Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Coffe shop Bullet [Pitanja]SAW

Korisnik je dao 74 bodova za pomoc

Offline MaxYz
nap

282 pregleda, 22 odgovora i 0 glasova
Napisano : 09.10.10 u 11:41

Znači počeo bih gledati SAW serijal i sad me nešto zanima.Već sam pogledao malo drugog i trećeg dijela i malo sam listao po netu i sad me zanima o čemu se zapravo radi u svim tim serijalima(storyline).Jer u III. na kraju Jigsaw i Amanda navodno su mrtvi a onda u sljedećim IV.,V,VI Tobin Bell je u castu.Sad me zanima dali su to samo njegove snimke i ta sranja ili on zapravo "oživi".
Tko najbolje objasni dobiva ove bobe
Offline MIREEEE
nap

Ne znam brate zašto ne sagledaš film , ovako , ako već znaš šta se radi u njemu, nije zanimljivo gledati :/ . Nije da spamam samo iznosim činjenice :$
Offline TitaniuM
nap

Odmah da ti kažem, Jigsaw nije mrtav. On će se izvući, ali pošto ovo nije Sci-Fi on neće ustati iz mrtvih kao zombie. Kako će se to desiti, moraćeš sam otkriti.  Ako si gledao 2. i 3. dio onda ti je jasno o čemu se radi. Jigsaw na neki način "kažnjava" pojedine ljude te im pokušava pokazati vrijednost njihovih života tako što im postavlja razne zagonetke, zamke i slično. Uglavnom sve ono što će uticati na njihovu psihu i poslije čega ni jedno od njih neće ostati isto. Po meni je ovo najbolji horror svih vremena. Film je sasvim realan jer nema nikakvih zombija, duhova, nakaza i sličnih gluposti bez kojih gotovo ni jedan današnji film ne može proći. Sad uskoro izlazi i 7. dio i to u 3D tehnici.
Post dobio aplauz od KillaOR
Offline smoki
nap

Pocni gledat od prvog dijela jer gubi se onda car ostalih djelova. Zapravo sve je povezano, nikad neces imat kompletnu sliku ako ne gledas od pocetka.
Sto se tice pojavljivanja Jigsawa u 4. i 5. tom dijelu, to su vecinom prikazi sta je uradio "tad i tad", razmrsava se citava prica i saznaju se novi detalji. Imas cak prikaze iz prvog dijela koji se nalaze u 4tom i 3cem, koji daju nova sokantna saznanja.
U 4tom imas malo i price kako je postao Jigsaw, kakav je bio prije toga.

Eto, nisam pomogao u smislu prepricavanja, ali shvati ne mozes na preskaku, odnosno mozes, ali onda isto kao da nisi ni gledao.

EDIT>
Ovo nije sci.fi, ovo je jedan horror ali bez ti wanna be zombie i tih fazona. Jednostavno lik kaznjava pomocu sprava ljude zbog njihovih grijeha, daje im drugu sansu ako su je vrijedni toga, odnosno ako uspiju se spasiti od tih smrtonosnih sprava.
Amanda je nesto drugo bila, ona nije bila nista naspram Jigsawa, svoje subjekte je ubijala, tj. nije davala sansu da izbjegnu smrt.
Offline Mide
nap

Pasa sad cu napisat komentar jedan koji ce ti sve objasniti jer sam ultra, mega, uber fan SAW filmova 

Neccu ti otkrivat sta se radi u kojem filmu nego cisto fomalno objasnjenje djelova.

Eh znaci ovako:

SAW I - U pocetku gledanja seriala nista nece imati veze ni sa cim znaces neke jednostavno nabacane cinjenice o ljudima koje je Jigsaw izabarao, dobro je odrađen te ce te zainteresovati za drugi dio jer je sve jos misteriozno i ne jasno

SAW II - Jos krvi, jos zamki i jos par novih pravila igre koja tjeraju sve sudionike da se suoce sa svojom proslosti, olahko ces poceti shvatat ko je ko u filmu, koja je njihova uloga u igrama, i koliko su upute samog Jigsaw-a konkretne

SAW III - Tada poinju otkrivat neke zamke koje su ne rjesive,a napravljene od strane Amande i sami Jigsaw to primjecuje i tako rec pamti za ubuduce tada nastupa Amandin konacni test

Svi djelovi filma impliciraju te i podsticu gledanje sljedeceg djela na kraju ces shvatiti koliko je sav zivot jednostavan i koliko je sve ocito - mozda zvuci smjesno ali kad pregledas 6 djelova u jednom danu kao npr ja  Bices jednostavno zadivljen kako je taj fim napravljen organizovan i jedostavno savrsen.

Rad' svih ovih razloga ti toplo preporucujem da pogledaj svih 6 djelova i sedmi uskoro koji se najavljuje kao poznatiji SAW 3-D

I pitao si da li Jigsaw umire, Da on umire, ali njegova ajmo rec "tradicija" nastavlja da zivi...

Eto pokusao sam ti ovako objasnit mada sam mogao pricati i pisati o SAW filmovima do ujutru mislim da je ovo sasvim dovoljno da te nagovori da uzmes I i II dio i ostale ces morati pregledati jer kao sto rekoh svaki film zestoko implicira da pogledas sljedeci.

To bi bilo to od mene 
~Pozz
Offline Lima
nap

ne izlazi vec je izasao.
Offline TitaniuM
nap

Lima je napisao/la:
ne izlazi vec je izasao.
Je l' do'šo kod nas u kina? Ako nije, za mene još nije izaš'o.
Offline AlienzZ
nap

Najbolesniji i najjaci serijal ikad. To ti dovoljno govori 
Offline Lima
nap

TitaniuM je napisao/la:
Je l' do'šo kod nas u kina? Ako nije, za mene još nije izaš'o.
e kralju nemoj mi pametovati sa tim kinima jedva cekas da izadje na nekom warezu pa da skines film kao i 90% nas.. ti kina nisi vidio otkako si prohodao.. aj zdra'o
Offline TitaniuM
nap

Lima je napisao/la:
e kralju nemoj mi pametovati sa tim kinima jedva cekas da izadje na nekom warezu pa da skines film kao i 90% nas.. ti kina nisi vidio otkako si prohodao.. aj zdra'o
Ja tebi ništa ne pametujem i tačno je da jedva čekam neki warez, ali ovako dobre filmove kao što je SAW a još u 3D tehnici uvijek gledam u kinu.

"ti kina nisi vidio otkako si prohodao.." - Jučer sam gledao Resident Evil 3D u kinu.

Toliko.
Offline OverAndOut
nap

Svašta ti oni mogu ovdje pričati,ali najbolje ti je da pogledaš sve djelove i gotovo.
Offline Mide
nap

Lima je napisao/la:
Izvini care al finalni dio tj sedmi u 3D tehnici izlazi 29-og evo i stranica ako ne vjerujes klik

Sto se mene tice cim izadje okupit raje i u Kino 

Edit:
Za takve (tolike) stvari ja limita neam xD
Offline biggiepk
nap

Mide je napisao/la:
Pasa sad cu napisat komentar jedan koji ce ti sve objasniti jer sam ultra, mega, uber fan SAW filmova 

Neccu ti otkrivat sta se radi u kojem filmu nego cisto fomalno objasnjenje djelova.

Eh znaci ovako:

SAW I - U pocetku gledanja seriala nista nece imati veze ni sa cim znaces neke jednostavno nabacane cinjenice o ljudima koje je Jigsaw izabarao, dobro je odrađen te ce te zainteresovati za drugi dio jer je sve jos misteriozno i ne jasno

SAW II - Jos krvi, jos zamki i jos par novih pravila igre koja tjeraju sve sudionike da se suoce sa svojom proslosti, olahko ces poceti shvatat ko je ko u filmu, koja je njihova uloga u igrama, i koliko su upute samog Jigsaw-a konkretne

SAW III - Tada poinju otkrivat neke zamke koje su ne rjesive,a napravljene od strane Amande i sami Jigsaw to primjecuje i tako rec pamti za ubuduce tada nastupa Amandin konacni test

Svi djelovi filma impliciraju te i podsticu gledanje sljedeceg djela na kraju ces shvatiti koliko je sav zivot jednostavan i koliko je sve ocito - mozda zvuci smjesno ali kad pregledas 6 djelova u jednom danu kao npr ja  Bices jednostavno zadivljen kako je taj fim napravljen organizovan i jedostavno savrsen.

Rad' svih ovih razloga ti toplo preporucujem da pogledaj svih 6 djelova i sedmi uskoro koji se najavljuje kao poznatiji SAW 3-D

I pitao si da li Jigsaw umire, Da on umire, ali njegova ajmo rec "tradicija" nastavlja da zivi...

Eto pokusao sam ti ovako objasnit mada sam mogao pricati i pisati o SAW filmovima do ujutru mislim da je ovo sasvim dovoljno da te nagovori da uzmes I i II dio i ostale ces morati pregledati jer kao sto rekoh svaki film zestoko implicira da pogledas sljedeci.

To bi bilo to od mene 
~Pozz
OOOO ev gledo na TY isjecke prejjak film idem odma sad u videoteku dit svih sest dijelova 2 cu dobit gratis , a taman tek u pon moram vratit jer videoteka ne radi nedeljom !

:D
Offline Lima
nap

Mide je napisao/la:
Izvini care al finalni dio tj sedmi u 3D tehnici izlazi 29-og evo i stranica ako ne vjerujes klik

Sto se mene tice cim izadje okupit raje i u Kino 

Edit:
Za takve (tolike) stvari ja limita neam xD
vec se na warezu film moze naci.
Offline pajamastyle
nap

Saće ti krajem oktobra novi SAW 3D nemoj ga propustiti :D
Offline SRCEMOJE
nap

TitaniuM je napisao/la:
Ja tebi ništa ne pametujem i tačno je da jedva čekam neki warez, ali ovako dobre filmove kao što je SAW a još u 3D tehnici uvijek gledam u kinu.

"ti kina nisi vidio otkako si prohodao.." - Jučer sam gledao Resident Evil 3D u kinu.

Toliko.
Nemoj Limu dirat.
Offline tarikowned
nap

TitaniuM je napisao/la:
Odmah da ti kažem, Jigsaw nije mrtav. On će se izvući, ali pošto ovo nije Sci-Fi on neće ustati iz mrtvih kao zombie. Kako će se to desiti, moraćeš sam otkriti. :D Ako si gledao 2. i 3. dio onda ti je jasno o čemu se radi. Jigsaw na neki način "kažnjava" pojedine ljude te im pokušava pokazati vrijednost njihovih života tako što im postavlja razne zagonetke, zamke i slično. Uglavnom sve ono što će uticati na njihovu psihu i poslije čega ni jedno od njih neće ostati isto. Po meni je ovo najbolji horror svih vremena. Film je sasvim realan jer nema nikakvih zombija, duhova, nakaza i sličnih gluposti bez kojih gotovo ni jedan današnji film ne može proći. Sad uskoro izlazi i 7. dio i to u 3D tehnici.
Objasnio ;
Offline DOLLAR
nap

Ukljuci malkice mozak pogledaj sve dijelove i bit ce ti mozda jasno...
Offline MaxYz
nap

Hvala svima,sad ne znam kome da dam bodove.Počet ću skidat a osim toga večera sje IV. na telki.
Offline PiraTm87
nap

Jedan od najjacih filmova ikada ;)
Offline RAZOR_7
nap

MaxYz je napisao/la:
Hvala svima,sad ne znam kome da dam bodove.Počet ću skidat a osim toga večera sje IV. na telki.
Na kom programu hocu da gledam ja nisam nikad gledao SAW iskreno strah
ali sam gledao sve ostale horore od kineski do petak 13 do ulice breste itd
Na vrh
Tema zakljucana!