Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Counter Strike Bullet CS:GO LAN-ovi i igrači u BiH

Offline lemSa4mnq
nap

786 pregleda, 36 odgovora i 1 glasova
Napisano : 03.11.16 u 20:26

Selam, pozdrav, poštovanje, kako hoćete 

Ukratko, bio sam aktivan u GO-u od 2012. negdje do 2014. ili 2015., pa sam oko 2 godine pauzirao, da bi se u ljeto ove godine vratio opet. Nisam plaho pratio gamers u posljednje 2 godine, pa i ne znam kakvo je stanje s našom scenom, ali po pretraživanju tema na forumu imam neku viziju.

Zamolio bih one upućenije da mi odgovore na sljedeće:

1. Da li postoje ikakve indicije da bi se u skorijoj budućnosti (barem u narednih 6 mjeseci) mogao organizovati kakav LAN turnir u BiH?
2. U kojim sve mjestima zapravo postoji infrastruktura za organizovanje LAN-a u BiH?
3. Koliko imamo "ozbiljnijih" igrača ovdje i da li ima ijedna ustaljena ekipa iz BiH koja makar igra aktivno online turnire? Pod ozbiljnim ne mislim na Nikolu koji je daleko ispred toga, ali pitam za jednostavno one koje imaju barem neke ambicije, a ne da se sve vrti oko pug-a.

Ova pitanja sam postavio iz prostog razloga da ne bih bespotrebno donio računar od kuće ovdje gdje studiram.

Hvala na izdvojenom vremenu 
Online Bettany
nap

Moja ekipa je tu. Spremni za bilo kakvog turnira..

HF
Gamers.ba
Rank 0

Offline wopa
nap

Tek si dosao a vec imas milijun pitanje, pomalo covjece...
Offline easyba
nap

Postoji ideja da se igra jedan Turnir CS GO u Konjicu

Ideja je da se skupi 6 do 12 ekipa te da se rasporede u 2 ili 4 grupe zavisno od broja učesnika.

Turnir bi se igrao 3 ili 5 vikenda (Nedeljom) zavisno od broja učesnika. Primjer 6 ekipa 2 grupe jedna grupa jednu nedelju druga grupa drugu nedelju završnica treću nedelju ili naredni dan zavisno kako se zdogovorimo.

Zašto ovako svaka grupa po jednu nedelju, 10 je kompova za turnir lakše bi bilo organizovati a i ekipe bi bile odmornije za naredne mečeve.

Uplate bi bile po 100KM nagradni fond zavisi od broja ekipa koje bi se prijavile. Vrijeme odigravanja turnira nismo još odredili ali tamo nekad januar februar mart 2017 bi trebalo da bud i minimum mjesec dana ranije bi bilo obavjest za prijave na turnir.

Kompovi

CPU - i3 3.7ghz
RAM - 16gb
Graficke ati 6850 1gb - 256bitne (10Kompova), r7 370 4gb (3 Kompa) i GTX 950 4gb (2 kompa)

Za ovaj turnir imam 5 ekipa koje su već zainteresovane...
1# Post editovao easyba datuma 04.11.16 u 09:58:08
Offline DropItLikeItsAW
luck0r

easyba je napisao/la:

Ideja je da se skupi 6 do 12 ekipa te da se rasporede u 2 ili 4 grupe zavisno od broja učesnika.

Turnir bi se igrao 3 ili 5 vikenda (Nedeljom) zavisno od broja učesnika. Primjer 6 ekipa 2 grupe jedna grupa jednu nedelju druga grupa drugu nedelju završnica treću nedelju ili naredni dan zavisno kako se zdogovorimo.

Zašto ovako svaka grupa po jednu nedelju, 10 je kompova za turnir lakše bi bilo organizovati a i ekipe bi bile odmornije za naredne mečeve.

Uplate bi bile po 100KM nagradni fond zavisi od broja ekipa koje bi se prijavile. Vrijeme odigravanja turnira nismo još odredili ali tamo nekad januar februar mart 2017 bi trebalo da bud i minimum mjesec dana ranije bi bilo obavjest za prijave na turnir.

Kompovi

CPU - i3 3.7ghz
RAM - 16gb
Graficke ati 6850 1gb - 256bitne (10Kompova), r7 370 4gb (3 Kompa) i GTX 950 4gb (2 kompa)

Ja do Konjica imam 230 kilometara, i ti mislis da bi ja dolazio 3-5 vikenda, em dug put em nije gorivo voda :) , a drugo glupost totalna.. turnir od 12 ekipa se zavrsi za dan, eventualno dva. Kakve veze ima sto su igraci umorni, pogledaj major turnire isto se igra sve u dan/dva/tri a bude vise ekipa..

Druga ideja, ako vec ne mozete organizovati sve, napravite online turnir i lan zavrsnicu(polufinale/finale). Naravno s uplatom da ne bi bilo da ekipa se kvalifikuje a ne dodje.
1# Post editovao DropItLikeItsAWP datuma 04.11.16 u 12:38:50
Offline Domi1g
nap

Ja bih najsretniji bio kad bi se adepto ponovio,pricao sam sa miretom rekao je da ce nesto vidjeti da se uskoro org. to moze biti 2017-2018,jer treba dobra organizacija za to sve
Offline milan
nap

imam ja pitanje jedno :D ima li neko polovan i3 da drzi 100fps u csgo i da nije puno para? :*
Offline wopa
nap

milan je napisao/la:
imam ja pitanje jedno  ima li neko polovan i3 da drzi 100fps u csgo i da nije puno para? :*
ima
Offline milan
nap

wopa je napisao/la:
ima
$ € £ ¥ ?
Offline DropItLikeItsAW
luck0r

milan je napisao/la:
imam ja pitanje jedno :D ima li neko polovan i3 da drzi 100fps u csgo i da nije puno para? :*
Milane lose je 100 fps u csgo da budem iskren, imam ja i3 3220 + hd4830 i fps je 130-200 varira, al nije to to, mnogo smooth igra kad je fps 200+.. uzmi bar i5 2500k + r7 260x ako vec hoces solidan fps :) , al eto i3 3220 mozes naci na piku za nekih 130ak KM, sa srednjom grafickom vuce 100+fps..
Offline milan
nap

DropItLikeItsAWP je napisao/la:
Milane lose je 100 fps u csgo da budem iskren, imam ja i3 3220 + hd4830 i fps je 130-200 varira, al nije to to, mnogo smooth igra kad je fps 200+.. uzmi bar i5 2500k + r7 260x ako vec hoces solidan fps :) , al eto i3 3220 mozes naci na piku za nekih 130ak KM, sa srednjom grafickom vuce 100+fps..
uzeo bi ja i5 skylake 6500 al ja nemam marke hocu neki quad core il i3 polovan samk da ubijem sat dnevno :D i3 130 + 170 graficka opet 300 :F
Offline DropItLikeItsAW
luck0r

milan je napisao/la:
uzeo bi ja i5 skylake 6500 al ja nemam marke hocu neki quad core il i3 polovan samk da ubijem sat dnevno :D i3 130 + 170 graficka opet 300 :F
Koju sad graficku imas?
Offline milan
nap

Koju sad graficku imas?
trenutno sad sam planirao uzeti q6600 za male pare ddr3 maticnu. imam napajanje 550w i 8gb ddr3 kingston rama to sam dzbaa dobio:)
Offline DropItLikeItsAW
luck0r

milan je napisao/la:
trenutno sad sam planirao uzeti q6600 za male pare ddr3 maticnu. imam napajanje 550w i 8gb ddr3 kingston rama to sam dzbaa dobio:)
Pa ne znam bas da ces sa q6000 imati 100+ fps.. , drug ima q9650 i hd5770 i fps 70-100 na aim mapi.. a ovako 60 do 90
Offline milan
nap

Pa ne znam bas da ces sa q6000 imati 100+ fps.. , drug ima q9650 i hd5770 i fps 70-100 na aim mapi.. a ovako 60 do 90
ukucaj na yt q6600 gtx 750ti pa vidi :D
Offline DropItLikeItsAW
luck0r

milan je napisao/la:
ukucaj na yt q6600 gtx 750ti pa vidi :D
https://www.youtube.com/watch?v=aYgDZb7VoQI

eto, ima 50fps :D , da bi imao fps "do 100" morao bi ga overklok na 3.0.. I opet kad overklokujes average ce ti biti 60ak kad se pucasa, zavisi od dijela mape i to,.. a na novom njuku /infernu fps manji za 40-50, sto znaci da bi ti u tom slucaju imao 30 40fps a to nije dobro, al' nikako :D osim ako ne zelis igrati, samo da bi igrao.. Kazem ti da bi igrao csgo "smooth" treba ti 150fpsa najmanje, ako imas 75hz monitor, sve ispod stvara mouse input lag, screen tearing itd. Bolje sacuvaj jos para i uzmi bar i5 2500 i neku graf poput r7 360x il tako.. ovako samo dzaba bacas pare
Offline milan
nap

https://www.youtube.com/watch?v=aYgDZb7VoQI

eto, ima 50fps :D , da bi imao fps "do 100" morao bi ga overklok na 3.0.. I opet kad overklokujes average ce ti biti 60ak kad se pucasa, zavisi od dijela mape i to,.. a na novom njuku /infernu fps manji za 40-50, sto znaci da bi ti u tom slucaju imao 30 40fps a to nije dobro, al' nikako :D osim ako ne zelis igrati, samo da bi igrao.. Kazem ti da bi igrao csgo "smooth" treba ti 150fpsa najmanje, ako imas 75hz monitor, sve ispod stvara mouse input lag, screen tearing itd. Bolje sacuvaj jos para i uzmi bar i5 2500 i neku graf poput r7 360x il tako.. ovako samo dzaba bacas pare
monitor imam na 100hz radio al kako nemam kompa mozda je i pregorio.. uglavnom ne daju mi se neke velike pare sve bi polovno uzeo moze se nesto jeftino sklopiti gledao sam vec
Offline wopa
nap

milan je napisao/la:
$ € £ ¥ ?
zar ti milane nemas sponzore....
Offline amiir5
camper

Volio bih da se hoce organizovat neki normalan CSGO turnir za raju, a ne ovi šabanski poput ovog zadnje ( ne mogu se sjetit kako se zvao )...

A i sramota da vise bude izvlake na racunare , low fps i te gluposti, sto se tice organizacije.
Offline GreenEy3
mod

Imam ekipicu s kojom igram na lanu nas pet u igraoni svaki dan od 6 do 1,2 ujutro haha al znamo ko 4 5 smokeova zajedno..
Mogli bi se zaletit na neki turnir 
Offline lemSa4mnq
nap

easyba je napisao/la:

Kompovi

CPU - i3 3.7ghz
RAM - 16gb

Odlično! Studiram u Mostaru, a i imam kolegu s faksa iz Konjica, i još evo izgleda da sam našao suigrače koji uglavnom ovdje studiraju, tako da bi to trebalo doći u obzir aBd.

Jedino je malo nezgodno, ovo što Dejan kaže, da turnir bude nekoliko nedjelja. Mislim da takav format odgovara lokalnim ekipama, dok sve dalje je upitno. Po mom mišljenju, najljepši turniri budu oni koji se organizuju u 1-2 dana (zavisno od broja ekipa), s tim da oni koji dalje doguraju moraju očekivati da će do kasno ostati i da će se morati snaći za smještaj. Ali, šta bi sad, bilo je turnira i ranije, i ljudi su se snalazili na razne načine. Nije turnir svaki dan.  Samo bi organizator trebao nekako pomoći i olakšati oko smještaja (kod nas je u vrijeme CS 1.6 kad je došlo 16 ekipa čak neke vodio svojoj kući da prenoće  ). Ne očekujem sad toliko, a ni sve ekipe neće noćiti, ali valjda možete naći neke opcije.

Uradite kako mislite da je bolje, ali ja mislim da bi bio veći odziv ekipa ako to u 1-2 dana zgurate, kako to i inače bude.
1# Post editovao lemSa4mnq datuma 04.11.16 u 19:53:19
Na vrh
Odgovori