto se tačnije zove Gornja Miričina. Nalazi se na pola puta između Gračanice i Lukavca. Kada nađete tablu G.Miričina skrenete i pratite glavnu cestu sve dok ne nađete školski poligon. Kuća je veoma blizu tog poligona, ali u slučaju da ju opet ne možete pronaći, pitajte bilo koga u blizini i pomoći će vam. Mjesto je malo, tako da ne bi trebali imati problema oko pronalaženja te porodice.
Mislio sam na kucnu adresu poslat paket jer nisam u mogucnosti otici do tamo, van zemlje sam.
Onda kad se vratim doma...
Online dYn
pr0

wopa je napisao/la:
Mislio sam na kucnu adresu poslat paket jer nisam u mogucnosti otici do tamo, van zemlje sam.
Onda kad se vratim doma...
Rado bih pomogao, ali pošto ni ja ne živim u blizini, ne mogu ti dati preciznije informacije od ovih gore navedenih.

Najbolje onda kad se vratiš kući ili ako već imaš nekog poznanika u blizini od 'povjerenja' da se dogovoriš sa njim nekako da on dostavi taj 'paket' ili šta već. Uglavnom, hvala ti što si se javio. Svako dobro druže 
1# Post editovao dYn datuma 20.06.15 u 19:10:11
Na vrh
Odgovori