Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Coffe shop Bullet Smrtonosna ljubav - drugi dio

Offline MAND4
nap

404 pregleda, 31 odgovora i 0 glasova
Napisano : 02.08.10 u 15:54

Smrtonosna ljubav - prvi dio

Drugi dio :

Jutro je bilo obećavajuće. Sunce je grijalo punom snagom i osvjetljavalo spavaću sobu. Markus se probudio na čudan zvuk koji je dopirao ispred kuće. Čuo je neobjašnjivu galamu. Pogledao je kroz prozor. Ispred zgrade su stajala tri crna automobila i desetak ljudi koji su se nešto dogovarali. Na rame mu se spusti ruka. Melinda, vidjevši ljude, poskoči.
"Oj ne, moramo bježati, brzo. Imaš li kakav drugi izlaz sem glavnog ?", upita zabrinuto.
"Ovaj, da... ali što.. šta .. ?", odgovori Markus krajne zbunjen.
"Kasnije ću ti objasniti, sada požuri.", reče te ga povuče za rukav prema izlaznim vratima stana.
U zgradi je postojao izlaz koji su prije koristili za rasprodaju droge po zgradi. Za nekoliko minuta su se našli vani, na suprotnoj strani glavnog ulaza. Iz stana su dopirali zvukovi rušenja i lomljena stakla. Potrčali su niz ulicu te se sakrili u jednoj od prodavnica.
"Objašnjenje ?", započe Markus pomalo ljutito.
"Vidi, pratim te već neko vrijeme, zapravo već dva mjeseca. Zadatak mi je bio da te eliminišem, ako znaš šta to znači. Međutim ... Vidio si. Vjerovatno su me pratili i primjetili su da te nisam ubila, pa su nas sada došli ubiti oboje."
"Ko nas je došao ubiti ? Nemoj bježati od činjenice !", sada još ljuće progovori Markus.
"Tvoja bivša djevojka je naručila ubojstvo.", kratko odgovori Melinda.
Markus se trznu. U glavi mu se stvori slika umiljate djevojke prekrasnog osmijeha i kratko ošišane, smeđe kose. "Anabela ?", u glavi mu proleti misao. Nije znao razlog zašto, niti zbog čega ga je željela mrtvog. Čak, koliko se sjeća, ona je njega ostavila.
"Ali ja sam raskinuo sa njom prije pola godine.", reče Markus krajne očajno.
Melinda mu uputi samo sažaljiv pogled.
"I šta ćemo sad ?", upita je nakon što se smirio.
"Možemo bježati, zauvijek, ili možemo pokušati srušiti organizaciju.", reče Melinda krajne ozbiljno.
"Mene više privlači to prvo, ako ćemo iskreno.", reče Markus uz šaljiv ton.
Nije prošlo puno vremena od bijega iz stana ali već su čuli urlike po ulici. Brzo su prišli prodavaču i upitali ga ima li igdje stražnji izlaz. Pošto nije htio odgovoriti, Melinda je izvadila pištolj i uperila mu ga u glavu. Odgovor je stigao istog momenta.

Trčali su koliko su ih noge nosile. Markusu je ispala slika, na kojoj je bila njegova preminula majka.
"Stani", rekao je iznervirano Markus.
"Nemamo vremena", govorila je Melinda vukući ga za ruku.
"Moram uzeti sliku, brzo ću "
Potrčao je do slike, uzeo je i stavio u džep. Ugledao je auto koje je krenulo prema njima, a onda je začuo pucnjeve iz istog pravca. Bježali su neko vrijeme dok im napokon nisu umakli niz zamršeni spoj ulica.
"Ti se ljudi stvarno ne šale ", rekao je Markus veoma zabrinuto. Melinda se nasmiješila.
"Tebi je ovo smiješno, meni se stvarno ne umire još. Mlad sam i budućnost je predamnom"
"Obećavajuća budućnost " rekla je podrugljivo.
Š utili su nekoliko minuta, a onda je Melinda započela :
"Dođi ... Idemo u motel gdje sam odsjela. Tamo možemo ostati neko vrijeme."
"Uredu onda,..krenimo ".
Nakon sto su ušli u motel, Melinda je bolje objasnila stvari.
"Vidiš, ja sam tebe trebala ubiti i ne bi bilo nikakvih problema ", rekla je to sa osmijehom na licu. Markusu to bas i nije bilo smiješno, naprotiv jos se više zabrinuo. " Zasto baš ja, običan čovjek bez budućnosti " - Dok je izgovarao riječi "Bez budućnosti" oštro je pogledao Melindu.
"Kao sto sam ti već rekla, tvoja djevojka je.."
"Ahh, da moja djevojka... Ustvari, bivša djevojka. ", rekao je ironično.
"Š ta ona hoće od mene uopšte, ne razumijem... "
"Znam samo da te neće živoga ", ozbiljno reče Melinda.
"Imaš li neki plan, ne možemo ovdje ostati vječno "
Melinda se složila i počela je opisivati Markusu glavnu zgradu u kojoj se svi sastaju.
"Mogli smo je jednostavno dignuti u zrak ", našalio se Markus.
"Vidiš, to i ne bi bila loša ideja, da se možemo neopaženi približiti toj zgradi "
"Dosta čuvara?", upita Markus.
"Više nego dosta. Osim čuvara tu su i alarmi koje je skoro pa nemoguće izbjeći. Moramo smisliti nešto i za kamere, ako ne želimo da budemo glavne zvijezde na velikom ekranu ".
Tako su započele pripreme za, na izgled, nemoguću misiju. Melinda i Markus su počeli sa svojim krvavim planom i pokušavali su to raditi bez greške. Morali su jer jedna greška bi ih koštala života. Melinda je nasula sok u dvije čaše, ubacila po dvije kocke leda i krenula prema kuhinji. Taman što je sjela, neko je pokucao na vrata.. " Ko je? ", upita Melinda.
"Zar ne znaš, draga Melinda " , začuo se grub glas iza vrata.
"Oh, sranje", reče čudnim tonom Melinda
"Ko je sada to?", zbunjeno je upitao Markus.
"Bolje da ne znaš, moramo požuriti. "
Dok je to govorila pokupila je planove i neke važne stvari, ušla u kupatilo, popela se na stolicu, i udarila šakom u jednu ploču na zidu. Tu je bio tajni prolaz.
"Želiš da ih ugostiš ili ideš?"
Markus nije ništa odgovorio već je krenuo za Melindom. Taman što su zatvorili rupu na zidu, čuli su su zvuk rušenja vrata.
"Sada moraš biti tih, veoma tih." - sa uzdahom je rekla Melinda..
"Gabrijele, kuhinja..Helena, kupatilo,..ostali pretražite sve ostale sobe, ja se vraćam ispred zgrade.." - Čovjek obučen u crno odijelo sa čudnim šeširom na glavi dao je naredbe svojim ljudima.
Helena im se približavala ...

Pisci : ney, MAND4 
Offline ultranumb
nap

Stilski loše.
Idealistički besmisleno.
Globalno već viđeno.
Naizgled se piše spojeno.
Offline majaba
nap

kad ce trecii dio?
kako zanimljivo,dok sam ovo citao u glavi su mi prolazile slike, kako oni bjeze... znaci prejako^^
samo da pitam ney-a/m4nda-u da li ce helena skontati da su u "tajnom otvoru?" il moram cekati slijedeci nastavak? 

@v3tr0x
pustite njega...ljubomoran ^^
:D
Offline ney
nap

majaba je napisao/la:
kad ce trecii dio?
kako zanimljivo,dok sam ovo citao u glavi su mi prolazile slike, kako oni bjeze... znaci prejako^^
samo da pitam ney-a/m4nda-u da li ce helena skontati da su u "tajnom otvoru?" il moram cekati slijedeci nastavak? ;)

@v3tr0x
pustite njega...ljubomoran ^^
:D
Ko ceka taj doceka, hehe. Neka ga, ima pravo na svoje misljenje..
Offline 1kajjaN
nap

Pa svako ima pravo da da svoje mišljenje. 

Men' se sviđa, GJ. 
Offline smoG_
nap

Meni se svidja..
Offline G00Gi
nap

nije loše al nekako niđe veze :D
Offline smoG_
nap

ultranumb je napisao/la:
Stilski loše.
Idealistički besmisleno.
Globalno već viđeno.
Naizgled se piše spojeno.
Kako bih volio da pročitam tvoj ovako sličan sastav :S !
Barem imaj respecta prema ovom pohvali barem za trud.
Offline RAYMAN007
nap

drama dobro ;)
Offline ultranumb
nap

smoG_ je napisao/la:
Kako bih volio da pročitam tvoj ovako sličan sastav :S !
Svaki Marvel-ov i Alan Mooreov strip ima ovakvu radnju, samo što ti to nikad nisi čitao.
Kakv trud, ovo se za pola sata napiše.
Offline Zilla
nap

smoG_ je napisao/la:
Kako bih volio da pročitam tvoj ovako sličan sastav :S !
Zasto se ponasas retardirano?
Mora li svako napisati svoj slican sastav prije nego sto ocjeni tudji?

Ako neko nesto pokusa ne znaci da ne moze dobiti iskreno misljenje.
O kakvom trudu pricas.. :D?
Mogu se i ja truditi oko nekog podrucija u kojem veze nemam, i failat cu, ko ce mi cjeniti trud molim te xD?

Naprimjer, ja sam procitao ovaj tekst, i iskreno slazem se hiiiiiljadu posto sa svim sto je vetrox naveo, i realno znam da ne mogu ovako nesto (glupo) napisati, jer nemam niti motivacije niti vremena da bacam na pisanja nekih fikcijskih sranja po gamers.ba..

U Picku materinu i vi i vase pohvale za trud..
Ovde sam 5+ godina (hvalu na stranu). i na svakoj jebenoj temi kada neko ovako napise dug tekst i faila, nadje se neki idol kao TI, sto mu daje 10+ za TRUD.

@Edit: Trud i potroseno vrijeme nije mjerilo za KVALITET.
Neko moze napisati knjigu jebenu sa 100 stranica, a neko moze sve fino objasniti u 10 recenica.
Offline ney
nap

ultranumb je napisao/la:
Svaki Marvel-ov i Alan Mooreov strip ima ovakvu radnju, samo što ti to nikad nisi čitao.
Kakv trud, ovo se za pola sata napiše.
Postujem tvoje kritike, ali ova tema nije za raspravljanje..
Offline NYP
nap

Ovo sto pises ovo je djecije djelo na koje se mogu samo djeca lozit i govorit da si dobro uradio sa smislom za pisanje se rodis il imas il nemas a ne ovo gluposti i pisanje za 1 sat napises knjigu svidi se 10 djece i uradio si nesto dobro :S prica nema u sebi nesto da citaoca povuce da je cita da se zadubi u nju nego je napisana eto onako da nesto ima moras jos citat mnogo knjiga i gledat kako ostali pisci to rade pa tek onda se upitit na ovakav korak
Offline rimiman
nap

Ide mi na živce izražavanje svako malo, našalio se, nasmiješio se, osmijeh na licu, itd.. Smislite nešto bolje za taj izraz..

Sve u svemu simpatično je, i fakat što trance kaže, sve prolazi kroz glavu.. Samo eto imam zamjerku u gornjem dijelu posta što sam napisao.. Malo više čitanja haha :D

Offline elite
nap

Bolji je bio prvi dio.

Btw, malo je niđevezno. Prvo hoće da ga ubije, nakon 7 sekundi spava s njim, za 8 sekundi mu kaže zašto ga je željela ubit, za 2 minute ga spašava od ubica.. Ono, ne kontam ? Ako je ovo bajka, onda oke, a ako si kontao nešto real, onda je ovo fail :/
Offline MorgaN
nap

Nista vise necu reci.. Prosjek godina 15.
Momci preporucujem citanje, samo tako mozete nesto zapazeno uraditi, posto talenta nemate.
Offline Lima
nap

Slazem se da je prvi dio puno bolje i nastavka.
Offline zuti_
nap

Ovo dobro, idemo dalje . ;)
Offline uNb
nap

Da bi znali pisati, trebate puno čitati, međutim, koliko ja mogu primjetiti ne čitate dovoljno. Gramatika i način pisanja rečenica nisu ćemu. Tako da gledajući gramatički, odnosno književno ovaj sastav nije kvalitetan.
Post dobio aplauz od v3Tr0x
Offline madeN1
nap

Drama svidja mi se, predobro je  
Offline farystr0n
nap

Dobra je priča, ima smisao. Ali slažem se sa tvrdnjama ostalih da ti je prvi dio bio puno bolji i upečatljiviji, a potpisujem i vetroxov post.
Na vrh
Odgovori