Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Counter Strike Bullet Pomoć oko fpsa (CSGO)

Offline johnwick13
nap

158 pregleda, 12 odgovora i 0 glasova
Napisano : 10.01.17 u 17:07

Poz svima, imam pitanje jedno:

Specifikacije:
Intel i7-2600
Nvidia geforce gt 730
8gb rama

Ugl. najbitnije i dobijam oko 70 80 fpsa sve na low, zanima me jel uobičajeno toliko fpsa s ovim specifikacijama i ako trebam mijenjat nešto, jel prvo procesor jer sam čitao da je GO CPU intensive igra, Hvala unaprijed :D
Offline dYn
pr0

Slična konfiguracija mojoj, samo kod mene je HD 7770 i fps varira od 150-180 na 1920x1080. Tako da, GPU je ono što tebi stvara problem.
Gamers.ba
Rank 0

Offline rusijabajomoj
gamer

GPU, ta GT730 nije ni za Texas Holdem Poker kamoli CS:GO.
Online amiir5
camper

Igrica je sjebana totalno sto se tice optimizacije pogotovo zadnjih 5-6 mjeseci... Prije par mjeseci prijatelj mi je radio benchmark sa tom grafickom i izvlacio je sve low full HD nekih 80-90 fpsa..
Offline 21asylah
camper

Imat ces oko 100 fps, il sto bi DropItLikeItsAWP rekao neces moc pokrenit.
Offline unm4sk
mod

rusijabajomoj je napisao/la:
GPU, ta GT730 nije ni za Texas Holdem Poker kamoli CS:GO.
Kako sam ja na drugom PCu izvlacio 150-200 FPS na 1280x960 - medium ?

i5 4460, GT 730 2 GB GDDR5, 8 GB 1600 MHz
Offline Demonijak
l33t

unm4sk je napisao/la:
Kako sam ja na drugom PCu izvlacio 150-200 FPS na 1280x960 - medium ?

i5 4460, GT 730 2 GB GDDR5, 8 GB 1600 MHz
cuj kako? pa vidis li na kojoj rezoluciji si izvlacio toliki fps (vjerovatno u nekim dijelovima mape si mogao nagurati 150+, a u fajtu 5v5 + smoke + plus onaj molotov sigurno ti spada do cak 80fps), uostalom MEDIUM ili ULTRA HIGH na csgo-u je razlika 3-4fps-a, tako da mozes staviti i na ultra LOW isto ce ti biti. Uglavnom grafika smece i o njoj ne treba puno pricati, ako hoces da igras ko covjek onda izvali 3 glave za grafu i gotovo
Offline unm4sk
mod

Demonijak je napisao/la:
cuj kako? pa vidis li na kojoj rezoluciji si izvlacio toliki fps (vjerovatno u nekim dijelovima mape si mogao nagurati 150+, a u fajtu 5v5 + smoke + plus onaj molotov sigurno ti spada do cak 80fps), uostalom MEDIUM ili ULTRA HIGH na csgo-u je razlika 3-4fps-a, tako da mozes staviti i na ultra LOW isto ce ti biti. Uglavnom grafika smece i o njoj ne treba puno pricati, ako hoces da igras ko covjek onda izvali 3 glave za grafu i gotovo
A bogami moglo je i 120 na 1920x1080.

Uostalom, ko još igra CS na Full HD, pa nije Battlefield...
Offline Demonijak
l33t

unm4sk je napisao/la:
A bogami moglo je i 120 na 1920x1080.

Uostalom, ko još igra CS na Full HD, pa nije Battlefield...
dok sam mogao da ga igram na FHD ja sam ga igrao, da sam htio da gledam kockice i piksele igrao bih 1.6, jednostavno volim detalje kako na mapi tako i na skinovima... U pocetku su svi igrali na najvecoj mogucoj rezi dok nisu upali u trip da ce biti pro ako igraju na low rezi zato sto neki od profesionalaca igra tako... Sad svi igraju na najmanjoj mogucoj  Pa moglo je ono navuci 120fps-a ali to u fajtu opadne strasno, znas i sam, jer inace te GT serije su karina za gejming (do neki dan koristio jednu) i prodam je lijepo za nekih 80-90KM i koristim integrisanu HD4600 i mogu ti reci da nikakvu drasticnu razliku ne primjecujem nego da mi je dzep puniji 
1# Post editovao Demonijak datuma 11.01.17 u 00:19:15
Offline unm4sk
mod

Demonijak je napisao/la:
dok sam mogao da ga igram na FHD ja sam ga igrao, da sam htio da gledam kockice i piksele igrao bih 1.6, jednostavno volim detalje kako na mapi tako i na skinovima... U pocetku su svi igrali na najvecoj mogucoj rezi dok nisu upali u trip da ce biti pro ako igraju na low rezi zato sto neki od profesionalaca igra tako... Sad svi igraju na najmanjoj mogucoj  Pa moglo je ono navuci 120fps-a ali to u fajtu opadne strasno, znas i sam, jer inace te GT serije su karina za gejming (do neki dan koristio jednu) i prodam je lijepo za nekih 80-90KM i koristim integrisanu HD4600 i mogu ti reci da nikakvu drasticnu razliku ne primjecujem nego da mi je dzep puniji 
Također sam na HD 4600, crkla R9 270 u Augustu :/
Offline Demonijak
l33t

unm4sk je napisao/la:
Također sam na HD 4600, crkla R9 270 u Augustu :/
Skupljamo lovu 
Offline KenYYY
nap

Je li neko zna koji su rejtovi najbolji za CS GO , rate ? updaterate? cmdrate ? i tako to ?? thx 
Offline zubaJr
nap

posto ti je NVidia grafa ..

idi na NVIDA Control Panel -> Manage 3D settings

pa se pozabavi sa config-om , slicno ko u igrici nekoj pa pod Advanced Graphics
Na vrh
Odgovori