Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Coffe shop Bullet [TuT] PayPal | +/- 18

Offline UZI
nap

1396 pregleda, 19 odgovora i 0 glasova
Napisano : 17.12.12 u 20:43

Ovako posto ima dosta tema kako otvoriti paypal itd.. odlucio sam vam napisat tut..

Ovako prvo i osnovno trebate imati tekući račun koji je povezan sa karticom koja dopušta internet bankarstvo

-Recimo ja imam karticu iz ISPBanke u BiH i uzeo sam je kao maloljetnik sa 16 god -

Idemo na tut.

Maloljetnik:

Kako dobiti karticu?

Karticu dobijate tako što odete do banke i raspitate se šta treba da bi dobili karticu za internet bankarstvo..
Recimo neke banke ne nude maloljetnicima takve kartice, tako da ću ja napisati šta je trebalo u Intesi San Paolo Banci.

- Rodni list
- Državljastvo
- CIPS (Ovjera prebivališta)
- Kopija pasoša i naravno sam pasoš

Mislim da je došlo novo pravilo da ne treba rodni list samo državljanstvo cips i kopija i pasoš

Roditelj:
- Lična
- CIPS (ovjera prebivališta)

Zašto treba roditelj?

Pošto ste maloljetni Vi ne možete imati svoj račun, a da nemate vašeg skrbnika kao za punomoć, a kada dobijete 18 godina možete ga izbaciti sa punomoći (recimo meni je tata na punomoći i uvjek ću ga ostaviti jer recimo kada ja uplatim neke pare on može otići do banke sa svojom ličnom i dići pare )

Da li mogu ići u minus*?

Ne možete ići u minus sa ovim tekućim računom/karticom jer nemate primanja, tek kada budete imali primanja onda možete imati neki dozvoljeni minus

Koliko košta održavanje kartice itd
Vaši troškovi prema banci možete smanjiti na 1.5KM
Tako što ćete reći da vam potvrde iz banke i mjesečna pošta (transakcije itd) dolaze na e-mail.
Ako hoćete da vam dolazi u poštansko sanduče onda će vas doći 2.5KM (ISP Banka)

Punoljetnik

Vama treba:
-Lična
-CIPS (ovjera prebavilšta)

Sjesti u banku popisati hrpu ugovora i slobodni ste 

Održavanje i minus je isti kao i kod maloljetnika.

Mogu li održavanje ikako dobiti besplatno?

Da, održavanje računa možete dobit besplatno.. Ali tek kada postanete student, odete sa indexom i ISP Banka Vam neće mjesečno uzimati troškova (1.5 KM , 2.5KM ...)

Otvorio sam račun, dobio karticu šta sada?

Kada dobijete sve fino odete na paypal i punite podatke koji su vam dati

Kako verifikovat karticu?

Kada linkate karticu paypal će vam uzeti 1.9$ (zato trebate uplatiti čim dobijete račun) i napravit će transakciju pod kodom

XXXXPaypal

Do tog broja možete doći ukoliko imate internet bankarstvo (5KM mjesečno plaćate uređaj ja ga imam ali sam ga isključio )
Ili jednostavno skoknete do banke i pitate da vam daju ta 4 broja koji vam paypal je dao ..

Možete se isto dogovoriti sa vašim poslodavcem (onaj ko vam je otvorio račun) da ga zovnete kada paypal odradi transakciju.. I da vam preko telefona da taj broj..

I eto ga kada to odradite imate svoj PayPal i kreditnu karticu koju možete koristi u šopingu

Kako ljudi meni mogu poslati pare?

Ljudi vama mogu poslati pare tako što će uplatiti na Vaš tekući račun. A kada imate tekući imate i žiro.. Te brojeve dobijete kada otvorite račun u banci (Više njih pitajte)

Moja preporuka je kada Vam drugi uplaćuju pare na račun neka odu u vašu banku jer mogu tu reći vaše ime i prezime i godište i odmah uplatiti bez potrebne papirologije i oduzimanja para iz njhovog đepa,a pare odmah lježu na vaš račun..

Tutorijal sam ja pisao samo sam neke slike uzeo sa neta tj ove slike za paypal...

A za ove što traže PayPal kupovinu imate mene 

Ako imate pitanja pitajte ovdje 
1# Post editovao UZI datuma 17.12.12 u 20:49:05. Razlog: Ako imate pitanja pitajte ovdje :)
2# Post editovao UZI datuma 17.12.12 u 21:03:17. Razlog: Kako ljudi meni mogu poslati pare?
Offline MCMXLVI
pr0

Svaka cast, to se trazi 

Temu u zanimljive, u zadnje vrijeme sve je vise tema o paypalu 
Gamers.ba
Rank 0

Offline Micron
nap

e sad jos staru da nagovorim i eto meni riota 
Offline UZI
nap

MCMXLVI je napisao/la:
Svaka cast, to se trazi 

Temu u zanimljive, u zadnje vrijeme sve je vise tema o paypalu 
Thx 

Ovdje cu stavljati neke linkove koji bi vam mogli pomoci oko paypala
Recimo

PayPal balance i CC balance | Jesu li spojeni?
Post dobio aplauz od BRUTAL
Offline Zhak
nap

Svaka ti dala , bez zajebancije. Hvala.
Offline biggiepk
pr0

Svaka čast drug ovo mi je baš trebalo!
Offline waha74
nap

Micron je napisao/la:
e sad jos staru da nagovorim i eto meni riota :D
hahahaha
i ja brate isti smo :D
Offline waha_gozn
nap

Bas ti thank you
Ovo sam dugo trazio 
Offline MrCbsofficialy
nap

Mene samo zanima , kada meni neko uplati na racun 200 $ mogu li ja te pare dignut i kako ih pretvoriti u KM .
Negdje sam citao , da se te pare sto lijezu na racun moraju trositi , ne mogu se podić ' . ?
Odgovor .. ?
Offline lauferr
nap

ako na svojoj VISA kartici imam 50KM , i neko mi hackuje paypal jel mi moze potrositi tih 50 KM sa VISA kartice ?
Offline Extornia
nap

lauferr je napisao/la:
ako na svojoj VISA kartici imam 50KM , i neko mi hackuje paypal jel mi moze potrositi tih 50 KM sa VISA kartice ?
Da, moze.
Offline Mide
HaxXor

Hvala za tut džabe sam obišao 2 banke i došao kući ko budalu me izvozali   ovako znam gdje mogu uzeti kad mi bude trebalo.

(Y)
Offline Zhak
nap

Mene zanima za ovaj kod . Isao sam jucer u raifaisen i zatrazio kod od paypala oni mi nisu dali,dali su mi neki broj da zovem.Kada sam nazvao javio se neki frajko i ko nastiman samo sere nesto,ne mozes ga nista pitati tako da nisam kod dobio.
Kako da dodjem do njega !!!
Offline belmo996
nap

Danas bio u banci sa starim, u sustini on nije ni trebao, samo mi je trebao kod vadjenja CIPS potvrde u banci nista.

Lijepo rekao da mi treba Visa Electron za PayPal, da sam maloljetan i eto za desetak dana cu imati karticu 
Offline GBooT
nap

Svaka čast  
Offline ismir_bug
camper

jel moze ikako da ne ide racun u minus ? jer se nagomila placanje banci po 1-2 KM svaki mjesec i onda te nigdje nema :3 a pri tom nista ne zaradis :3
Offline NestaLewis
nap

Hvala brate ono bas puno, samo jedno pitanje koliko kosta to da otvoris racun i banci?
Offline ismir_bug
camper

NestaLewis je napisao/la:
Hvala brate ono bas puno, samo jedno pitanje koliko kosta to da otvoris racun i banci?
pa 10 ili vise maraka dok izvadis cipsov list i tako to
1# Post editovao ismir_bug datuma 03.02.15 u 15:33:19
Offline DarkoKrajina
camper

Imam novac na paypalu, ali ne i na kreditnoj, da li opet mogu obavljati kupnju ? Ili moram taj novac podici na kreditnu ?
Offline ZareCro
nap

Student sam i imam racun te sam dobio Maestro karticu. Da li mogu zamijeniti tu karticu s nekom drugom koja ima mogucnost da se poveze s PayPal-om?

U pitanju je UniCredit banka.
Na vrh
Odgovori