Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Kanta Bullet Uvoz vozila u BiH iz EU, carina-porez

Offline mirnestaric
nap

331 pregleda, 14 odgovora i 0 glasova
Napisano : 23.05.11 u 18:09

Zdravo svima, Nisam bas dovoljno upucen kako se sada uvoze vozila iz EU u BiH, koja je starosna dob koja se moze uvesti i koliko se placa poreza i carine na jedno auto.
npr. ako bih ja htio da uvezem Audi-a A6 2000 god. Benzin 2,8 sa full opremom koji u njemackoj kosta 1750 € koliko bi bilo dodatno carine i poreza.
Hvala
Offline Frick
nap

pokusaj to da ti uveze neko ko ima povlastice , jer te carina izadje dosta novca tako da se od prilike izjednaci cijena na nasem trzistu sa onom na njihovom + carina i prevod
Offline massiv
nap

Znaci auto koje uvozis mora imat euro3

“Euro 3” motori počeli su da se ugrađuju 1998. godine, dok je masovnija proizvodnja počela 2000. godine."

znaci od 2000godine gledaj auta koja su i koja imaju euro3
Offline mofo
nap

massiv je napisao/la:
Znaci auto koje uvozis mora imat euro3

“Euro 3” motori počeli su da se ugrađuju 1998. godine, dok je masovnija proizvodnja počela 2000. godine."

znaci od 2000godine gledaj auta koja su i koja imaju euro3
I jos da se nadovezem na ovog mrmota, ako je auto kojim slucajem na plinski pogon, mislim da ga mozes bez problema uvesti.
Auta na plinski pogon imaju skroz mali stetnih izduvnih gasova. U Engleskoj cak, ljudi koji voze na plin, imaju neke povlastice =D
Offline zigaaznigaaz
nap

Ja mislim da je ovako,znaci koju cijenu tamo platis obracunava ti se kad ga uvezes 23 % na ukupnu cijenu auta(17%PDV,6%Carina.)
Offline AJdE
nap

Ja sam iz holandije uvezo auto 2003 godiste doslo me skoro 4 000 KM !!! za carinu i pdv sve sto se platit mora !

Znaci cijena autta + ovih 4000 km !! 
Offline mirnestaric
nap

AJdE je napisao/la:
Ja sam iz holandije uvezo auto 2003 godiste doslo me skoro 4 000 KM !!! za carinu i pdv sve sto se platit mora !

Znaci cijena autta + ovih 4000 km !! ;)
a koja je cijena auta ?
Offline AJdE
nap

mirnestaric je napisao/la:
a koja je cijena auta ?
oko 9000 eura bilo ..
Offline Lima
nap

Procedura prilikom uvoza vozila, poslije ukidanja zabrane, je da kupac vozila ovlaštenoj kući podnosi zahtjev za homologaciju, a nakon dobijene potvrde odlazi na carinu, plaća devet plus 17 posto od fakturne cijene i carini vozilo, nakon čega ide na tehnički pregled i registraciju vozila.
I ostali trgovci automobila u BiH uglavnom ističu da ukidanje odluke neće sniziti cijene automobila od deset godina jer su cijene poslije plaćenih dažbina gotovo iste kao i ovdje
Post dobio aplauz od KilluminAti
Offline titaN_
nap

javi se pm  bavi se neko moj iz okruzenja time znam sve sto te zanima 
Offline KilluminAti
global

sve su ti momci rekli,samo da ti kazem jos nesto sto je za tebe kupca vazno. Znaci kad uzimas auto od neke osobe iz strane zemlje trazi od njega da napravite kupoprodajni ugovor. Znaci dadnes covjeku lovu koja je dogovorena a na kupoprodajnom ugovoru stavite manju cifru tako da ti carina i porez budu manji.
Offline Coquin
nap

Lima objasnio, kakva euro3 sranja i etc. Prije ti je bilo da auto ne moze biti starije od 7 god, al' sad po novom zakonu je ovako kak ti je Lima objasnio 
Offline reeq
nap

Samo da ti kazem da ti nema nikakve veze koliko si platio auto, vec koliko ti ga oni cijene. Ako si ga ti platio 2k€ on ti moze reci da vrijedi 15k€ i ti placas carinu i porez na njegovu procjenu 
Offline Amir
nap

KilluminAti je napisao/la:
sve su ti momci rekli,samo da ti kazem jos nesto sto je za tebe kupca vazno. Znaci kad uzimas auto od neke osobe iz strane zemlje trazi od njega da napravite kupoprodajni ugovor. Znaci dadnes covjeku lovu koja je dogovorena a na kupoprodajnom ugovoru stavite manju cifru tako da ti carina i porez budu manji.
Pozdrav,
Drug ja kako sam čuo auto koje kupiš fiat , audi , bmw , golf itd.
Moraju imati euro3 motor i plaća se 7% pdv-a i 6%carine, ali oni izračunaju auto kataloški 
Moj stari hoće da uveze Fiat-a Punta ili Stilla.
Znači odeš na carinu oni otvore katalog i sad primjer Fiat punto 2003 godište ili Golf IV, taj i taj motor toliko kilovata i procjenu izvrše kataloški..
Npr ovaj što hoće audia izaći će ga negdje oko 6500 , 7000km.
Offline dYi
nap

mofo je napisao/la:
I jos da se nadovezem na ovog mrmota, ako je auto kojim slucajem na plinski pogon, mislim da ga mozes bez problema uvesti.
Auta na plinski pogon imaju skroz mali stetnih izduvnih gasova. U Engleskoj cak, ljudi koji voze na plin, imaju neke povlastice =D
Zna 100ka sverca auta 
Na vrh
Tema u kanti!