Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Coffe shop Bullet Vaši gaming počeci

Online dYn
pr0

681 pregleda, 25 odgovora i 2 glasova
Napisano : 06.05.15 u 03:29

Pozdrav,

Prije svega, hito bih samo da razjasnim nešto nevezano za ovu temu. U pitanju je moja aktivnost i obaveza prema coffe shop-u kao podforumu u kojem sam ujedno i moderator. Naime, hoću se ispričati svima vama ukoliko se budem ponavljao sa temama koje su već bile na forumu, jer fakat nemam namjeru izmišljati toplu vodu i uvoditi neke novitete, odnosno otvarati neke kompleksnije diskusije u vidu podsticaja aktivnosti. Moj posao i nije da non-stop dižem teme, nego da regulišem svoj pdf i nagrađujem trud, za sve ostalo ste zaduženi vi kao memberi. Tako da, nemojte mi zamjeriti ili osuđivati moj rad na osnovu toga što nisam aktivan sa dizanjem tema u posljednje vrijeme. (Ignorišite ovaj dio posta ukoliko ste ga pročitali i fokusirajte se na ostatak teme)

Eh, pošto sam objasnio gore sve vezano za moju aktivnost, odnosno obaveze, red bi bio da se vratimo prvobitnom cilju ove teme. Nisam baš siguran da li je diskusija ovakvog tipa već bila na forumu, ali pošto je naš portal baziran na gaming sadržaj (a o njemu se ovdje najmanje piše, diskutuje), mislim da ovakvih tema nikada nije dosta. Malo sam listao coffe shop i ovakve teme su u većini slučajeva veoma zapažene i iznimno bogate odgovorima. Pa da krenemo.

Kao što i sam naslov kaže, u pitanju je diskusija vezana za vaše gaming početke, odnosno vašu gaming karijeru. Kako je sve to počelo? Sjećate li se vaše prve konzole, vaših omiljenih igara iz djetinjstva? Koje igre su vas najviše namučile, koji se još uvijek rado sjećate? Pokušajte dočarati vaše osjećaje iz tog perioda, napišite neki interesantan momenat kroz koji ste prošli prekucavajući vama omiljenu/najtežu/najmržu igru sa društvom, pustite maštu. U biti, možete napisati bilo šta što vam padne na pamet, bitno je samo da je vezano za vaše prve gaming korake. Iskreno, očekujem veliki odaziv i nadam se da ćete se fino zabaviti pisajući i čitajući druge postove, jer to valjda i jeste cilj, odnosno poenta svega ovoga.

Evo ja ću početi, a nadam se da ćete vi nastaviti niz i tako upotpuniti ovu temu.

Kao i kod velike većine vas, moji prvi gaming koraci ostvaruju se meni daavne 2000/01.godine i počinju sa posjedovanjem (u to vrijeme urnebesne i čuvene) terminator konzole. Konzola koja je u tom periodu koštala svega 25KM je pružala toliku dozu zabave da je to bilo za ne povjerovati! Igre na žutim disketicama, počevši od Super Maria, tenkića, kontre i ostalih su me definitivno 'povukle' u svijet gaminga. Super Mario, igra za koju nema potrebe trošiti riječi, prekucana 1337 puta ali nikada dosta. Dok je Contra posebna priča. Sjećam se da je samo jedan haver u mahali imao disketicu sa tom igrom i svi smo se žicali da nam posudi. Ono, uzmeš igraš, dođeš do određenog levela, odnosno stejdža i posle se skupimo na igralištu kako bi prepričavali jedni drugima gdje se ko najviše namučio ili kako je ko uspio pobjediti bossa. Klinci, šta ćeš.

Zatim, mega popularni tenkići. Huu, koji je to hajp bio, pff. Dva džojstika i opleti sa bratom. Svađe, gađanje i udaranje džojsticima nakon loše odigrane partije, ma plač. U par navrata sam čak i sanjao kako smo prekucali igru i lafo nam se otključao novi nivo (koji, ofc ne postoji), ali ono..dječija mašta.

Nakon što je terminator pao u zaborav, na red dolazi nintendo gameboy (onaj glomazni). Došao neki rođo iz dojčlanda i kao da se pohvali pred sirotinjom tj. pred nama koji smo odrasli uz konzole sa buvljaka, lik donse taj gameboy. Pojava u mahali rođaci, pojava. Svi se skupimo oko njega (pošto je bio malo stariji od nas) i gledamo kako igra Pokemone (žuta disketica) i Zeldu. Mi gubimo glave samo da nam da malo da osjetimo kako je, ali ne j*be lik što bi mi igrali. Međutim, ja pitam njegovu staru da mi ostavi gameboy kada budu krenuli nazad u Njemačku, i tako i bi. E, tu kreće zabava. Lafo ja sad fajer, ono gameboy i u školi derem Pokemona. Prekucavanje Zelde i Pokemona je trajalo, brat-bratu godinu, dvije bez prestanka. Svaki dan sam one baterije kupovao, stara mi da pare za užinu u školi, ja kreten dvije baterije kupim samo da bih igrao.

Par godina naprijed, isti taj rođo dolazi, ali ovaj put sa novim 'čudovištem' u narodu poznatijem kao Gameboy Color. Daaamn. Tačno mi sad smiješno kad se sjetim koliko mi je bilo drago vidjeti igru u 'boji', jer sam predhodno bukvalno vid izgubio gledajući u ono odvratno debelo smeće od gameboya. Pokemoni u boji, waoo. Zatim, nove igre poput Tomb Raidera, Donkey Konga i ostalih. Idila, nezaboravno vrijeme.

Pošto su i gameboyi lagano ispadali iz fazona i red je bio da se krene ozbiljnije, dolazim u dodir sa Playstation-om. E, tu se već ibretim. Trljam oči, znači ne vjerujem šta gledam. Hladno sam bio u fazonu, koji k se događa! TV guzonja u kombinaciji sa PS1 je bio apsolutno pun pogodak. Grafika, zvuk, vibracije na džojstiku, ha merak. Znači, selo se skupi da gleda kako igram, jer nisam imao dva kontrolera jbg (igrali naizmjenično). Gradn Turisimo se vozao, a posle toga sjednem na bajk i naložim se havarija. Ginem po ulicama, lafo ja se ispraksao u igri. Zatim, Resident Evila. Prekucajem igru jednom rukom, drugu držim na očima da ne iskoči kakva aždaha. To mi je ujedno i bila najteža igra, odnosno igra koja me je namučila do maksimuma, ali pošto sam takav po naravi da ne posustajem lahko i ona je pala, tj. prekucana je u roku od mjesec dana (manje-više). Posle haver nabavlja još jedan džojstik i tu kreće priča sa Tekkenom (trojka ja mislim). Kume, kidanje. Najjače je bilo ono neko te prosto uništi u prvoj rundi, ti od nervoze počneš stiskati random gumbiće i dobiješ ga xd. Kasnije se hvališ, kako si izveo neki uber mega giga skill move, a zapravo blage nemaš.

Da ne smaram puno sa PS1, idemo na dvojku. Iskren da budem, bilo je interesnatno i sa tom konzolom, ali nekako je kec ostavio suviše dobar utisak da bi dvojka napravila neki veliki boom. Ne mogu reći da nije bilo zabave, prvenstveno zbog grafike koja u tom periodu bila fakat ono što bi se reklo odskočna daska. Veliki napredak, ali ono. Falilo je nešto. Pošto sam se u istom tom razdoblju izuzetno ložio na fudbal kojeg sam u međuvremenu i trenirao, PES se igrao na veliko. Mislim da sam na CD-u imao onaj soker iz 2004-e sa Tottijem i Henry-em na coveru. Nas par se skupi posle škole i igramo do besvijesti. Moram priznati, bio sam loš u odnosu na kompaniju iz škole, jer su se oni ono baš uštelili. Nakon što je i PES odradio svoje, snalazim se i nabavljam GTA SA. Tu sam izgubio pola života. Šetanje kroz Los Santos, krađa auta, udaranje i maltretiranje nedužnih civila je baš bilo zabavno. Totalno sam bio zaboravio na real life, bio sam u fazonu, zaap nigga?! Igra mi pojela mozak, ali bukvalno. Što je najgore nisam imao memory card, pa ono..pređeš par misija i ideš all over again :S J*bada!

Već dolazi period kada se u mahali uzmaju PC-evi i tu zbavim neki Pentium serije 3, polovnjak. Znači, dva megabajta rama ha hu. Otvoriš paint i crtaš kuću čitav dan, pa igranje onih karti (soliteri ili kako već), paintball 3D. E, kad se već malo uštelilo..uzima se bolji računar i ono standardno kreće potražnja za igrama. Odeš u net klub, uzmeš igru dođeš kući da instaliraš, ne radi. Mislim radi, ali haj ti krekuj kad si degen i blage nemaš. Sjećam se neki od igara ono kroz maglu, Delta Force Black Hawek Down, Resident Evil 4, CS i tako dalje. Uglavnom, nije to bilo to. U tom vremenu PC nisam smatrao spravom za igranjem, nekako mi previše izgledao ozbiljno ili su me tada počele interesovati neke druge stvari pa sam malo zapostavio gaming.

Dalje dolaze sve bolji i bolji računari, zahtjevnije igre, ali ono..pošto to baš i nije toliko važno za ovu temu jer je poenta prisjećanja na prve gaming korake, tako da nema potrebe pisati šta se dalje igralo, prekucavalo, etc.

Toliko od mene, nadam se da nisam smorio i hoću da se zahvalim svima koji su pročitali post do kraja, jer sam fakat bio nagodan pisati, ali ono..radi preglednosti i svega ostaloga, mislim da je sasvim dovoljno.

Izvolite i nemojte se ustručavati, dajte da pokažemo svima da gba još uvijek nije krepao i da se potrudimo održati ga u životu koliko god duže možemo. One love, peace. (halalite ako ima grešaka u tekstu, nisam nešto posebno ni obraćao pažnju).
Offline FoxSin
camper

S obzirom da blizu moje kuće praktički preko puta je bio otvoren Internet klub "MiMS" a u isto vrijeme i "Autoškola".Prvi koraci su bili na igrici pokemon na gameboy'u starom tokom 2000te kada sam imao svega 3-4 godine.A pravi početak i ulazak u FPS igrice bio je 2002 godine kada sam prvi put zaigrao Half-Life i nedugo nakon toga i CS kao mod half life'a prva mapa je bila na fazon nuke'a samo dosta veća i ne sjećam se više.S obzirom da su tu bili stariji momci kupio sam fazone od njih , par godina nakon toga sam dobio svoj PC te sam prvi put instalirao CS 1.6 Preko davno zaboravljenog cd-a  Te pokrenuo svoj prvi meč,posle par mjeseci otkrivam profiće u to vrijeme heaton-spawn-potti-vilden itd...Nakon toga sam imao "klanove" pa kasnije i išao po turnirima,ali vjerovatno da nije bilo cs-a ne bi ni počinjao igrati igrice na levelu gdje ih shvatam ozbiljno.CS sam igrao do njegovog "kraja" barem 1.6 - nemam pc za cs:go za sad to je nekih 12 godina igranja. Imao sam priliku igrati sa pito-m , cArnom na njegovom slavnom "Play with the pros"..Eto to bi bilo to =)
Post dobio aplauz od bogetina
Gamers.ba
Rank 0

Offline NB3
global

Odlična tema. 

Pa ovako, ne mogu baš svega da se sjetim, jer sam bio jako mali, ne sjećam se da li sam uopšte li sam u to vrijeme i bio upisan u školu, sve mi se čini da nisam...  Neki prijatelj od mog starog je donio neku konzolu, vjeruj da ne znam ni kako se zove, sve što se sjećam je da je bila sva crna i mislim da je imala neka plava dugmad, slagat ću eto možda i nisu bila da dugmad.  A od svega sjećam se da sam na toj konzoli igrao, neki frajer ima motornu pilu i reže sve haha... I imao sam još jednu igricu, mislim da je Sonic u pitanju. I da, zaboravio sam tarzana haha.

I šta je bilo s tom konzolom isto se ne sjećam, da li je vratio njemu, da li se pokvarila... pojma nemam.
Nakon toga dok sam ja malo porastao, možda sam bio prvi-drugi osnovne počinjem kupovati poznatu dobro konzolu "terminator". Kupio na pijaci, ustvari jedva namolio oca da mi kupi  Onda počinju dramaturgije i igranje do besvijesti, iako mi otac nije dao da toliko vremena provodim igrajući, čekao sam da svi odu na spavanje pa da opletem koju partiju.  Uglavnom su to bile igrice tipa super mario, tenkići, mislim da sam imao i neki tetris, one igrice sa preponama, skakanje u dalj, utrka sa preponama, gađanje iz onog pištolja... kad se samo sjetim, pa neće da učita disketu pa puši u nju haha.

Eh, ubrzo izlazi i PS1, kojeg mi donosi amidža sa jedno 60-70 igrica. Čipovan PS, pa mašina bolan. Koja je to radost bila kad se samo sjetim.  Ali opet mi stari nije dozvoljavao da igram koliko ja hoću. Igrao sam svega pomalo, a izdvajam eto Wining Eleven, Fighting Force, Gran Turismo, Metal Gear, Medal of Honor... Ima ih još dosta kojima nisam upamtio ime ali dosta, dosta dobre igre. Nakon ove konzole, koje poklanjam amidžiću, na red dolazi PS2, koju mi također poklanja amidža.  Mana kod nje je bila što nije bila čipovana, i što sam imao 2-3 CD-a sa nekim demo verzijama. Neki rally je bio u pitanju, čini mi se i da je neki PES/FIFA šta li već bilo, uglavnom nije moglo igrat se više od 10 min.  Tako da mi poslije PS počinje služiti za gledanje filmova jer sam ga jedino tako mogao koristiti, a ugradnja čipa u to vrijeme i nije bila baš jeftina...

Tad nekako i dobijam i moj prvi PC! Pentium 3, vertialna centralna, sa onim zelenim poklopcem, ma daj...  Mislim da je bila mašina u to vrijeme uz čini mi se skoro 900 MHz procesor, za RAM nisam siguran ali mislim da je imao 512 i grafičku 32 MB  Uglavnom, mogao sam pokrenuti Vice City. Bilo je tu x još nekih igrica, kojim se ni imena ne sjećam...

Poslije ove kupujem računar, 2008 godine koji me služi i danas dan. Dok je bio nov, malo ganjao COD4, NFS Carbon, Most Wanted, NBA i slične nakog čega prestajem igrati bilo kakvu igricu. 2012-2013 počinjem ganjati CS 1.6 igrao možda 1 godinu i to je to, zaposlio se tako da nemam više vremena za prekucavanje igrica.

Bilo je to lijepo djetinjstvo samo kad se sjetim, ima tu još gomila toga što sam preskočio i zaboravio napisati jer i ovaj post kucam brzinski. Nekad opet ćemo upotpuniti i napisati nešto više i detaljnije. Sry na gramatičkim grešakam ako ih ima, a ima sigurno. 
Post dobio aplauz od bogetina
Offline aleksandro
HaxXor

Sve je počelo od sega mege i Super Marija, pucanje na patke i svemirske brodiće.. Nakon toga dobio sam PS1 na kojem sam imao Fifu 2004 i NFS: Hot Pursuit. Igrao sam ali je smorilo nakon nekog vremena, nije to bilo kao famozni Super Mario. U međuvremenu sam dobio računar. Nešto što me tada očaralo bio je GTA Vice City to jest prerađena verzija Srpski Vice City (famozni Porše Carrera 911 koji se nije mogao polupati, Yugo koji ide 500 km/h itd). Nakon toga, prešao sam Gta San Andreas, CS 1.6 koji sam igrao do 2012 nakon čega sam prešao na CS:GO i od tada do sada, dosta slabo u poslednje vrijeme, pikam. :)
Post dobio aplauz od dYn
Offline ORCA
camper

UUUU ja sam poceo sa sega mega, sa nekih pa hmmm 4 godine ne znam tacno. One zute kasete nikad u zivotu nece zaboraviti, koliko sam puta znao samo puhati u nju pa to je bilo ne vjerojatno. Tada sam imao osjecaj da sam haker zato sto puhnem dole i igrica proradi   HAHAHAHAHAHA

Eh onda je doso play station kec naravno i to na prvo smo ga iznajmljivali, kasnije smo nekad kupili i svoj. Sad koga da krivim zato sto volim igrice to su vjerovatno moji roditelji zato sto kada bi se iznajmila "plejka" okupila bi se porodica i catvu noc bi se igrali turniri najvise u tekenu, covjece koja je to igrica tada bila pihhhh.

Play station 2 hmmm on mi je ostao u sjecanju samo zbog winning elevena. I nekih trakacih igrica.

Peti ili sesti razred osnovne dobijam prvi kompjuter, komsija donosi PES 5 i GUN (koji ne mogu nikako da nadjem da skinem). Ovo ostalu su samo bili apgrejdi koji su nebitni.  
Post dobio aplauz od dYn
Offline _PrOfA__
nap

U kratkim crtama:

Sega/Terminator 90neka
97 Age of Empires 1 - Prva PC igrica, tek kad je izašla.
2000te uveliko su se pucale igrice / Početak Warcraft/Dota karijere , ESWC nekad 2005 ili 2006 ne znam ni sam.
Turniri, internet klubovi...
Uglavnom i dan danas se zna odigrati pokoja partija, praćena ekstravagantnim komentarima na TS-u 
Post dobio aplauz od dYn
Offline SK0CK0
HaxXor

Ukratko:
Tamo negdje oko 2002.-2003. dobio Playstation 1, i s burazom uvijek igro PES '03. Kasnije CS-a malo, pa San Andreasa, i na tome sam tuda negdje i ostao haha.
Post dobio aplauz od dYn
Offline iRockk
camper

Kako se toga neću sjećati?

'97 dobio SNES. Samo Contre igrao.
Nakon toga sam dobio Terminator sa onom "999 in 1" disketom. To su, ustvari, 3 igre sa različitim imenima.
Tenkići, Super Mario, pištolj pa patke i one kauboje rokaš itd.
2000. sam dobio PC i od tada sam na tome i ostao. Među prvim igrama NBA, NFS,...
Što se konzola tiče, samo što Tekkena igram.
Post dobio aplauz od dYn
Offline ShOoRtY
HaxXor

Mah prvo sam ti igrao one stare konzole sa zutim kasetama, zatim PS1, tog perioda se najbolje sjecam, Fighting Force, Alone in the Dark, Crash, Resident Evil 3 Nemesis bas bio IN u to vrijeme.

To sam igrao sve negdje do 5 razreda osnovne kad sam dobio prvi PC, i sjecam se odmah mi drug dostavio onog Spidermana za PC, to mi je bila prva igra koju sam install.

Od tada sam i najvise ostao na PC-u, vecinom igram WoW-a trenutno.
Post dobio aplauz od dYn
Offline ismir_bug
camper

Mmm ako se dobro sjecam to su bile crne igrice ili sega kako je ko zvao haha.. to sam prvo igrao, zatim ps1 ..wining elevena i tekena najvise :) kasnije ps2 kod jarana imao cim je izisao iz austrije dobio covjek ..igrao fifu 2005 ..sjecam se dobro kao djeca nama drago bilo .. a onda pocetkom 7 ili 8 razreda kupujem pc koji mi promjeni zivot i dan danas se kajem :/ eto neka moja prica u kratkim crtama
Post dobio aplauz od dYn
Offline t45ra
l33t

2001-2002 počeo sa Polystationom ja mislim da se tako zvala konzola ubacivale se žute kasete u nju i dan danas se sjećam kad kupiš tu kasetu pa u autu do kuće je mirišeš imala je nevjerovatan miris. I što je ljepša slika bila to je igrica bila bolja  I igralo se non-stop tenkića to mi je bila najdraža igrica jer sam se sa drugom uvijek prepirali ko će da pokupi "pištolj" tako smo mi to oružije zvali jer (ono kad se pojavi negdje random na mapi).

I onda 2003-2004 je moj stariji brat počeo sa iznajmljivanjem ps1 tada si za 5km dobio playstation za dan i onda smo igrali FIFA 2004 (najjače mi kod te igrice su mi bile muzike i dan danas ih slušam  ) i Tekken 3 to smo derali cijeli dan dok iz džojstika analog ne ispadne... Winning Eleven 2002 intro je bio prejak i pored toga bio je kineski jezik menija... Tako da si na pamet učio gdje ići i šta raditi... Komentator je na toj igrici nezaboravan kad se počne derat "gol,gol,gol,gol" poželiš da si ih 100x na jedanput dao 

I onda je 2006 došao moj prvi kompjuter PcPlus neki bezveze mada za to vrijeme tada je bio mašina. I onda prva igrica koju sam ikad kupio za PC je bila "Delta Force Xtreme" igram je čak i sad ponekad, kad imam vremena.

I sad imam 100x jači kompjuter, ps1 sam zamjenio sa ps4 al' taj osjećaj dok daješ gol na Wining Elevenu, dok igraš Fifu samo zbog muzike, i razvaljuješ džojstik na Tekkenu samo zato što nemaš pojma igrat eh' taj osjećaj momci koji su rođeni 4-5 godine poslije mene neće nikad doživjet i na žalost taj osjćaj je ostao negdje zakopan u prošlosti....
Post dobio aplauz od dYn
1# Post editovao t45ra datuma 06.05.15 u 21:44:33
Offline ladyx_509
pr0

Prije svega svaka čast za temu i ideju, Dino. Veoma je interesantna kao i sami odgovori.

Imam mlađeg brata, i prije (u osnovnoj školi, od 2002. pa nadalje) kad god bi on donio neku novu igricu i instalirao je, igrala bih i ja...tako da sam imala priliku igrati zaista mnogo igara poput NFS, PES, gta Vice City, San Andreas, cs 1.5, 1.6 itd itd.. Tbh najdraža igra, pored CS-a mi je Sims, tako da sam najviše nolajfala igrajući to.

CS 1.6 sam sasvim slučajno počela igrati s najboljim drugom, 2011., te upoznala još raje, dobila prvog admina na jednom serveru i tako je sve počelo, dobila sam status "gamer girl"  
Moram se i pohvaliti da nisam nikad banovana i slično, doduše nisu imali ni razlog za to.
Nisam dugo igrala. Možda neke 2 godine... svi prešli na CS:GO, a meni nekako bolji 1.6 (old sql) 
Ugl. preko cs-a i ts-a sam saznala za gamers i napravila acc al' eto bila inactive do prije godinu dana.
Post dobio aplauz od dYn
Offline kapise
nap

Prvo mi je babo kupio konzolu te sam igrao Super Mario i ono sto pucas patke sa pistoljem kasnije mi je kupljen pc i tu sam poceo igrati csa i do danas eto 
Post dobio aplauz od dYn
Offline INS7
luck0r

prvo sega mega,mario,chip n dale ja i drug igrali po 5h na dan,i ostale igrice.
pa onda dobio ps1 udarali tekkena cijeli dan,sprzio ga za 5dana hah,dobio drugi nije ni on dugo trajao.
Onda stalno drug i ja visili po obliznjim net klubovima,igrali spidermana,dragon ball,PES...
Dobio PC,prvo igrao CS sa botovima,onda GTA Vice City nisam se skidao sa toga hahah.
I sada kad se nadje vremena bacim koju partiju cs i to ti je to hah
Post dobio aplauz od dYn
Offline aDReNaLiN
luck0r

Da ne pisem sad sve jer mi je mrsko, jer komotno bi knjigu mogo izdati kolko mi je gejming obiljezio zivot.

- Kraj 90ih
Legendarni Terminator, prva konzola, rokaj sa starom marija, sa starim onih tenkica po citav dan. Imo sam i onaj pistolj neki gdje sam patke roko stalno + dosta drugih zutih disketa, igrice tipa auta ili atletika, pa cak i neki fudbal, mislim da je to bila prva fifa. Takodjer, pentium 2 sa windows 98, gdje se nisam odvajao od nekih obicnih igrica tipa miniclip kao da su danas GTA V.

- Pocetak 2000ih
Svi poceli furati Playstation pa i ja uzeo. Bio je to PS1, nema sta se nije igralo. Od auta, sportova do pucacina raznih, itd. Svaki dan sa rajom bi se okupio i nolajfo. Posto nisam imao dobar kompjuter tad, isto sam bio redovan korisnik internet klubova, jedan od najmladjih kanterasa u to vrijeme.

- Sredina 2000ih
PS samo kod jarana ili po klubovima, a vecinom PC. Igra se uveliko kanter, dotA, svaki call of duty je tradicija bilo prekucati na veteran, a online no lajf redovni, i dosta toga...

- Do sada
Uzeo Xbox 360 prije par godina, bila neka ponuda limited edition pa reko malo da se vratim na konzolu. Call of Duty redovno igro, GTA V ovo sad, i mnogo toga. Jednostavno ljepota je taj dzojstik, iako mnogi bez argumenata daju prednost tom od plejke. Posto sam na laptopu, nemam gejming komp, pomalo igram LoL, dotA, WoW, CS, neka browser igra, standardno, a u zadnje vrijeme pravo aktivno igram Company of Heroes 2, zaraza!
Post dobio aplauz od dYn
1# Post editovao aDReNaLiN datuma 06.05.15 u 22:04:27
Offline Rayleigh
pr0

Početak je bio onaj pištolj i gađanje onih ptica,pa ti se ono pašče naruga kad promašiš .
Od rodice brat imao playstation,pa stalno kad sam išao kod nje visio na njemu,ali dijete ko dijete-nisam nesto znao igrat.Tukao Tekkena,izvodeći nekad poteze kada se sam zapitam: "Kako sam ovo napravio ? " xD. Prije toga sam igrao budalaštine po Win95 i Win98 sistemu (pretežno tarzana,tetrisa,flipera),imao sam i onaj CD s 100+ igara,ali kad je pao sistem,CD se vise nije nalazio kod mene.

Tačno me spucala nostalgija za tetrisom sad  
Post dobio aplauz od dYn
Offline Mc_Johnny
camper

Od kopija NES-a (terminator, batman, etc) i 9999999 in 1 disketa, Sege za koju nisam mogo nigdje igre naći te igrao 3 diskete što su došle uz nju, preko PS1 koji me modelirao kao gamera i natjerao me da se zaljubim u avanture tipa Crash Bandicoot, pa sve do prvog PC-a na kojem mi je prva igra bila Room Zoom. Sjećam se da je stari izdvajao skoro godinu dana da meni i bratu kupi računalo (2500KM platio) kasnije se ispostavilo da su nas zalevatili ti što su nam prodali pc tako što su polovne i poluispravne dijelove ubacili (šta znaju seljačine, koda će oni skontat), inače vlasnik te "firme" je očev rođak tu sam shvatio zašto ne valja pazarit sa rodbinom.
Post dobio aplauz od dYn
Offline Agent47
HaxXor

Pocetak je vjerujem kao i vecini bio u internet klubovima.Medju prvim igrama koje sam igrao je bio Vice City i to na PS2 koja se tad relativno tek i pocela javljat ovdje kod nas.Uglavnom su to bile neke auto trke i neke jednostavnije stvari koje bas i nisam u potpunosti razumio al bilo je gotiva to igrat i gotovo.
Kasnije sam dobio PS2 i u to vrijeme se pojavio San Andreas i opet kao i vecini u tim godinama misije nisu ni bile bitne nego kruzenje po gradu, lupanje auta, sifre, avioni itd..
U to vrijeme se otvorio internet klub odma pored moje zgrade i tu dolazim prvi put u dodir sa cs-om i cod-om (2) i uglavnom igranje 2 na 2 ,3 na 3 lana sa drugom rajom i gledanje starijih ii ucenja posla.
PC sam dobio poprilicno kasno i dosta vremena nakon konzole.Kad sam dobio pc bio sam poprilicno neupucen te sam vecinuu igara i dalje igrao u klubu.
S vremenom pocinjem razumjevat engleski i sam pc te pocinjem igrat prvenstveno cod 2, a kasnije cod 4 na kojem sam proveo definitivno najvise vremena.Zadnji cod na kojem sam proveo podosta sati bio je mw2 i nakon toga se na kratko prebacujem na cs 1.6 i po izlasku cs go prelazim na njega i to uglavnom igram i danas.
U zadnje vrijeme igram sve manje igara, volim ponekad odigrat neki dobar naslov, uglavnom fps ili rpg.
Post dobio aplauz od dYn
Offline bogetina
admin

Moj početak je bio oko 2004 godine. Otac mi kupio pentium 4, dobro se iskešo na njeg pravo. Bio sam u društvu gdje skoro niko nije imo računara pa se nisam toliko zanimo za igrice. Onda sam slomio nogu i dok su moji bili napolju ja sam se počeo zanimati oko igrica. Instalirao sam sebi ninđa kornjače, kupio mi otac 2 džojstika i legnem na krevet i po vazdan se igram. Bilo mi je vrlo zanimljivo ali falio mi je taj neki današnji "multiplayer" da se mogu s nekim igrat. Roditelji su radili svaki dan od 07 do 16:00 pa sam ja ranim jutrom ustajao i sazivao čitavo naselje da kod mene igramo igrica, naravno, svi bi dolazili i pravili haos u mojoj kući ali to meni nije smetalo jer sam bio u centru pažnje, svi su pričali o meni i o mojim ninđama. To je trajalo sve do jednom, otac se vratio nadrkan ranije s posla i zatekao kupleraj u kući, scena je bila kao u filmovima, galamio je, neku djecu je nabio nogom, a mene je istuko do boga. Tad sam nekako i batalio to igranje jer sam dobio strogu zabranu puštanja u kuću. Kasnije je došao u modu i ps2, otvorilo se i nekoliko igraona u naselju pa se vazdan boravilo tu, pare koje su bile ostavljene za užinu bi završile u toj igraoni. Roditelji su vidjeli da puno para trošim u toj igraoni pa su onda meni kupili ps2 i tad mi je prestao bit zanimljiv, bio sam klasično govno od djeteta (kao i sad). To bi bili neki moji počeci, nisu čemu jer me prije nisu igrice zanimale kao sad i tako 
Post dobio aplauz od dYn
Offline wonzzi
l33t

Moj pocetak je bio u internet klubu uz igranje Vice City-a i COD-a, nakon toga poceo se CS 1.6 furati tako da smo ja i moji jarani bukvalno ostavili fudbal radi ove igre. Nakon internet kluba smo poceli visiti po kucama i igranjem na public serverima(glupirali se i zajebavali) uglavnom iz kuce nismo izlazili. Poslije nam je i to pocelo hladit pa smo presli na PS2, neki soccer ne mogu se sjetit kako se zove, samo se sjecam da su tu bili i balkanski timovi pa nam je to bilo pravo kul, u toj igraoni ostavljali smo bruku para. I šlag na tortu je San Andreas koji sam prekucavao i dan i noc. Prvo je to bilo igranje iz zajebancije ubijanje ljudi, divljanje sa autima, motorima, avionima, helikopterima pa nakon toga sam se dao u prelazenje igre sto je mnogo zanimljivije bilo. U kratkim crtama to je to  
Post dobio aplauz od dYn
Offline AID
l33t

Super ti je tema. Sviđa mi se. Gaming je počeo sa Nintendom 2002 - 3 još. Bilo mi je super provoditi sate na BW Tv-u i igrati noćima Star Wars , Super maria i Packman-a. Uzivao sam.
Neki period nakon tog gaminga, mjenjanja disketa prekaženja kasnije i Mickey Mausa itd. Bilo je fakat odlično igrati i zanimati se taj neki period prije pojave Windowsa 95 2004-te godine..Igrao sam još nintendo jer na 95 nisam ništa drugo radio već pisao i vježbao brzinu kucanja na tastaturi što mi je ostalo i dan danas  Već 2006 sam dobio Pentium 4 počeo da igram CS 1.6 i zanimati se za blog a malo kasnije za film i fotografiju čim se danas i bavim. Igrao sam CS 1.6 i dan i noć borio se sa glupim ADSL-om i limitom od 2GB u početku kasnije sa 8GB. Često sam prelazio limit btw.
Neki period kasnije sam počeo da igram i WoW sve je to trajalo spontano jer nisam baš neki extra gamer koji mnogo vremena ulaže u takvu opciju da provodim vrijeme. Sad igram Hearthstone, ponekad LOL i nekad kad mi naumpadne stari cs odigram ga.. A već se malo i borim u CS GO-u. Manje više nisam neki gamer ali u svakom slučaju divno je bilo provoditi vrijeme za TV-om igrajući nintendo i prelaziti misije koje nikad nisam uspio da pređem . 
Post dobio aplauz od dYn
Na vrh
Odgovori