Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Coffe shop Bullet Filmovi / serije prijedlozi

Offline Wertu
nap

2364 pregleda, 56 odgovora i 3 glasova
Napisano : 13.04.14 u 00:35

Yo.

Zbog povecanog broja tema oko trazenja filmova i serija koje pretrpavaju index podizem ovu temu kao glavnu sto se tice toga   A i malo da podignemo aktivnost moderatora.

U ovoj temi mozete pisati vase "recenzije" oko filma te mozete biti nagradjeni od strane moderatora za istu.Naravno ne da kopirate komentare sa imdb-a i slicnih stranica.
Trazite neke filmove ili jednostavno hocete da podjelite misljenje o nekom filmu sa ostalim to radite na ovoj temi.

Trazenje filmova kroz teme mimo ove bice obrisane a komentari na istoj osamareni.

Lijep pozdrav.
Offline FoxSin
camper

SUPERNATURAL

Dva brata koja prate oceve stope postajuci lovci na natprirodno.
Serija ima 9 sezona te je najavljena i 10-ta.
Glavne uloge :
Dean (Jensen Ackles)
Sam (Jared Padalecki)
Season 1 trailer

Toplo preporucujem za one koji vole horrore sam malo humora i realizma (necete nista naci pretjerano u seriji) Sva cudovista su zasnovana na stvarnim mitovima ...

House M.D

Antisocijalni pomalo psycho genije doktor koji rijesava misteriozne zadatke u medicini.
Serija ima 8 sezona
Glavna uloga : Dr.Gregory House (Hugh Laurie)

Jako zabavno gledati kako Dr.House muci svoje suradnike kako bi dokazao da je upravu 
Post dobio aplauz od Wertu
1# Post editovao FoxSin datuma 13.04.14 u 01:04:47
2# Post editovao FoxSin datuma 13.04.14 u 01:23:51
3# Post editovao FoxSin datuma 13.04.14 u 10:28:54
Gamers.ba
Rank 0

Offline g0ran
nap

Od serija Dexter, logično.

Od filmova Jagten, Requiem for a Dream.
Offline noke1337
nap

Pozdrav gameri . Evo jedna preporuka.

1. Secret Window (2004)

Glavni glumac je Johnny Depp. On glumi pisca koji zivi samotnjackim zivotom. Rastao se zenom jer ga je prevarila i to doba njegovog zivota mu ostaje urezano u sjecanje i biti ce jako vazno za neke stvari koje ce se desiti u filmu. Radnja se pocinje desavati kada se pojavi neki covjek koji tvrdi da je Mort Rainey(Johnny Depp) plagijator, tj. da je prepisao njegovu knjigu Secret Window. Radnja te knjige ce zapravo postati realnost, ali ja ne bih da pretjerano otkrivam detalje . Pogledajte sami i procijenite.

Poz
Offline chaseN1
nap

Prijedlog za seriju, The Wire(Žica).
Offline NB3
global

Evo i ja da nešto predložim, pa ako ima neko da i meni neki film preporuči. 

Jedan poučan i zanimljiv film, meni jedan od rijetkih koji je ostao u sjećanju. Topla preporuka ko nije gledao.

Bullet in the head - 1990
http://www.imdb.com/title/tt0099426/

Za ljubitelje drame, i onih koji vole male i pametne cuke, ima da mu suze teku poslije ovog filma, ko ne pusti suzu nije čovjek 

Hachi: A Dog's Tale - 2009
http://www.imdb.com/title/tt1028532/

A evo jedan i za zaljubljene, također dobar film, ko nije pogledao evo odličnog filma. 

The Notebook - 2004
http://www.imdb.com/title/tt0332280/

Izdvojio sam par filmova, prvi su mi pali na pamet mada ih ima još x koje sam gledao. Imam neku kolekciju filmova pa ko je zaniteresovan možemo i na PM razmijenuti nekoliko dobrih. 
Offline JaaLe
nap

Serija : Castle

Po meni jedna od bolji kriminalistickih serija, ima 6 sezona
http://www.imdb.com/title/tt1219024/

Glavne uloge :
Nathan Fillion - Richard Castle
Stana Katić - Kate Beckett

1# Post editovao JaaLe datuma 13.04.14 u 01:50:45
Offline VecaCHC
gamer

Naziv Filma: 17 Again

Zanr: Komedija

Uloge: Zac Efron, Leslie Mann, Thomas Lennon

Opis filma: Film zapocinje kada glavni lik shvati da nije nista postigao u zivotu i zazeli da se vrati u srednju skolu gdje je bio jako popularan i svi su ga cijenili.Ta mu se zelja ispuni i on se vrati se u srednju skolu ali ne u godini u kojoj je on ocekivao, i tu pocinje zaplet filma.

Offline zigaaznigaaz
nap

The Mentalist

Jedna od najboljih mistery/detective serija, ko pogleda nece se pokajati.

Offline Dollarhyde
nap

U zadnje vrijeme sam gledao dosta serija pa evo da preporucim neke:

Breaking Bad

Definitivno najbolja serija na svijetu, znaci pogledajte samo prvu epizodu i sve ce vam biti jasno. Genije iz hemije je zavrsio kao profesor u srednjoj skoli. Osnovao je firmu Grey Matter sa jos dvoje i odustao od svog partnerstva za 5000$ kasnije je ta firma vrijedila bilione. U zivotu mu je jos samo falio rak. Kojega je i dobio rak pluca. Pa onda krene da radi, nesto, da bi ostavio novac za svoju porodicu....
http://www.imdb.com/title/tt0903747/

Person of Interest

Definitivno najbolja serija za mene. Najvise mi se svidja. Finch je mastermind za kompove napravio je masinu za vladu koja prati sve svakoga dana i predvidja da li je neko nasilan i da li ce nekoga ubiti svrstavaju se na bitne koje radi vlada tj. teroriste a nebitni su oni koji ce nekoga da ubiju kao jednu ili dvije osobe. Tu nastupa on i njegov pomocnik John Reese kasnije i Ms. Shaw. Oni idu i spasavaju ljude i dolaze u mnoge neprilike. Necete se pokajati ako je pogledate...
http://www.imdb.com/title/tt1839578/

Lost

Takodjer extra dobra serija. Ljudi su bili u padu aviona i pali su na misteriozni otok sa tzv. The others. Oni su ih prvo kao malo napadali ali kroz pricu se sve pomalo otkrivaju stvari koje su inace bile misteriozne. Oni se udruzuju sa ostalima. I poslije uspiju da odu sa otoka a to ce biti vrlo lose za njih i htjeti ce da se vrate. Ali ce biti veoma tesko jer se otok krece kroz vrijeme i prostor...
http://www.imdb.com/title/tt0411008

Intelligence

US Cyber Command su napravili micro chip i spojili um od Gabriela sa internetom, telefonom, satelitom, sa svim. Top serija. Pocela je ove godine. Samo 1 sezona ali je dobra :D
http://www.imdb.com/title/tt2693776/

Crisis

Pocela je nedavno isto dobra serija... Ugl. Uhvatili su djecu od vrlo bitnih ljudi u drzavi i sada hoce nesto. A koriste roditelje da bi ostvarili njihove ciljeve... Vrijedna je pogledati
http://www.imdb.com/title/tt2322158/

The Walking Dead

Rijetko ko nije pogledao the walking dead. Vjerujte top je serija. Kako prezivljavaju od izbica zombi apokalipse. Pa do borbe izmedju sebe. Pa borbe protiv guvernera i ostalih ljudi. Tesko je zaustaviti zombije, ali je jos teze zaustaviti i ljude. Takodjer dobra za pogledati...
http://www.imdb.com/title/tt1520211/

Edit: Nisam htio sve da pisem o serijama jer nece biti zanimljivo ako se neki detalji otkriju. Npr meni je drug rekao za Br.Ba. da ce Hank umrijeti i ja sam samo cekao kad ce... Nije bilo zanimljivo. Ali ako neko hoce neko dodatno objasnjenje za neku od ovih serija neka mi se obrati na P.M. mogu mu objasniti posto sam pogledao svaku epizodu koja je izasla xD
1# Post editovao Dollarhyde datuma 13.04.14 u 16:06:05
Offline _FliP
nap

Iako je vec netko spomenuo, kao fan The Walking Dead-a koji prati jos od prvih dana na AMC-u, sram me je sto je tek izdvojeno nekoliko rijeci.

Kao prvo, serija predstavlja najrealniji primjer kakva mi apokalipsa mogla biti. Glavni lik serije je Rick Grimes te njegov cilj je zastiti obitelj, sto mu ne uspjeva bas najbolje sto cete vidjeti u sezonama 3 i 4 u kojim gubi po jednog clana obitelji.
Osim sto ima puno akcije i horrora, ima i emotivnih dijela te su producenti napravili odlican posao da se gledatelj koji redovito prati seriju uspijeva emotivno vezati za odredene likove, te cak i zamrziti druge, pa cak preobratiti mrzene likove u voljene.
Tko nije gledao misliti ce da samo lupaju glave zombija cekicima i trce koliko ih noge nose, ali nije tako.
The Walking Dead je tako dobro snimljeno da se cak cini kao neka vrsta "reality show-a" koji izvjestava direktno s mjesta apokalipse. "Big Brother Zombie Edition" moglo bi se reci :P
Takoder i budget raste svaku sezonu i razlika se vidi, ne samo sto likovi dobivaju vise detalja, cak se i vise ulaze u sminkanje i kostime zombija te cak i sami glumci koji glume zombije postaju sve bolji i bolji.
Napominjem da je serija pravljena na temu stripova The Walking Dead, no prica nije ista. Ima nekoliko slicnosti, ali iz stripova su iskljucivo uzeti likovi, a kad usporedite slike iz stripova sa izgledom glumaca u seriji, vidit cete da su napravili dobar posao i pazili na svaki sicusnji detalj.

Ocjena: 10/10

The Vampire Diaries
Recite sto hocete, jest da je serija pomalo zenskasta kao i Twilight. Mene je jedna cura navukla da gledam i kad zanemaris svo tu ljubljenje itd, serija je stvarno dobra. Pogotovo pred kraj sezone 2 i sezona 3 imaju vise akcije nego ljubavi. Serija je zanimljiva po tome sto u njoj ima vampira, vukodlaka, vjestica, i od sad i hibridi vampira i vukodlaka (gledam sezonu 3 trenutno dok ne izade Walking Dead sezona 5).
Serija mi je samo onako "za usput" dok nema The Walking Deada, ali serija sama po sebi je takoder jako dobra, no ni blizu TWD-u. Preporucam da je gledate sa curom ako je imate, ona ce se paliti na bracu Salvatore i nakon par pogledanih epizoda zajedno krecete ravno u spavacu sobu, garantirano.

Ocjena: 6/10

Game of Thrones
Game of Thrones mi je slijedeci na listi cekanja, trenutno nemam vremena za njega jer vec pratim dvije gore navedene serije. Cim jedna od njih zavrsi, na redu je GoT.
Zanimljivo je sto je dio Game of Thrones-a snimljen u Dubrovniku, ako niste znali. Ove jeseni se nastavlja snimanje.
Nisam bas previse pratio tu seriju, ali ima dosta borbe koliko sam vidio, neki narod nomada koji ima vlastiti jezik, cuo sam da ima zmajeva, a glumi i onaj tip koji glumi Boromira u Gospodaru Prstenova.
Ja obozavam, a vjerojatno svi koji vole Gospodar Prstenova, bit ce im dobar Game of Thrones.
Ja jedva cekam da ga gledam, ali trenutno jednostavno ne mogu.

Ocjena: 7/10

iiiii naravno
DragonBall Z
Svi znate, recenzija nije potrebna. Vraca stara sjecanja.

Ocjena: Over 9000 !!!!!
Offline THE_RIDE_NEVER_
nap

Naziv film.a : Ali G Indahouse
Zanr : Komedija
Trajanje :85min
Gl.glumac : Sacha Baron Cohen (Britanski zidovski komicar) poznat po Dictatoru , Boratu

Film je strava smjesan . Lik je jedna velika budala , zbog toga ga jedna stranka stavlja na izbore za parlamentarca ......itd , vjerujte necete se pokajati ako pogledate

Offline fusion_
HaxXor

Naziv: True Detective (2014)
Zanr: Crime, Drama, Mystery
Glavne uloge: Matthew McConaughey, Woody Harrelson

Ukratko:
Drama u kojoj su glavni likovi dva detektiva, Rast Kol i Martin Hart. Godine 2012. detektivi državne policije Luizijane, Rast Kol i Martin Hart bivaju dovedeni u stanicu kako bi se prisjetili ubistva na kojem su radili 1995. godine. Detektivi su se upoznali prije 17 godina, i od tada zajedno love ubicu. Radnja se dogadja u sadasnjosti, te u 90-im.

TRAILER
IMDB

Offline LaWU
nap

Game of Thrones

Igra prijestolja (eng. Game of Thrones) je američka srednjovjekovna fantastična televizijska serija koju su kreirali David Benioff i D. B. Weiss. Serija se u originalu prikazuje na HBO-u, a temeljena je na vrlo uspješnoj seriji romana Pjesma leda i vatre autora Georgea R. R. Martina, dok je dobila naziv po prvom romanu u serijalu nazvanom Igra prijestolja. Serija je sa svojim emitiranjem započela 17. travnja 2011. godine.[1]

Meni je serija ekstra,ima puno akcije ,a i misterije ,kao neka mješavina akcije i horora (padaju glave ,ima krvi kisa  ).Nije dosadna serija uopšte ,onako uživiš se baš ,a ima malo i komike ,preporučujem u svakom slučaju!
1# Post editovao LaWU datuma 13.04.14 u 11:06:49
Offline Elcesum
luck0r

Tactical Force

Ocjena: 8/10
IMDb: 4,8

Ukratko:

Film se radi o tome kako je jedan tim specijalaca (Orao 4) stalno bio grub u talačkim situacijama,nikog nisu štedjeli i jednog dana šef ih pošalje na trening,ne znajući tamo su bili "Mafijaši" koji su ih zarobili...(Da ne pričam dalje)

Offline Agent47
HaxXor

Naziv filma: Zodiac
Godina: 2007
Glavne uloge: Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Robert Downey jr.

Film je odlican, pogotov atmosfera.Sama tema je realna kao i ostatak filma.Odlicni glumci koji su napravili film jos boljim.

Od serija posto je vec navede Castle, Mentalist i GoT, moja preporuka je Rome (2005) godine."istorijska serija" koja se desava za vrijeme vladavine Cezara ,a radnja je prikazana kroz pricu dvojice vojnika.Odlicno urađeni likovi i prica upakovana u taj vremenski period.Topla preporuka.  
Offline ZeStock
camper

Veoma dobro osmišljena serija,ukratko naučnici su radili razne eksperimente i slučajno ugasili struju.Radnja se odvija 15 godina poslije i prati grupu ljudi koja se bori protiv vlasti .
Offline Edinho95
nap

Butterfly Effect - http://www.imdb.com/title/tt0289879/

Moja ocjena : 10/10

IMDB: 7.7/10

A young man blocks out harmful memories of significant events of his life. As he grows up, he finds a way to remember these lost memories and a supernatural way to alter his life.

Film je odličan , preporučujem svima koji nisu da pogledaju!

Disconnect - http://www.imdb.com/title/tt1433811/

Moja ocjena: 10/10

IMDB : 7.6/10

A drama centered on a group of people searching for human connections in today's wired world.

Surova realnost, podstiče na razmišljanje tako da obavezno pogledajte i njeg!
Offline Dixxx
nap

Nikako mi se nedaju stavljat ove slike, ocjene ...

2 serije :
The 100 - cca. 100 godina nakon nuklearnog rata, skupina prezivjelih je poslana na zemlju s "ISS-a" kako bi utvrdila dali je Zemlja sigurna za zivot ovo ono.

Prison break (Zakon brace) - Znaci jedan brat zavrsi u zatvoru za nesto sto nije ucinio, drugi brat(genije), mu odluci pomoci pobijec .. I tako se radnja stalno nesto ispreplice 4 sezone. Odlicna serija.

2 filma :
Snowpiercer - Znaci grupa prezivjelih putuje samoodrzivim vlakom po svijetu nakon globalnog zahladenja uzrokovano covjecanstom. Tu onda dode do nekakve revolucije u vlaku izmedu "nizeg" i "veceg" sloja drustva.

Disconnected - Elysium je vec dosta puta spomeno ovaj film u raznim temama, film je odlican. Znaci 3 "krize" uzrokovane internetom. Vrijedi pogledat.

1 animirani :
Frozen -Najbolji Disney-ev film. Odusevio animacijom, pricom, glazbom. Ko voli, nek izvoli.
1# Post editovao Dixxx datuma 13.04.14 u 11:29:12
2# Post editovao Dixxx datuma 13.04.14 u 11:32:04
Offline ado3346
nap

Vecinu serija koje ovdje vidim su jakoo dobro neke sam gledao a neke bih pogledao zahvaljujuci vasim preporukama...

Cisto bih volio radi ostalih kada zelite neste reci o seriji nemojte da to bude bas "ukratko" dotaknite se radnje u barem 5-6 recenica jer bih ja morao opet nakon vase preopruke traziti po google sta se radi u toj seriji :) :)
Offline Frisk
pr0
novinar
Ride Along

Naziv: Ride Along (2014)
Zanr: Akcija, komedija
Glavne uloge: Ice Cube, Kevin Hart
Trajanje: 99 minuta

Ben Barber je pričljivi zaštitar koji se pridruži bratu od svoje djevojke Jamesu Paytonu, policijskom detektivu, na 24-satnoj patroli po Atlanti kako bi dokazao da je dostojan oženiti Angelu. Patrola se počne pretvarati u pravi slučaj kada James otkrije tragove koji bi ga mogli dovesti do rješavanja slučaja na kojem radi već tri godine, pokušavajući uloviti tajanstvenog kriminalca znanog samo po imenu Omar.

Film je strava, tek kad sam počeo gledati mislio sam da je bezveze ali kasnije ne možeš se odvojiti.

Moja ocjena: 10/10
Na vrh
Tema zakljucana!